Пандемія коронавірусу показала, як важливо приділяти увагу сфері охорони здоров'я. Фінансувати закупівлю техніки для лікарень та амбулаторій, підтримувати та мотивувати лікарів. Багато в чому життя та одужання людей залежить не тільки від професіоналізму лікарів, а й від умов лікування. Щоб створити в Маріуполі всі можливості для розвитку медицини, зусилля об'єднують лікарі, міська влада і металурги.
Група Метінвест підтримувала лікарні завжди – ще задовго до пандемії нового вірусу. Перераховувати можна довго: внесок компанії – це і нове обладнання, і затишні палати, і сучасні операційні. Завдяки металургам ремонт корпусів і відділень пройшов у міськлікарнях №1 і №4, лікарні швидкої медичної допомоги, Маріупольському територіальному медичному об'єднанні здоров'я дитини та жінки.
У 2015 році збулася мрія нейрохірургів міськлікарні №5. Медики отримали новий хірургічний стіл і мобільний рентгенівський апарат. Такий подарунок став можливий завдяки фінансовому плечу надійного партнера Маріуполя – інвестиції Групи Метінвест в цей проєкт склали понад 2 млн грн.
Старий хірургічний стіл був ні багато ні мало ровесником лікарні. Медсестрам доводилося підіймати його руками та розгортати. На новому – досить натиснути кнопку.
З реорганізацією медзакладів міста тепер це обладнання разом з відділенням переїхало в обласну лікарню інтенсивного лікування і служить для одужання пацієнтів не тільки Маріуполя, а й прилеглих населених пунктів.
Інвестиції в медицину постійно зростають. Порівняйте цифри: у 2016 році Група Метінвест направила майже 6 млн грн у розвиток системи охорони здоров'я, а у 2017 вже 9 млн грн. Проєктів було багато: початок капітального ремонту дитячого інфекційного відділення №3 міськлікарні №4 імені Мацука, проведення ремонтних робіт у трьох відділеннях міської лікарні №1 – травматологічному, урологічному та терапевтичному.
Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков зазначає, що розвиток сфери охорони здоров'я в містах, де живуть і працюють співробітники підприємств компанії та їх сім'ї, завжди знаходиться в пріоритеті:
«В останні роки ми робимо акцент на великих проєктах, які реалізуємо разом з міською та обласною владою. Для медичних закладів розробляємо комплексні рішення».
У 2018 році в розвиток охорони здоров'я Група Метінвест інвестувала вже 13,1 млн грн. З них 4,6 млн грн спрямовані на ремонт відділення мікрохірургії ока міської лікарні №1. У палатах встановили кондиціонери, в холі – комфортні сидіння. Крім ремонту з'явилося і нове обладнання.
Головний лікар міськлікарні № 1 Лариса Мамаєва результатами задоволена: «Таких умов у нас в місті до цього не було ні для хворих, ні для медперсоналу. Це європейський рівень».
Оновлене відділення подобається і пацієнтам.
Маріупольчанка Тамара Петрієва коментує: «Різниця до та після ремонту – просто небо і земля. У нас є душ, хороші палати, всі умови для одужання. Спасибі велике».
Майже 3 млн грн Група Метінвест направила на створення кардіоцентру на базі Лікарні швидкої медичної допомоги та 4,2 млн – в продовження ремонту в дитячому інфекційному відділенні міськлікарні №4.
Кардіоцентр став для Маріуполя справжнім проривом. Раніше в нашому місті кардіосудинного напрямку просто не було, а значить не було і можливості рятувати маріупольців, яким була потрібна екстрена операція. Людям доводилося їздити в інші міста, але час в таких випадках коштує занадто дорого. А сьогодні факти говорять самі за себе – смертність від серцево-судинних захворювань по місту скоротилася у два рази.
У 2019-му цифри ще більші: у реконструкцію медичних закладів Маріуполя Група Метінвест інвестувала 13,9 млн грн. Кошти були спрямовані на ремонт відділень міської лікарні №1 та діагностичного центру Маріупольського територіального медичного об'єднання здоров'я дитини та жінки.
Більше десятиліття металурги допомагають в реконструкції та роблять комфортним для пацієнтів лікарняне містечко міськлікарні № 4. Це постійна і системна робота. На суму у 25 млн грн відремонтували хірургічний і терапевтичний корпуси, в тому числі реанімаційне відділення, лор-відділення, неврологію, СНІД-центр та інше.
Особливу увагу місто і Група Метінвест приділяють маленьким пацієнтам закладів охорони здоров'я. Діти Маріуполя повинні отримувати якісне лікування та одужувати в яскравих, затишних, наповнених сучасним обладнанням палатах. Настрій, комфорт, сучасне обладнання – все сприяє якнайшвидшій поправці пацієнтів. Щоб це стало реальним, на базі міської лікарні №4 створили дитячий регіональний інфекційний центр. Одночасно там можуть отримувати допомогу 100 тисяч хлопців та дівчат. Ця установа – єдина в області. І в умовах боротьби зі складними інфекційними захворюваннями подібний центр в Маріуполі просто незамінний.
Проєкт створення дитячого регіонального інфекційного центру реалізований у партнерстві міськради, Донецької облдержадміністрації та Групи Метінвест. Загальний обсяг інвестицій склав близько 28 млн грн.
Історія почалася з капітального ремонту інфекційного відділення №3, де замінили проводку та електрообладнання, системи опалення та кондиціонування, каналізацію, водопровід, вентиляцію. Минулого року робота продовжилася: спочатку капітально відремонтували інфекційне відділення №2, потім відділення №1 та баклабораторію. Там встановили найсучасніше обладнання. Будівлі трьох відділень термомодернізовані, посиливши при цьому фундамент і фасад. Замінили всі інженерні комунікації, проклали систему вентиляції та кондиціонування. Виконали роботи з перепланування та облаштування боксів. Також встановили енергоощадні вікна та двері, відремонтували внутрішні приміщення. У палати інтенсивної терапії відділення №3 підвели кисень і стисле повітря, необхідні для надання медичної допомоги.
А завдяки Фонду розвитку Маріуполя упорядкована територія лікарняного містечка.
Минулого року тема охорони здоров'я вийшла на перший план. Весь світ надів маски та приготувався до труднощів, оскільки вірус передавався стрімко. Життєво важливим у цій ситуації став кисень. Адже саме він – один з основних компонентів, який рятує життя при лікуванні коронавірусу.
В інформаційному просторі стали з'являтися новини з різних куточків країни: ліжка, підключені до кисню – в дефіциті. На щастя, маріупольці не дізналися, як це – боротися за право на лікування. А лікарі були позбавлені важкого вибору – кого рятувати в першу чергу, оскільки в нашому місті меткомбінати з лишком забезпечили постачання кисню в лікарні.
Мало хто знає, але меткомбінат імені Ілліча більше ніж 40 років поставляє кисень в медустанови міста. Але у 2020 році потреба в ньому різко збільшилася. Системи подачі кисню, яка б дозволила одночасно підключати велику кількість хворих, в Маріуполі на той момент не було.
Тому Група Метінвест прийняла рішення підтримати муніципалітет Маріуполя в боротьбі з пандемією. Ще в березні 2020 року було виділено 7 млн грн на будівництво кисневих постів в трьох міських лікарнях і облаштування в них 103 точок подачі кисню.
Але у вересні стало зрозуміло, що пандемія продовжує набирати обертів, і Група Метінвест знову інвестувала кошти в розвиток і розширення кисневої мережі в лікарнях Маріуполя. На ці цілі компанія направила ще 19,5 млн грн. Кошти пішли на будівництво нових кисневих постів у лікарнях та облаштування 240 точок подачі кисню. Всього за 10 місяців тільки на будівництво системи киснепроводів, постів і рамп для розгойдування кисню виділено 26,5 млн грн. Побудовано 343 точки подачі кисню. Все це забезпечила Група Метінвест, при цьому залучалися власні фахівці-кисневики, що встановлюють спецобладнання, і техніки, що стежать за роботою кисневих постів, транспорт для доставлення обладнання і кисню. Ця робота системна і триватиме для захисту городян в умовах коронавірусної пандемії.
Лікарі Маріуполя неодноразово дякували металургів за допомогу в боротьбі з хворобою.
«Крім кисню, Група Метінвест і Фонд Ріната Ахметова допомагають нам з придбанням апаратів штучної вентиляції легенів, засобів індивідуального захисту», - говорить керівник міської лікарні №9 Олександр Железняк.
За першою прийшла друга хвиля пандемії. Вона показала, що навіть того, що зроблено – недостатньо. Щоб уникнути критичної ситуації, металурги оперативно направили фінанси на розширення кисневої інфраструктури в міських лікарнях, щоб удвічі збільшити кількість ліжок, підключених до кисню.
На будівництво ще 345 кисневих точок Група Метінвест направила 34,7 млн грн. За 2020-2021 роки на будівництво інфраструктури та її обслуговування Група Метінвест витратила понад 72 млн гривень. Це дало можливість стабільно забезпечити близько 700 лікарняних ліжок киснем. Складно підрахувати, скільки життів врятовано завдяки таким рішенням, але результати видно: статистика коронавірусу в Маріуполі знижується з кожним днем.
Всього в Маріуполі прокладено понад три тисячі метрів кисневих мереж. Змонтована система автоматичної безпеки. Побудовано дев'ять рамп для розгойдування кисню. Наразі в міськлікарні № 4 Маріуполя є понад 190 точок постачання кисню, в міськлікарні №1 – 255 точок, № 9 – понад 200, ще 40 – в лікарні швидкої медичної допомоги.
У трьох лікарнях (№1, 4 і 9) встановлені кріоциліндри для рідкого кисню з зовнішніми випарниками. Побудовані газорозподільні станції, що дозволяють підтримувати стабільний тиск газу і рівномірно направляти його в кожне відділення. Такий підхід позбавив від необхідності постійної заміни балонів.
Для обслуговування кисневих постів і забезпечення безпеки в роботі з киснем, металургійні комбінати імені Ілліча і «Азовсталь» направили в міські лікарні профільних фахівців. Цілодобово металурги працюють для того, щоб хворі COVID-19 безперебійно отримували кисень. Сьогодні вони – опора маріупольських лікарів і надія пацієнтів.
Всього за 2020 рік металургійні підприємства Групи Метінвест в Маріуполі спільно з Фондом Ріната Ахметова передали маріупольським міським лікарням 206 тисяч кубометрів кисню на суму 11,5 млн грн, у тому числі 183 тисячі кубометрів газу в відділення для лікування хворих коронавірусом. У квітні 2021 року в міські лікарні було відвантажено 114 тонн рідкого кисню (для кріосистем) і 19 тисяч кубометрів газоподібного кисню (в балонах).
Попри зменшення числа хворих на ковід, які потребують лікування в стаціонарі, Група Метінвест продовжує кисневу підтримку медустанов, виконуючи заявки міських лікарень Маріуполя на постачання кисню в повному обсязі. Цей життєво необхідний газ допомагає лікарям рятувати життя маріупольців, а пацієнтам швидше йти на поправку.
Крім того, нагадаємо, під час карантину Група Метінвест прийняла рішення відмовитися від податкових канікул. Сума податкових відрахувань, які виплатили підприємства компанії до місцевого бюджету в пільговий період – десятки мільйонів гривень. І це також дозволяє Маріуполю забезпечувати лікарні всім необхідним, виплачувати заробітну плату працівникам комунальних підприємств і проводити протиепідемічні заходи.
Світлини Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)