Громадська спілка "Зелений центр Метінвест" безстрокову акцію "Здай батарейку – врятуй природу!" продовжує реалізовувати.
За 2021 рік школярі спільно з металургами з Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу зібрали 1785 кг відпрацьованих батарейок. Зібрані елементи живлення відправлені до Києва, а звідти поїдуть до Румунії, де будуть перероблені за європейськими технологіями.
Громадська спілка "Зелений центр Метінвест" з 2016 року проводить акцію "Здай батарейку – врятуй природу!", збираючи відпрацьовані батарейки та відправляючи їх на подальше правильне перероблення на спеціалізовані підприємства в Румунію. До акції долучилися учасники екологічної освітньої програми" Зелений паросток" при школах та співробітники підприємств Групи Метінвест.
За минулий рік "Зелений центр Метінвест" відправив на перероблення 1785 кг гальванічних елементів. З них 1095 кг відпрацьованих батарейок передали школярі та металурги із Запоріжжя та 90 кг – з Кривого Рогу. Ще 600 кг зібрали маріупольці, в тому числі 316 кг старих елементів живлення для подальшої утилізації передали співробітники меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест.
"Екобокси для збору використаних батарейок знаходяться на всіх прохідних меткомбінату "Азовсталь", а також на вході в адміністративні будівлі. Таким чином, приєднатися до акції й тим самим зберегти навколишнє середовище може кожен охочий, – розповів голова молодіжної організації меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест Андрій Відясов. - Про себе можу сказати, що вже не перший рік збираю використані батарейки та приношу на прохідні комбінату. Моєму прикладу слідують також колеги та друзі".
"Сьогодні неможливо уявити життя без батарейок, ми користуємося ними щодня. Але, на жаль, далеко не кожен замислюється про те, як правильно їх утилізувати, але ж всього один такий елемент живлення вагою 20 грамів здатний отруїти 20 кубометрів ґрунту або 400 літрів води. Тому так важливо здавати відпрацьовані батарейки в спеціальні пункти приймання", - зазначила координатор громадської спілки" Зелений центр Метінвест" Вікторія Кошманова.
Нагадаємо, що з 2019 року в рамках договору громадської спілки "Зелений центр Метінвест" і ТОВ "екологічні інвестиції", яке має транскордон на вивезення відпрацьованих батарейок до Румунії, у міру накопичення всі зібрані елементи живлення сортуються, а після відправляються на завод, де переробляються за європейськими технологіями. Починаючи з 2019 року, "Зелений центр Метінвест" відправив на перероблення до Румунії понад 3,5 тонни відпрацьованих батарейок.