Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Англійська - це весело

Еліна Прокопчук
03вер'21 15:01

Як проходили ваші уроки англійської? Напевно, зі словниками, підручниками, зошитами. Сучасні діти можуть похвалитися розмаїттям - вчителі застосовують абсолютно різні методики навчання.

Викладачка англійської мови ЗОШ №51 Анастасія Ярова пропонує учням грати в комп'ютерні та настільні ігри, ставити досліди, «гуляти» по інших країнах за допомогою окулярів віртуальної реальності.

«Змусити вчитися можна, але краще - зацікавити», - вважає зоряна педагогиня Маріуполя.

Довгий шлях до професії

Лівобережна школа №51 по-справжньому рідна для Анастасії Ярової. Перший раз вона переступила її поріг ще дошкільницею - на уроки її брала мама, вчитель початкових класів. Потім був перший дзвінок і 11 років шкільного життя. Тоді маленька Настя ще не здогадувалася, що колись увійде в клас в ролі вчителя. Від професії педагога, навпаки, всі відмовляли. Мама знала з власного досвіду - попереду чекає велике навантаження та маленька зарплата. Тим паче Анастасії легко давалася математика, дівчинка перемагала у всеукраїнських олімпіадах з економіки. Буду економістом - вирішила випускниця після закінчення школи.

Перший вибір не завжди правильний. У 17 років важко вирішити, чим хочеш займатися все своє життя. Ось і Анастасія не вгадала - пропрацювавши півтора року бухгалтером, вона зрозуміла: така робота не для неї.

«Я енергійна та активна людина, мені хочеться щось створювати. А в бухгалтерії немає місця для творчості, - згадує вчителька. - Тому вирішила отримати другу вищу і в підсумку повернулася в свою школу».

І хоча шлях до улюбленої професії був довгим, Анастасія ні про що не шкодує. Робота «не до душі» ніколи не принесе ні задоволення, ні високих результатів.

«Учительство - це моє. Воно дарує постійне спілкування і розвиток. Ти завжди залишаєшся молодим, стежиш за трендами і вчишся, щоб бути на одній хвилі з дітьми. Це величезне поле для творчості», - розповідає Анастасія Ярова.
STEM перетворюємо в STEEM

Уже вдруге Анастасія входить у топ-50 вчителів України - півфінал національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

«Щоб взяти участь, потрібно було заповнити анкету, розповісти про себе та свої досягнення, відповісти на питання», - згадує педагогиня.

Одна з головних інновацій Анастасії Ярової - мультидисциплінарний підхід. Вона застосовує популярні зараз STEM-технології. STEM розшифровується як наука, технології, інженерія та математика. Їх на уроках об'єднують разом.

«Я перетворила STEM в STEEM, тобто додала English. На уроках поєдную різні предмети - ми можемо ставити досліди, розбирати теми, пов'язані з екологією, нещодавно використовували конструктори з сонячними батареями, вивчали альтернативні джерела енергії, - розповідає Анастасія. - Діти виконують завдання, все спілкування відбувається англійською. Плюс у тому, що вони можуть показати свої знання в різних предметах, побачити практичне застосування англійської мови».

Пограти на уроці - це реально

Що зазвичай говорять вчителі? Сідаємо, дістаємо подвійні листочки. А Анастасія Ярова каже:

«Відкриваємо комп'ютерну гру!»

На уроках педагогиня використовує освітню версію популярної гри Minecraft. Гра будівельна, а тому вчиталька «побудувала» для учнів віртуальний STEM-центр. Анастасія розповідає:

«Учні заходять, і їх зустрічає персонаж, який пропонує відвідати лабораторії з хімії, фізики, програмування, будівництва. У кожній з них можна виконувати різні завдання, знайомитися з українськими вченими. Вся гра - англійською. У кінці діти розповідають, чому навчилися».

Також вчителька пишається тим, що школярі ростуть небайдужими, активними людьми. Учні Анастасії видають журнал TRY, присвячений правам людини. Юні журналісти малюють комікси, беруть інтерв'ю у фахівців, розповідають історії підлітків, які змогли відстояти свої права.

У минулому році Анастасія Ярова створила настільну гру «Місто мого майбутнього». У ній діти подорожують по різних місцях - школі, лікарні, ринку, дому, парку. У кожному з них їх зустрічають завдання, ситуації, в яких потрібно зробити вибір: принести користь собі або всьому суспільству. В результаті якщо діти наберуть багато балів, місто зміниться - лікарні стануть технологічними, будинки - комфортними.

Майбутні зірки робототехніки

Завдяки своїй активності Анастасія перемагає в різних конкурсах і виграє для школи корисні призи. Один з таких - набір смартфонів і VR-окулярів.

«З ними заняття стають цікавішими. Наприклад, коли ми проходимо тему «Школа», ми не просто говоримо про неї, а дивимося відео про британські школи в окулярах віртуальної реальності. Діти можуть потрапити туди, пройтися, побачити класи та обладнання. І вже після цього ми обговорюємо побачене, розмірковуємо, як зробити краще нашу школу», - ділиться педагогиня.

Уроки в Minecraft теж не пройшли даром - діти взяли участь у конкурсі від ЮНІСЕФ. У ньому потрібно було побудувати школу мрії в комп'ютерній грі. Команда ЗОШ №51 посіла перше місце. У подарунок діти отримали набір роботів Lego і право на участь в чемпіонаті з робототехніки.

Не існує нереальних завдань, є складні виклики. Всього за три тижні під керівництвом Анастасії Ярової учні підготувалися до конкурсу, їх відзначили в номінації «Майбутня зірка». Тепер майбутні зірки зможуть займатися на факультативі робототехніки, який ввели для них у школі.

Його буде вести улюблена вчителька - енергії та ентузіазму Анастасії Ярової вистачить і на це.


Світлина з архіву Анастасії Ярової: Приклад для багатьох. Анастасія Ярова надихає своїх учнів на нові досягнення.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)