Маріупольські волонтери в ході дослідження Старого міського кладовища виявили поховання в таємничому склепі з колонами.
Знахідки дають підстави вважати, що усипальниця належить як купцеві Дмитру Пілічеву, так і Анастасії Оксюзовій, передає PR.UA.
Як стверджують в ГО «Архі-Місто», що ініціювало експедицію в Некрополь, волонтери розгадали вікову загадку і тепер відомо, хто саме похований в склепі.
«Сама велична усипальниця кладовища належить одночасно Анастасії Оксюзовій (1826-1903) та купцеві Дмитру Пілічеву (1848-1913). На минулих вихідних волонтери продовжили прибирання усипальниці з колонами в Некрополі та практично відразу ж виявили масивну чорну плиту Дмитра Дмитровича Пілічева (1848-1913), купця 2-ї гільдії та гласного міської думи в 1893-97 років. Вона лежить прямо на підлозі усипальниці. Її сильно спотворили вандали. Поруч з нею добре збереглася плитка з орнаментом. Раніше волонтери відкрили в усипальниці плиту Анастасії Ісидорівни Оксюзової. Як вдалося з'ясувати історикам і краєзнавцям, вона була другою дружиною Василя Івановича Оксюзова (1807-1870) та матір'ю купця Харитона Васильовича Оксюзова», - сказано в повідомленні.
Раніше у краєзнавців була версія, що в склепі поховані особи тільки одного роду та вважали її «усипальницею Пілічевих». Тепер волонтерам належить розібратися, чому поруч розташовані могили маріупольців, які не мали родинних стосунків. Також вони не виключають, що в усипальниці можуть бути виявлені нові могильні плити.
«Наскільки ми знаємо, Пілічеви та Оксюзови не були кровними родичами. Так, Дмитро Пілічев хрестив дітей Харитона Оксюзова, сина Анастасії Ісидорівни. Але у нього було троє власних дітей, і він був досить багатий, щоб вибудувати усипальницю для свого роду... Незрозумілим залишається й дата зведення усипальниці - після смерті Анастасії Оксюзової або після смерті Дмитра Пілічева?» - додають в «Архі-Місті».
Завтра, 9 жовтня, дослідники Старого міського кладовища планують завершити в склепі прибирання від сміття та запрошують всіх охочих.
Раніше повідомлялося, що склеп з колонами маріупольського Некрополя зберігає чимало таємниць і загадок.
Крім того, волонтери мають намір запустити GPS сервіс з пошуку поховань на Старому кладовищі.