Ця інформація, а також повний список осіб, які притягувалися до відповідальності за корупцію, тепер доступний громадськості. Сьогодні, 11 березня, НАЗК презентувало оновлений Реєстр корупціонерів. У ньому доступна інформація про всіх осіб, які скоїли кримінальне, адміністративне або дисциплінарне правопорушення, пов'язане з корупцією, а також ряд нових функцій, повідомляє PR.UA.
Таким чином, Донецька область займає п'яте місце серед областей з найменшою кількістю корупційних дій. Кращі показники у Миколаївської (297), Житомирської (325), Херсонської (335) областей, дані по АР Крим відсутні. Найгірший показник у Дніпропетровській області – 1019 злочинів, пов'язаних з корупцією, за останні два роки.
Голова НАЗК Олександр Новіков відзначає: 59 % громадян вважають, що відкриті дані про осіб, які вчинили корупційні правопорушення, є одним з найважливіших засобів боротьби з корупцією.
«Завдяки оновленому Реєстру корупціонерів журналісти та громадяни зможуть реально оцінити кількість осіб, які були засуджені за корупцію в Україні», – зазначив Новіков.
Реєстр почав свою роботу на базі НАЗК в лютому 2019 року. Його оновлення стало можливим завдяки підтримці проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» в рамках підтримки розвитку сфери відкритих даних в Україні. У новій версії Реєстру значно розширено список функцій. Скористатися ними може кожен, перейшовши за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua
Отримати інформацію про порушника можна завдяки фільтрам на прізвище, ім'я та по батькові, номер наказу та/або статтю Кримінального або Адміністративного Кодексів України. Якщо особу внесено до Реєстру, про неї можна дізнатися наступну інформацію: ПІБ, місце роботи та посаду на момент правопорушення, склад корупційного правопорушення, номер судової справи та рішення, дата суду та найменування суду, який затвердив відповідну постанову.
У розділі «Аналітика» розміщена інтерактивна карта правопорушень, яка відображає, скільки осіб в кожній конкретній області було притягнуто до відповідальності. Також на головній сторінці Реєстру знаходиться статистика, яка відображає загальне число корупціонерів.
Також на сайті можна отримати довідку від НАЗК про відсутність корупційних правопорушень – зробити це можна за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Довідка автоматично буде згенерована протягом півхвилини та буде доступна користувачеві для скачування. Можна перевірити й чужу довідку, ввівши її номер. Ці функції можуть стати в нагоді учасникам публічних закупівель та претендентам на державні посади, які пов'язані з підвищеним корупційним ризиком.
Оновлений Реєстр має модуль інтеграції із системою державних електронних закупівель Prozorro та Єдиним державним веб-порталом відкритих даних. Найактуальніша інформація з Реєстру буде оновлюватися автоматично й не залежатиме від людського фактору.
24 березня 2022
21 березня 2022
03 березня 2022
28 лютого 2022
27 лютого 2022
25 лютого 2022
23 лютого 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден