Кафе відкрилося в День всіх закоханих, 14 лютого. Там вже можна купити торти та тістечка, випити чашечку кави або чаю.
«Взяти участь у програмі було чудовою ідеєю, - згадує Олена Фоменко. - Ми отримали фінансування від міста в розмірі 250 000 грн. На ці гроші купили обладнання - пароконвектомати, тістозамеси».
Головна родзинка кондитерської - торт «Маріуполь». Шеф-кухар створила рецепт ще два роки тому - весь цей час він вже подавався в одному з маріупольських ресторанів.
Але популярність придбав зараз, крім того, недавно кухар запатентувала свій авторський рецепт.
Олена сподівається, що десерт стане візитною карткою нашого міста: «Я завжди думала, чому є київський торт, але немає маріупольського? Любов до міста надихнула його створити. Торт складається з 22 коржів, в рецепті - згущене молоко, пісочне тісто, волоські горіхи, безе».
Отримати грант на відкриття своєї справи може будь-який підприємець. Для цього потрібно взяти участь в Програмі з відбору проєктів новостворених мікропідприємств, малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі. Брати участь в конкурсі можуть підприємці, які ведуть свою діяльність не більше року. Один учасник може подати один проєкт. Максимальна сума гранту - 250 000 грн.
«Підприємець пише бізнес-план, 70% від вартості проєкту компенсує місто, а 30% - він сам. У нас пройшло вже два конкурси, в першому участь брало п'ять проєктів, був один переможець, у другому бажаючих було сім, а виграло три проєкти: дитяча кімната розвитку, швейна майстерня, фотостудія», - розповідає директор департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради Євген Бодягін.
Програма в нашому місті буде розвиватися. Після оголошення наступного конкурсу учасники можуть подати документи до Центра надання адміністративних послуг. Потім їх розглядає комісія, переможця визначають за допомогою бальної системи.
Види діяльності для участі обмежені - з повним переліком можна ознайомитися на сайті міської ради. Серед інших тут машинобудування, виробництво електричного, електронного та оптичного приладобудування, переробка сільськогосподарської продукції, впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій. Підтримати готові також бізнес, який передбачає розвиток туризму, спорту, виробництво продуктів харчування, будівельних матеріалів, швейних виробів, ловлю і переробку риби.
Світлини Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)