Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Безпека металургів на меткомбінаті імені Ілліча - в пріоритеті

Еліна Прокопчук
29вер'21 12:14

Забезпечення безпеки праці - одне з пріоритетних завдань Групи Метінвест.

На меткомбінатах Маріуполя регулярно впроваджують ініціативи, щоб створити комфортні умови праці, навчити персонал, як діяти в тій чи іншій виробничої ситуації, дотримуючись правил безпеки праці. У минулу п'ятницю журналісти «Приазовського робочого» побували на меткомбінаті імені Ілліча Групи Метінвест. Ми побачили, як проходить навчання для співробітників і які інновації вводять на виробництві в сфері охорони праці.

Захисна плівка - просто та ефективно

На складі слябів конвертерного цеху в умовах підвищених температур працюють 59 вантажопідіймальних кранів. Вони виконують роботи з транспортування рідкого шлаку та розплавленого металу, переміщення гарячих слябів, обслуговування агрегатів на доменній печі.

Забезпечення безпеки праці - завдання номер один, яке стоїть перед кожним керівником і кожним співробітником підприємств Групи Метінвест

При цьому на машиніста, керуючого краном, впливає ряд факторів: підвищена температура, ультрафіолетове випромінювання, відблиски, іскри від розплавленого металу. Щоб звести такий вплив до мінімуму, фахівці дирекції з охорони праці, промислової безпеки та екології запропонували обладнати кабіни вантажопідіймальних кранів на ділянках конвертерного цеху, листопрокатного цеху "3000" і листопрокатного цеху "1700", доменного цеху спеціальною захисною плівкою 3M CRYSTALLINE. Вона призначена для захисту від інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювань, а також знижує температуру в кабіні.


Світлина Миколи Коляди

Начальник бюро відділу промислової безпеки меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Михайло Долженко розповідає:

«Перед тим як реалізувати проєкт, ми провели тестування плівки. Так, до її установки кабіна нагрівалася до 50 градусів, а зараз температура знизилася до 30. До кінця вересня вона буде встановлена ​​на всіх кранах. Сума інвестицій на цей напрямок склала 300 тисяч гривень».

Крім того, плівка захищає від прямих сонячних променів, які можуть бити в очі машиністу. Ці переваги підтверджують співробітники. Машиніст крана Павло Шабанов працює за своєю професією вже десять років. Він каже:

«Зараз з установкою нової плівки стало набагато комфортніше, відразу помітно, що випромінювання менше, в кабінеті не так жарко. При цьому зону роботи добре видно, не заважають сонячні відблиски».

Надавати допомогу вчасно

Також журналістам показали новий аварійно-рятувальний автомобіль газорятувальної станції меткомбінату імені Ілліча. Він оснащений за останнім словом техніки – у випадку необхідності проведення газонебезпечних робіт або ліквідації аварій рятувальники можуть швидко виїхати на місце і надати допомогу постраждалим.

Начальник газорятувальної станції меткомбінату Роман Голуб розповідає:

«Устаткування призначене для ліквідації газових аварій, евакуації постраждалих, їхнього пошуку, надання першої долікарської допомоги. Машина вміщує шість чоловік».

Рятувальники можуть швидко допомогти працівникам під час отруєння, задухи, затиснення металоконструкціями. Серед обладнання - дихальний апарат зі стисненим повітрям, респіратор, регенеративний кисневий балон, апарат штучної вентиляції легенів, дефібрилятор для серцевої реанімації. Також є аптечка, рації для зв'язку, розширювач і ножиці, які дозволяють різати арматуру, носилки, костюми, які захищають від аміаку, тепловізор і таке інше.

Газорятівник п'ятого розряду Олександр Агат розповідає:

«Для роботи створені всі необхідні умови: комфортний автомобіль з кондиціонуванням, сучасне обладнання, у нас є костюми хімзахисту, щоб ми могли безпечно проводити роботи».

Навчання і контроль

Директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату імені Ілліча Олег Астаф'єв розповідає:

«Трансформація системи охорони праці проходить з кінця 2019 року. Зараз основні напрямки - оцінка ризиків, мотивація персоналу та навчання. Наприклад, запустили програму «Безпечний робочий простір», вона полягає у виявленні небезпечних умов й усуненні ризиків».

Також директор з охорони праці підкреслює, що всі засоби захисту для співробітників проходять ретельне тестування, а співробітники постійно відточують свої вміння, освіжають знання.

«Акцент зроблений на практиці, тому що це набагато ефективніше. Кожен робочий навчається на полігоні. Також працюємо з підрядними організаціями - їхніх фахівців теж інструктуємо та навчаємо, перш ніж допустити до робіт», - каже Олег Астаф'єв.

Крім того, бригада інженерів з охорони праці позапланово контролює практично всі роботи, що проводяться протягом дня на меткомбінаті підрядниками, перевіряє їхнє безпечне виконання. Також складається рейтинг підрядних організацій, які співпрацюють з підприємством: у кого рівень охорони праці вище, у кого система охорони праці працює краще. Це необхідно для визначення компетенції організацій, яким можна довірити виконання робіт.

Як це працює, журналісти побачили на території промислового полігону. Начальник відділу роботи з підрядними організаціями дирекції охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату імені Ілліча Микола Філонов розповідає:

«Зараз на полігоні проводяться навчання роботі на висоті, ми перевіряємо компетентність монтажників підрядних організацій, їхній рівень знань для безпечного виконання робіт. Проходження полігону включає кілька етапів: спочатку потрібно вибрати правильний запобіжний пояс, потім - страхову систему, правильно пристебнутися, пройти перешкоди».


Світлина Миколи Коляди

Працівникам розповідають, на які дефекти систем звертати увагу, при яких кліматичних умовах працювати заборонено. У фіналі ті, хто успішно пройшов курс, отримують свідоцтво терміном дії на рік.

«За 2021 рік практичне навчання на полігоні пройшли 1 765 працівників, 1 535 успішно підтвердили вміння та навички», - каже Микола Філонов.

Для співробітників підрядних організацій таке навчання корисне. Перед тим як застосовувати знання на практиці, важливо закріпити їх у теорії. Монтажник Євген Зайцев зазначає:

«Нас вчать тому, як убезпечити себе на висоті, як переміщатися, що слід знати, аби не зірватися вниз. Ми проходимо інструктажі: майстри показують, а ми повторюємо».

Також представники підрядних організацій проходять тестування. Для кожної професії розроблені спеціальні тести з промислової безпеки, в які включені як загальні питання з охорони праці, так і ті, які стосуються певної спеціальності. Перевірку проходять і працівники, і керівники. Вимоги на іспитах строгі.

Постійно вчаться і співробітники металургійного комбінату. Для них навчання з безпеки праці організоване на промполігоні на базі навчального центру. Журналісти «Приазовського робочого» побачили, як працює полігон з обслуговування електроустаткування. Михайло Долженко розповідає:

«Навчання проходять рядові співробітники, майстри, начальники цехів. Відпрацьовуються навички застосування захисного огородження, допуск бригади до роботи на електрообладнанні».

Наприклад, на першій ділянці представлені кожухи, приводні вали, співробітники повинні правильно вибрати потрібний кожух - той, який закритий з усіх сторін і виключає можливість травмування. На енергоустаткуванні електромонтери перевіряють наявність і відсутність напруги, вивчають правила його безпечного використання.


Світлина Миколи Коляди: Працювати стане комфортніше. Кабіни вантажопідіймальних кранів обладнають спеціальною захисною плівкою - вона вбереже машиністів від випромінювання та знизить температуру.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)