«На початку лютого випадок захворювання на пташиний грип був зареєстрований в Донецькій області у селі Веселе Волноваського району, і ще один - в фермерському господарстві, розташованому поруч, - розповів спеціально для PR.UA в. о. начальника управління безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Андрій Криволап. - Була проведена профілактична робота, знищена вся птиця, яка могла бути переносником вірусу, продезінфіковані місця її утримування».
За рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, що відбулася 4 та 9 лютого, село Веселе було визнано несприятливим населеним пунктом по захворюванню на пташиний грип. Визначені дві зони: з радіусом 10 кілометрів від епіцентру захворювання - зона спостереження, до 3 кілометрів - зона захисту, в якій знищується уся птиця. Зараз, за словами Андрія Криволапа, там працюють фахівці ветеринарної медицини, здійснюючи щоденні обходи.
«Якщо говорити про Маріуполь, то тут реалізуються яйця курок, якість і безпека яких підтверджені відповідними документами, - додав він. - Маріупольці можуть не побоюватися пташиного грипу. Тим більше, що цей вірус Н5N8, виявлений в Веселому і який реєструється в Україні, не є небезпечним для людей».
Більш того, пташиний грип у птиці розвивається практично миттєво, відбувається падіж з летальністю в 85%. Курка просто не може нести яйця або ж, у крайньому випадку, знесе його, але без шкарлупи.
З приводу того, що в кінці січня на птахофабриці, яка постачає яйця в Маріуполь, був зафіксований падіж декількох десятків тисяч птахів, Андрій Криволап пояснив, що це був молодняк. І загибель поголів'я не була пов'язана з пташиним грипом, що показали проведені дослідження.
По одному з розглянутих варіантів - це могло бути пов'язано з порушенням технології посадки (коли привозять молодняк і розсаджують його в пташник для дорощування до періоду несення яєць), або це були порушення зоотехнічних або інших вимог. Там зараз триває епізоотичне розслідування, щоб остаточно з'ясувати причину загибелі птахів.
Раніше PR.UA розповідав, що в Маріуполі невідомі з'їли сім чорних лебедів.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден