Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Час розпочинати підготовку

Людмила Єрмішина
12січ'22 10:29

Після зимових канікул школярі вийшли на навчання.

Повноцінно включитися в навчальний процес вдається не відразу, а тим часом випускникам уже час думати не лише про поточні оцінки, а й про підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Скільки коштує цього року пробне тестування, а скільки – підготовчі курси у Маріуполі? «Приазовський робочий» зібрав усю необхідну інформацію для майбутніх абітурієнтів.

Пробне ЗНО: пройти, щоб зрозуміти

Щороку майбутнім випускникам шкіл надається можливість взяти участь у пробному ЗНО – воно необхідне не тільки для перевірки знань, а й для того, щоб школярі краще зрозуміли, за яким принципом проходить такий відповідальний захід. Щоб навчилися розраховувати час, ознайомилися з тим, як формулюються питання тощо.

Реєстрація на пробне ЗНО в Україні вже стартувала і триватиме до 22 січня, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти. Зареєструватися можна через «особисті кабінети» на сайтах регіональних підрозділів центру.

Вартість навчання на курсах з одного предмета у різних вишах Маріуполя варіюється від 500 до 840 грн на місяць

У 2022 році пробне тестування відбудеться 19 березня (українська мова; українська мова та література) та 26 березня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови). За інформацією Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти, вартість тестування – 285 гривень за один предмет. За день під час пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест лише з одного предмета.

Основна ж сесія ЗНО у 2022 році відбудеться з 23 травня до 17 червня, реєстрація розпочнеться з 1 лютого. Ось тут кожному належить викластися по максимуму, адже від набраних балів безпосередньо залежать шанси на вступ до бажаного вузу. Втім, в окремих випадках дівчатам та юнакам доводиться «прокачувати» не лише знання навчальних дисциплін, а й інші здібності: одні готуються до творчих конкурсів, інші – підвищують силу, швидкість та витривалість у спортзалах. Адже різні професії потребують різних навичок.

З усіх предметів

Заняття з репетитором – досить витратний спосіб здобуття знань, адже за годинне індивідуальне заняття батькам доводиться викладати десятки, а часом і сотні гривень. Підтягнути рівень підготовки до ЗНО можна і на групових заняттях разом із ровесниками. Тим більше що так звані курси довузівської підготовки діють у кількох навчальних закладах.

Як розповів начальник відділу «Центр кар'єри» ПДТУ Ігор Кущенко, в інституті підвищення кваліфікації платні курси підготовки до ЗНО діють з усіх предметів. Крім того, при університеті створено Академію безперервної освіти та освітніх технологій Lifelong learning – діти металургів тут проходять навчання безплатно, в рамках програми «Мій вибір» індивідуального соцпакету, що діє на підприємствах Групи Метінвест. Минулої суботи розпочалися заняття з підготовки до ЗНО для дітей співробітників частини підприємств Метінвесту, для інших вони розпочнуться з лютого. У перспективі в Академії безперервної освіти планується платне навчання для всіх охочих.

Щодо курсів при інституті підвищення кваліфікації, то запис на них ведеться до 15 лютого, а тривалість становитиме три місяці. Заняття проходять у вихідні. Вартість навчання з одного предмета – 840 грн на місяць, якщо обрано два та більше предметів – 790 грн, повідомила керівниця освітнього центру ПДТУ Наталя Півень. Також діє філія у селищі Старий Крим, де підготуватися до ЗНО можна набагато дешевше: з одного предмета – за 300 грн на місяць, з двох та більше – за 270 грн.

«Проходження курсів крім свого основного завдання – поліпшити результати ЗНО – дає додаткові 10 балів під час вступу на технічні спеціальності. При цьому немає значення, з якого предмета абітурієнт проходив курси», – зазначила Наталя Півень.

У Маріупольському державному університеті також пропонують курси з усіх предметів, з яких здається ЗНО: українська мова та література, історія України, математика, фізика, біологія, хімія, іноземні мови. За інформацією заступниці директора центру розвитку людського потенціалу МДУ Діани Шебаніц, на історію України, англійську мову та математику на кожен предмет набралося по дві групи, які займаються з вересня. Наразі ведеться прийом на прискорені курси, які розпочнуться найближчим часом. Вартість навчання – 780 грн на місяць (вісім занять) за один предмет, якщо ж обрано три та більше, то 700 грн місяць за кожний предмет. Передбачено знижки учням пільгових категорій. Так, для сиріт та дітей учасників бойових дій розмір плати зменшується на 50%.

У Донецькому державному університеті внутрішніх справ планують розпочати роботу курсів із 22 січня – ще можна встигнути записатися. Як розповіла начальниця відділу профорієнтаційної роботи цього університету Галина Ізотова, школярам викладатимуть інтегрований курс української мови та літератури, історію України, математику та англійську.

«Наші освітяни – високого професійного рівня, кандидати наук. При цьому ціна – лише 500 гривень на місяць за один предмет. Тривалість курсів може становити три, чотири або шість місяців – на вибір самих учнів, – зазначила Галина Ізотова. – А записуються найбільше на українську мову та математику».

Унікальна пропозиція від університету внутрішніх справ – курси фізичної підготовки, адже під час вступу сюди складають ще й спортивні нормативи. Курси фізпідготовки тут обійдуться набагато дешевше, ніж абонемент у приватний спортзал. За 300 грн на місяць з абітурієнтами займаються тренери: взимку у спортзалі, який оснащений усім необхідним, а в теплу пору року – на вуличному стадіоні. Щоби потрапити на такі курси, потрібна довідка про стан здоров'я.

Якщо на додачу до ЗНО потрібен талант

Особливий випадок – це вступ до творчого вишу Маріуполя, філії Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Майбутні художники складають творчий іспит.

«Швидше за все, у нинішній вступній кампанії, як і минулого разу, вступники мають представити живописний натюрморт та малюнок гіпсової голови, – прокоментувала директорка філії, кандидатка мистецтвознавства Галина Батичко. – Підготовчі курси вже працюють, займаються близько 15 осіб».

Як повідомили у філії, курси включають заняття з живопису та з графіки, проводяться двічі на тиждень. Вартість навчання – 50 грн на годину, тобто 300 грн на тиждень. У місяць це становить 1200 грн.

Ближче до завершення курсів учні можуть скласти пробний іспит – як пробне ЗНО, тільки з мольбертом, олівцем та пензлями. Найчастіше до цього вишу вступає молодь, яка має певний досвід – після художньої школи чи студій. Але їм також корисно освіжити наявні знання, придбати нові, адже образотворче мистецтво теж має свою теорію, свої непорушні закони.


Світлина з відкритих джерел: У гонитві за максимальним балом. Від результатів ЗНО залежить місце у рейтингу абітурієнтів та шанси пройти відбір.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)