Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

04кві'25

п'ятниця

Безоплатні покупки

Альбіна Баркова
05лют'21 14:00

У Маріуполі та селищах працюють магазини, в яких усі нужденні можуть безкоштовно взяти одяг

Одяг, взуття, іграшки, книги і навіть техніку можна знайти в магазині вживаних речей.

Значний проєкт

Голова ГО «Азовський патріот», директор Мангушського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Чіпчева розповіла «Приазовському робочому», що благодійна ідея виникла кілька років тому, проте втілити її було важко через відсутність фінансової підтримки.

«Вже багато років до нас в офіс жителі приносили речі, які їм були не потрібні. Комусь вони стали малі, у декого просто припадали пилом в шафі. Ми, в свою чергу, відвозили ці речі малозабезпеченим або багатодітним родинам, - розповідає Олена Чіпчева. - Коли місця в офісі стало замало і гори одягу виглядали вже не дуже презентабельно, нам запропонували взяти участь у конкурсі ПРООН. І ми змогли отримати співфінансування».

У 2020 році проєкт «Магазин безкоштовних речей» підтримали Програма відновлення та миру за фінансової підтримки держав Данії, Швеції і Швейцарії і голова Мангушської райдержадміністрації Наталія Букрєєва. Згідно з програмою розвитку ООН, на ідею було виділено грант 72 тисячі гривень, ще 30 тисяч гривень надала місцева влада.

«Коли ПРООН запропонували взяти участь у конкурсі, Олена Чіпчева оперативно підготувала план проєкту. Нам хотілося, щоб кожен мешканець Мангушського району міг принести щось з того, що у нього вдома не затребуване, а хтось, кому може це стати в пригоді, прийшов і взяв абсолютно безкоштовно», - поділилася Наталія Букрєєва.
Не залишився без уваги

Всі жителі селища можуть прийти в будні дні по необхідні речі або принести ще цілі предмети побуту чи одяг, які вже не використовуються. Магазин вирішили розташувати на задньому дворі Мангушського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, де раніше знаходився старий згорілий сарай.

«Це приміщення було в жахливому аварійному стані. Це був старий сарай, який потребував капітального ремонту. Ми повністю поміняли покрівлю, замінили вікна, двері, утеплили стіни. Усередині зробили косметичний ремонт і встановили стелажі», - розповіла Олена Чіпчева.

За рахунок грантових грошей були закуплені матеріали для реконструкції, а ремонтні роботи проведені коштом місцевого бюджету.

За словами Наталії Букрєєвої, особливим попитом в магазині користується дитячий одяг. Також жінки часто беруть теплі светри і куртки, чоловіки - одяг для риболовлі та взуття.

«Зараз на мінімальну зарплату порадувати себе обновками важко, купувати нові речі - дорого. Ціни скрізь злетіли, навіть в секонд-хендах. Цей магазин користується неабияким попитом, особливо у мам з дітьми. На вулиці холодно, а одягу недостатньо. Тому ми часто спостерігаємо, як з магазину виходять відвідувачі з пакетами, в яких куртки, шарфи, шапки і дитячі зимові комбінезони. Всі речі в гарному стані», - поділилася голова Мангушської райдержадміністрації.

Безкоштовний магазин працює під наглядом працівників соціальних служб. Щоб взяти або віддати речі, потрібно зателефонувати за номером, вказаним на вхідних дверях.

Незабаром в магазині встановлять камеру спостереження, яка через Wi-Fi буде передавати відео на ноутбук в центр соціальних служб. Так працівники будуть відкривати приміщення вранці і спостерігати за доброчесністю відвідувачів сидячи в сусідній будівлі.

«Було б чудово, якби в Маріуполі магазин безкоштовного одягу був у кожному районі міста. Охочих оновити гардероб, до того ж абсолютно безкоштовно, було б достатньо. Це приносило б величезну користь». Ніна Павлюк, голова організації «З нами добрі серця»

Крім одягу, взуття та сумок тут є шкільне приладдя - зошити, альбоми, олівці; дитячі іграшки - плюшеві ведмедики, ляльки та машинки; книги. Кілька разів у магазин приносили навіть справну техніку - чайники і фени. Всі речі розфасовані по полицях, тремпелях та спеціальних коробках, щоб людям було зручніше знайти необхідне.

Важливо для міста

У Маріуполі подібна ініціатива підтримується в територіальних центрах. Там відбувається збір і роздача теплого одягу та взуття для гостронужденних громадян, в тому числі без певного місця проживання. Такі центри розташовані в кожному районі міста.

Громадська організація «З нами добрі серця» також приймає вживаний одяг, щоб роздати нужденним, але, на жаль, для цього немає умов.

Голова громадської організації «З нами добрі серця» Ніна Павлюк розповіла, що під офіс кожного дня приносять мішки з одягом, а іноді вони навіть отримують посилки з інших міст.

«Одяг приносять різний - і новий з бірками, і старий з дірками. Щоб привести всі речі в належний стан, їх потрібно розібрати і розкласти по поличках, а такої можливості у нас немає - бракує приміщення», - поділилася Ніна Павлюк.

Раніше громадська організація часто ініціювала благодійні акції. Маріупольці могли прийти в офіс, щоб безкоштовно взяти речі всіх розмірів і для будь-якого віку, але зараз це заборонено у зв'язку з карантином. Громадська організація намагається більшу частину речей розвозити малозабезпеченим сім'ям та інвалідам, які потребують підтримки.


Фото з відкритих джерел: Кругообіг добра. Подяка - головна грошова одиниця в магазинах, подібних до відкритого в Мангуші



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)