Заступниця міністра молоді та спорту України Марина Попатенко зустрілася із маріупольскими громадськими та політичними діячами - випускниками програми «Державотворець», аби поділитися ідеями щодо провадження молодіжної політики України.
Зустріч пройшла у маріупольському осередку Української академії лідерства, передає PR.UA.
«Державотворець» – програма для молодих людей 18-25 років з розвитку лідерських якостей, участі в реформуванні та проєктного менеджменту. У ній взяли участь більше десяти маріупольців, багато з яких продовжили свою діяльність як члени Молодіжної ради, депутати сільської ради або реалізували свої проєкти. Програма реалізовувалася УАЛ і Міністерством молоді та спорту України за підтримки USAID.
Заммінстра поспілкувалася з випускниками програми та розповіла про проблеми молоді та пріоритети молодіжної політики.
«На жаль, багато молодих людей не включені у різні суспільні процеси як в громаді, так і в країні. 56% молоді в Україні не виявляють інтересу до участі у суспільному житті, 27,3% знають про інструменти участі, але вагаються користуватися ними. І лише 16,7% молодих людей тією чи іншої мірою беруть участь у суспільному житті. Наші цілі на найближчі п’ять років – збільшити останні два показники у 1,5-2 рази», – розказала Марина Попатенко.
Попатенко підкреслила, що молодь є активним драйвером розвитку країни, а тому важливо розвивати та підтримувати ініціативи молодих людей, а також інформувати їх про вже наявні можливості. За її словами, сьогодні в Україні проживає 10,5 мільйонів молодих людей у віці 14-35 років.
Наприкінці минулого року уряд схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки, метою якої є створення можливостей для самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні.
«Міністерство молоді та спорту визначило чотири пріоритети у провадженні молодіжної політики. Це розвиток компетенцій – ми повинні дати кожній молодій людині можливість здобувати нові знання та зростати над собою; підтримка волонтерства; підтримка самоврядних ініціатив; підтримка соціальної згуртованості», – поділилась Попатенко.
Сьогодні в Україні відкрито 306 молодіжних центрів. Їхній перелік, в тому числі центрів, розташованих в Маріуполі та інших містах і селах Донецької області, можна знайти на сайті Асоціації молодіжних центрів України.