Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Час змін для мешканців Троїцького

Альбіна Баркова
02лют'22 09:38

В останні роки інфраструктура Маріуполя стрімко покращується: реконструюються парки та школи, капітально ремонтуються дороги, за графіком працює новий комунальний транспорт.

З'являється все більше можливостей для молоді: відкриваються IT-хаби та бізнес-центри.

Такі зміни мають стосуватися не лише центру міста, а й усіх його районів. Саме тому у Маріуполі реалізується програма «Місто без околиць». Вона передбачає зміни у всіх селищах, що належать до нашої громади.

Про них мріють і мешканці Троїцького, які звернулися з листом до «Приазовського робочого». Нині у селищі є над чим працювати. Дороги потребують ремонту, не вистачає дитячих та спортивних майданчиків. Наші журналісти виїхали на місце, аби поспілкуватися з жителями та допомогти у вирішенні наболілих проблем.

Жителі чекають наміченого благоустрою і в цей час не сидять склавши руки: вони активно озеленюють селище, проводять прибирання та допомагають один одному

Доїхати до будинку не буде квестом

Поїздка дорогами Троїцького була складною – розбитий асфальт не приховав навіть сніг. Його в цей день розчистили лише на головній вулиці, другорядні були укриті високими кучугурами.

Житель селища Борис Лузан підтвердив, що дороги настав час оновлювати. Чоловік живе у Троїцькому вже не перший рік, і останнім часом помічає зміни.

«Дороги, звичайно, не найкращі, але поступово їх упорядковують, – каже Борис. – Завдяки тому, що центральну вулицю відремонтовано, стало простіше добиратися до будинку. Але в провулках різких рухів краще не робити, інакше можна влетіти в яму й пошкодити автомобіль».

Дороги Троїцького справді ремонтують поетапно. Як розповідає головна спеціалістка відділу з питань благоустрою Лівобережної районної адміністрації Олена Щербань, це одна із частин програми «Місто без околиць»: «У 2020 році у всіх селищах Лівобережного району розпочалися зміни. Так, першим етапом у Троїцькому стала заміна 80 метрів водоводу вздовж Новотроїцького цвинтаря. 2021 року від цвинтаря до вулиці Лермонтова зробили асфальтування дороги, а це 1293 кв. м».

Також у 2022 році планується асфальтування вулиці Кольорової, яка є однією з головних у селищі.

«Вже цього року буде замінено понад 1700 кв. м доріг та встановлено вуличне освітлення проїзду Кольорового. На 210 метрах вулиці ми встановимо вісім нових світлових точок», – наголосила головна спеціалістка відділу з питань благоустрою.

Голова КСН «Первомайський» Ірина Демченко розповіла, що і зараз у селищі встановлено досить якісне освітлення, але поступово його змінюватимуть на сучасніше.

Свято зі зіпсованими продуктами

Новорічні свята також не пройшли без труднощів. У частині селища була відсутня електроенергія. Наразі електропостачання відновлено, а аварію – усунено.

«Напередодні зимових свят стався обрив третьої фази у восьми будинках селища. На жаль, мешканцям довелося викинути зіпсовані продукти, які вони купували на святковий стіл, – розповідає голова КСН «Первомайський». – Ми обдзвонили усі можливі гарячі лінії, але результату не було».

Жителі розповідають, що залишали заявки до ДТЕК Донецькі електромережі практично щогодини, але їхні працівники просто не встигали виїжджати на кожний виклик. Тому, на жаль, бригада електриків дісталася до них лише 4 січня.

Нові майданчики – у 2025 році

Скверів та парків у селищі немає, але мешканці озеленюють його самотужки – висаджують дерева на алеях та облагороджують територію населеного пункту квітами та чагарниками, обрізають сухі дерева.

«Наша найбільша мрія – відмежувати цвинтар від селища. Сьогодні навколо нього немає паркану, і це виглядає досить похмуро», – поділилася голова КРН «Первомайський» Ірина Демченко.

Крім того, у Троїцькому потрібні нові місця для дозвілля. У селищі є два майданчики – дитячий та спортивний, але згодом їх побільшає.

«Ці два майданчики вимагають повного вдосконалення та доукомплектації. Модернізація таких просторів та благоустрій місць відпочинку для мешканців селища також передбачені програмою «Місто без околиць», але трохи згодом – у 2025 році», – розповіла Олена Щербань.

Також у селищі працює лише один продовольчий магазин на вулиці Панаса Мирного, але жителів це влаштовує.

«Нам вистачає товару, що тут продається. Овочі, хліб, крупи, шампуні все є. Якщо чогось не вистачає, то ми їздимо до міських супермаркетів на машині. Щоправда, якщо автомобіля немає, доводиться чекати на автобус, він у нас один», – розповіли жителі Троїцького Максим та Ганна Федотови.

З Троїцького до Маріуполя курсує автобус №68, також можна проїхатися трамваєм.

«Жителі повинні розуміти, що маршрути розробляються залежно від пасажиропотоку, а в Троїцькому мешкає близько 500 осіб, більша частина яких не користується громадським транспортом. У зв'язку з цим у селищі діє лише одне маршрутне таксі, яке досить якісно обслуговує людей», – розповіла Олена Щербань.

Незважаючи на проблеми, мешканці селища позитивно налаштовані та вірять у розвиток, вони не забуті та не занедбані.

«Звичайно, ми чекаємо на допомогу від місцевої влади, беремо участь у конкурсах та проєктах і не сидимо на місці. Все, що ми можемо покращити самостійно, ми робимо. Фарбуємо навесні бордюри, прибираємо сніг із доріг і віримо, що в майбутньому у нас будуть умови не гірші, ніж у самому центрі міста», – розповіла голова КСН «Первомайський» Ірина Демченко.

Світлина Альбіни Баркової: На дорогу чекає ремонт. Цього року вулицю Кольорову заасфальтують, також там встановлять нове освітлення.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)