Ще тиждень тому сім областей України перебували в "червоній" зоні, сьогодні – жодної. Міністерство охорони здоров'я оновило карантинну карту України, передає PR.UA.
Жодної "червоної" зони
У "жовтій" карантинній зоні опинилися Київ і Київська область, Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська, всього 17 областей.
Решта регіонів знаходяться в "помаранчевій" зоні – це Волинська область, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Тернопільська та Черкаська, всього 7 областей.
Ані в "червону", ані в "зелену" зони жоден регіон не потрапив.
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко нагадав: адаптивний карантин в країні продовжує працювати.
Діють обмеження, встановлені для "жовтого" рівня епіднебезпеки, згідно з яким забороняється: перебування в громадських будівлях та транспорті без масок; проведення масових заходів за участю понад 1 людина на 4 кв. м або із заповненістю залу понад 50%; перевезення більшої кількості пасажирів, ніж є місць в транспорті; проведення дискотек, робота нічних клубів, банкети в закладах громадського харчування; робота закладів громадського харчування після 24 годин і при неможливості забезпечити відстань між столами на рівні 2 м; робота спортивних залів та фітнес-центрів при заповненні більше 1 людини на 10 м. кв.
В "помаранчевій" зоні також забороняється: відвідування сторонніми будинків установ соцзахисту, де знаходяться окремі категорії населення (особи похилого віку, люди з інвалідністю), відвідування освітніх закладів, якщо на самоізоляції є близько 50% учнів і персоналу.
Також були опубліковані дані по кількості днів, проведених в "червоній" зоні кожною областю. Найбільше в найжорсткіших карантинних умовах провела Житомирська область - 63 днi.
![]()
Ситуація в Донецькій області
Хоча Донеччина жодного разу не виявлялася в "червоній" карантинній зоні, рівень захворюваності COVID-19 тут вже не перший тиждень межує з критичним. Як і тиждень тому, епідемічна ситуація в Донецькій області сьогодні найгірша в Україні – 141,7% від епідпорогу (в порівнянні з 157,4%, показниками за 2 травня). Також коефіцієнт виявлення випадків інфікування один раз виходив за межі норми – 6 травня він склав 21,1% при нормі в 20%.
Динаміка інших показників по області залишається в межах норми. На вчорашній день завантаженість ліжок з киснем становить 52,2% (при нормі в 65% і менше), динаміка рівня госпіталізації зменшилася на 26,3%.
![]()