Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Час у поля

Альбіна Баркова
10кві'21 09:41
В Україні почалася посівна кампанія, за станом на початок квітня вже було засіяно 8385 тис. га. Робота ведеться як мінімум
у 16 областях. Цьогоріч її розпочали трохи пізніше, ніж зазвичай, через холодну та дощову весну. Незважаючи на погодні умови,
з середини березня аграрії Донеччини були на «низькому старті», чекаючи сприятливих умов, щоб почати сівбу.

Яка сьогодні ситуація в Приазов'ї, чим відрізняється посівна кампанія - 2021 від попередніх сезонів, дізнавався «Приазовський робочий».

Посівна площа майже не зміниться

Судячи з кількості снігу, який випав на поля більшості регіонів України цієї зими, озимі культури активно відновлять процеси росту, кажуть фахівці. Весняні дощі також повинні забезпечити грунт достатньою кількістю вологи. Щодо пошкодження озимої пшениці можна не переживати, вважають експерти, погодні умови навряд чи негативно позначилися на її стані.

За даними Мінагропроду, сільськогосподарські культури в країні займуть цього року 27,7 млн ​​га посівної площі, майже стільки ж, скільки і в минулому. З них 15,6 млн га відведуть під зернові культури, посів соняшнику - 6,5 млн га, сої - 1,3 млн га, цукрових буряків - 220 тис. га. Ярі зернові культури планують посіяти на 7,7 млн ​​га. Площі для картоплі і овочів імовірно залишаться на рівні 2020 року.

Забезпечені всім необхідним

Зараз аграрії Донеччини завозять добрива для полів, засоби захисту для рослин, стежать і доглядають за ними. Інфраструктура зі зберігання і транспортування врожаю створена, всім необхідним для сільськогосподарських робіт забезпечені на 100%.

У Донецькій області «Ілліч-Агро Донбас» - одна з найсерйозніших сільськогосподарських компаній, вона входить до структури агрохолдингу HarvEast, обробляючи близько 84 тис. га землі в області. Заступниця директора з виробництва «Ілліч-Агро Донбас» Людмила Шпак поділилася з «Приазовським робочим», як на підприємстві проходить весняна посівна кампанія. За її словами, з урахуванням минулорічних результатів компанія робить ставку на озиму пшеницю, озимий горох і соняшник. Так, озима пшениця займає 32 тис. га (35,5%), озимий горох - 16,7 тис. га (18,5%), соняшник - 35 тис. га (39%).

В обсягах посіву даних культур змішаний імпортний і вітчизняний матеріал. Озима пшениця на 100% складається з української селекції, озимий горох на 100% -
з імпортної селекції, а соняшник - на 80% з імпортної і 20% української.

«Крім стратегічних культур щороку ми вводимо в сівозміну і тестуємо нішеві - сочевицю, нут, льон, сорго. Цьогоріч плануємо посів сочевиці на площі 900 гектарів», - розповіла Людмила Шпак.

Технічний парк аграріїв повністю готовий до проведення весняної кампанії, також добігає кінця ремонт зернозбиральних комбайнів. «Техніка в парку була оновлена ​​- отримані нові трактори, самохідні обприскувачі та комбайни», - зазначила заступниця директора з виробництва «Ілліч-Агро Донбас».

«Озимі входили в зиму слабкими, але сьогодні їхній стан задовільний - ми почали підживлення азотними добривами, - розповіла Людмила Шпак. - Нестачі агрохімії для всіх видів культур ми не відчули і всім необхідним забезпечені на 100%».

Особливих відмінностей від посівної кампанії 2020 року в «Ілліч-Агро Донбас» не помітили. «Погодні умови дуже нагадали минулий рік», - сказала Людмила Шпак.

Погода не дозволяє стартувати швидко

У Мангушський територіальній громаді процес посіву практично налагоджений.
З 1 квітня там посіяли 950 га ранніх зернових культур, з яких 546 - ячмінь, а 404 - горох. Також планують сіяти пшеницю.

За словами першого заступника селищного голови Михайла Агурбаша, насіннєві матеріали заготовлені на 100%.

«Щорічно в Приазов'ї озимі культури перебувають взимку в екстремальних умовах. Зараз в гарному стані 38% озимих, в задовільному - 47%, слабкі та зріджені - 15%», - розповів Михайло Агурбаш.

Пізніше показники можуть незначно змінитися, адже зараз озимі виходять зі «сплячки», проходять кущіння, вегетують. Їх підживлюють мінеральними добривами.

Ситуація з технікою добра. Купуються нові та вживані комбайни, ремонтуються деталі.

«Погода не дає можливості здійснити посів швидко. Часті дощі не дозволяють техніці зайти в поле, але час у нас ще є. Буквально в середині квітня посіємо кукурудзу, а на початку травня соняшники. Насіння у нас своє, елітне і суперелітне придбане. Ми щорічно поповнюємо репродукційні склади гібридною кукурудзою і соняшниками», - поділився Михайло Агурбаш.

У Сартанській ОТГ, за словами глави військово-цивільної адміністрації Олександра Куркчі, посіви займатимуть 15,5 га, їх обробляє агрохолдинг HarvEast.


Оптимістичний настрій. Незважаючи на пізній старт, весь комплекс робіт буде виконано в оптимальні терміни, запевняють аграрії Донеччини.

Світлина надана HarvEast Holding

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)