Відбувся виїзний навчальний модуль на тему «Металургія» освітнього проекту STEM is FEM, який реалізується в партнерстві з Групою Метінвест.
Учасниці заходу прослухали лекції та воркшопи від представників Групи Метінвест і університету «Метінвест Політехніка», а також мотиваційні виступи від співробітників міжнародних організацій.
Протягом двох днів досвідчені фахівці гірничо-металургійної сфери розповідали старшокласникам з усієї України про свій власний досвід роботи в металургії і ролі жінок в галузі в цілому, акцентувавши увагу на тому, що в професії головне не гендер, а знання і вміння. Учасниць STEM is FEM познайомили з основними металургійними спеціальностями і шляхами отримання профільної освіти.
Фінансовий директор Групи Метінвест Юлія Данкова зазначила, що сучасні металургійні компанії розуміють користь гендерної рівноправності в поліпшенні всіх показників діяльності підприємств.
«Робота металургів і гірників зазвичай асоціюється з важким виробництвом і мужніми професіями. Є думка, що це чисто чоловіча справа, але в сучасній реальності все виглядає по-іншому. Більше 30% співробітників Групи Метінвест - жінки. Як і чоловіки вони успішно працюють на виробництві на робітничих спеціальностях, інженерних і менеджерських позиціях, а також на ключових керівних посадах», - підкреслила Юлія Данкова.
Ознайомчу лекцію для учасниць освітнього модуля проекту STEM is FEM провела проректор - 'проректор з навчальної роботи університету «Метінвест Політехніка» Наталія Рекова. Вона презентувала перший недержавний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка» і розповіла про перспективи дівчат в металургійній сфері, а також про професійних напрямках майбутнього.
«Наша головна мета - стати для вас не просто закладом вищої освіти, а й потужним центром креативних ідей та інноваційних рішень в технічній сфері. Для вас відкриваються реальні професійні перспективи. Ми хочемо, щоб після випуску з «Метінвест Політехніки» за фахівців роботодавці боролися рівнем заробітної плати та умов праці. Це реально. Саме зараз настав час нових можливостей для талановитої молоді, яка поважає точні науки і бажає отримати інженерні професії», - зазначила Наталія Рекова, а також додала, що Група Метінвест дотримується найсучасніших світових трендів, і для дівчат-співробітниць активів Компанії надаються можливості для професійного і кар'єрного зростання.
В рамках освітнього модуля «Металургія» учасниці виконали творче конкурсне завдання. Воно полягало в презентації нового виду металевого сплаву з докладним роз'ясненням, де і як його можна використовувати. Переможницею стала Анна Іріоглу - учениця Запорізького колегіуму «Елінт». Школярка запропонувала створити універсальний сплав, який буде прийнятним в електромагнітному імпульсі, і, в залежності від нього, буде змінювати свою кристалічну структуру. Восьмикласниця отримала в подарунок Apple MacBook Air. Також дві учасниці проекту STEM is FEM - Лілія Яковишина з міста Рівне та Неллі Тарапата з Дніпра, які посіли друге і третє призові місця, нагороджені подарунковими сертифікатами по 5000 гривень на покупку книг. Всім учасницям модуля вручили іменні грамоти та подарунки від організаторів.
Відзначимо, STEM is FEM - український освітній проект, який популяризує технічні спеціальності серед українських старшокласників і бореться з гендерними стереотипами в науковій і професійній сферах. Детальніше про проект STEM is FEM можна дізнатися на сайті STEM is FEM і офіційних сторінках в соцмережах Facebook та Instagram.