По буднях Любов керує підлеглими, стежить за роботою складних механізмів - вона машиніст конвеєра вапняно-обпалювального цеху. У вихідні творча натура не дає сидіти на місці. Минулого року вона вперше замислилася про те, щоб разом з дітьми створити щось своїми руками. Сини - восьмирічний Кирило і чотирнадцятирічний Давид - мамину ідею підтримали.
«Я хотіла чимось їх зайняти, цікаво провести час. Під руку попався гіпс, і ми почали ліпити, лити, розфарбовувати, - згадує Любов. - Перші фігурки робили в силіконових формах для печива. Вони вийшли недосконалими, але ми не впадали у відчай».
Наступною спробою створити гарні вироби став алфавіт. І саме його жінка досі вважає своєю найцікавішою задумкою.
«У магазині можна купити пластмасові кубики з цифрами, - розповідає майстриня. - Але гіпсових ви не знайдете. А вони міцніші, з ними цікаво працювати».
Зараз своїми руками Любов Солоділова створює гіпсові набори цифр, російський та англійський алфавіти. А крім того, різноманітні фігурки у вигляді тварин і комах, магніти, свічки і навіть декоративні кашпо з мохом.
«Здебільшого моя творчість спрямована на розвиток дітей. Але є і предмети декору, які допоможуть зробити будинок затишним і красивим», - каже жінка.
Наприклад, набір алфавіту і цифр стане гарною підмогою в підготовці дитини до школи.
«По-перше, їх можна помацати - дитина отримує уявлення про колір, форму, розвиває м'язову пам'ять і запам'ятовує, як правильно писати ту чи іншу букву або цифру. По-друге, з їхньою допомогою можна вчити склади, це набагато ефективніше, ніж за букварем», - вважає Любов Солоділова.
А ще фігурки цікаво розфарбовувати - до подарункових наборів жінка додає гуаш або акрилові фарби. Так дитина розвиває фантазію і може зацікавитися творчістю. Любов ділиться: «Мами, які замовляли у мене фігурки, кажуть, що діти стають більш посидючими і навіть гіперактивних малюків можна на час захопити корисним заняттям».
Дорослим більше подобаються інші вироби маріупольчанки - декоративні фігурки, магніти, ялинкові іграшки. Їх також можна розфарбувати разом з дітьми, і в будинку на довгі роки залишиться теплий і по-справжньому сімейний сувенір.
Тим більше що гіпсові фігурки легко витримають не одну гру, вони тверді й міцні. Секрет - в способі приготування.
«Я розробила формулу, яка допомагає зробити матеріал міцним. Навіть якщо дитина кине іграшку об стіну, вона не розіб'ється. Перевірено!» - посміхається майстер.
Виготовити гіпсові фігурки не так легко, як здається. Архітектурний гіпс для ліплення Любов допрацьовує до потрібної консистенції - просіює, додає клей. Потім його потрібно відлити в спеціальні форми - пластикові або силіконові. У них він відстоюється і сушиться. В кінці фігурки потрібно почистити і відшліфувати, поверхня повинна вийти глянсовою, а не шорсткою. Це важливо, щоб дитина не подряпалася, а фарба добре лягала зверху. Є фігурки, яким потрібно надавати форму вручну - за допомогою ліплення. В середньому створення, наприклад, алфавіту займає від трьох до п'яти днів.
Зараз Любов створює здебільшого фігурки 2D-формату, але вже розробляє і 3D-статуетки. Вони будуть повністю об'ємними.
«Для цього потрібні інші форми, інший метод обробки, заливки, очищення. Хочеться зробити свій продукт досконалим», - ділиться майстер.
Надихають жінку дитячі відгуки. Радісно бачити, коли фігурки приводять малюків у захват. Хлопці подають і нові ідеї - зараз майстриня замислюється над тим, щоб на прохання дитини зробити серію динозаврів.
«Творчі пориви йдуть з глибини душі. У вихідний хочеться відпочити від фізичної роботи, зайнятися творчістю. Це розслаблює і заспокоює», - зазначає жінка.
На фото, наданому Любов'ю Солоділовою: Більше ніж просто хобі. У свої вироби Любов Солоділова вкладає частинку душі.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)