Потенційні інвестори можуть подавати заявки: Кабінет міністрів України прийняв всі необхідні підзаконні акти для практичної реалізації закону.
У Маріуполі для вкладення інвестицій готові забезпечити всі передбачені законом переваги, передає PR.UA.
Welcome to Ukraine!
Уряд, як повідомляє його офіційний портал, затвердив Порядок ведення Реєстру інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями та перелік відомостей, що входять в нього. Ухвалення цієї постанови дозволить належним чином здійснювати моніторинг реалізації інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями та контролювати надання державної підтримки.
«Закон про «інвестнянь» впроваджує абсолютно новий підхід до підтримки інвесторів. Мінекономіки розробило цілий ряд підзаконних актів для імплементації норм закону, щоб процес відбору інвестиційних проєктів та надання державної допомоги відбувався прозоро і зрозуміло. Уже бачимо активність бізнесу як вітчизняного, так і закордонного», - розповіла заступник міністра економіки України Ірина Новікова.
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Державне агентство із залучення інвестицій вже отримало 23 запити від потенційних інвесторів на загальну суму $1,35 млрд. Основні галузі - агроперероблення, виробництво, логістика, транспорт і туризм.
Нагадаємо, під дію Закону «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні» підпадають проєкти з інвестиціями понад 20 млн євро. Серед обов'язкових вимог до проєктів - створення не менше 80 робочих місць із зарплатою, яка буде більше середньої в регіоні на 15%.
Підтримка бізнесу буде здійснюватися в кількох площинах: звільнення від сплати окремих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України; звільнення від оподаткування ввізним митом нового обладнання і комплектувальних до нього, що ввозяться виключно для реалізації інвестиційного проєкту. Крім цього, можливе надання інвестору переважного права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності.
Згідно із затвердженим порядком, Мінекономіки є власником і технічним адміністратором Реєстру інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, який повинен бути розміщений на офіційному сайті відомства.
Інвесторам необхідно щомісяця надавати відомості про розмір фактично внесених інвестицій, початок функціонування об'єктів, виконання зобов'язань, передбачених спеціальним інвестиційним договором.
Своєю чергою органи виконавчої влади та місцевого самоврядування зобов'язані надавати відомості про державну підтримку інвестиційних проєктів коштами державного, місцевих бюджетів та інших джерел, про будівництво об'єктів суміжної інфраструктури (автомобільних доріг, ліній зв'язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій і так далі).
Податкова і митна служби також зобов'язані вносити до реєстру відомості про обсяги наданої державної підтримки.
Ласкаво просимо до Маріуполя!
Наскільки в місті готові до практичної реалізації закону про «інвестнянь»? У коментарі для PR.UA Андрій Шуршилов, директор комунального комерційного підприємства міськради «Приазовська інвестиційна компанія», розповів:
«У рамках індустріального парку «АзовАкваІнвест» сумарний обсяг інвестицій, заявлених потенційними інвесторами, складає понад 200 мільйонів гривень. Тобто ці проєкти, а ми підписали п'ять меморандумів, не підпадають під дію закону про «інвестиційних нянь». Проте ми сподіваємося, що в результаті практичної дії закону великі інвестори з'являться як в Донецькій області, так і в Маріуполі».
За словами Андрія Шуршилова, законодавча планка у 20 млн євро говорить про те, що об'єкт, який зводиться потенційним інвестором, повинен бути орієнтований не на міський, а на регіональний або національний ринок, а також на експорт продукції. Невипадково держальником реєстру є Мінекономіки.
«Зі свого боку ми готові на місцевому рівні виконати всі зобов'язання в рамках закону і більш того. Що називається, «провести за ручку» інвестора, показати йому земельні ділянки, підвести до них комунікації й так далі», - підкреслив директор «Приазовської інвестиційної компанії».
Андрій Шуршилов також зазначив очевидні переваги Маріуполя для потенційних інвесторів:
«Для будівництва великого об'єкта повинно бути відкрито значну кількість робочих місць, а Маріуполь - це найбільше місто в регіоні з кваліфікацією працівників вище, ніж в середньому по області. Важливим фактором для інвесторів є те, що наше місто займає провідні позиції в Україні в рейтингу міжнародної антикорупційної організації Transparency International. Не менш значна для інвестора стабільна політична ситуація, відсутність протистояння між муніципалітетом і радою, як це буває в інших містах. Тобто інвестор може бути впевнений: якщо йому нададуть земельну ділянку, то не віднімуть згодом; правила гри залишаються в силі».
У Маріуполі підтверджують на практиці прагнення залучити в місто приватні інвестиції. Так, в індустріальному парку «АзовАкваІнвест», а це 15 га колишнього рибоконсервного комбінату, зараз активно ведуться роботи з розчищення території для майбутніх інвестиційних об'єктів, підведення інженерних комунікацій і мереж енергопостачання. І хоча сьогодні мова про значні інвестиції поки не йде, хто знає, можливо завтра Маріуполь потрапить в коло інтересів великих інвесторів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Маріуполь отримав фінанси під індустріальний парк «АзовАкваІнвест».