Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Аби не хворів хребет

Людмила Єрмішина
14тра'21 07:41

М'язовий корсет як засіб від остеохондрозу

Остеохондроз - це природний процес дегенерації хребта, перші ознаки якого можна виявити вже в молодому віці.

У групі ризику - люди з сидячою роботою та малорухливим способом життя. При наявності сколіозу остеохондроз теж може виникнути раніше: через неправильне положення хребта на окремі його сегменти припадає велике навантаження.

Остеохондроз ніяких ознак не має, він не болить. Але коли починають зачіпатися нервові закінчення, прилеглі тканини, з'являються симптоми. Найчастіше це болі в різних відділах хребта, тулуба, кінцівках, головний біль, запаморочення, порушення чутливості, зниження сили, обсягу рухів, м'язовий спазм. Остеохондроз зупинити не можна, але можна уповільнити його прогресування, зменшити патологічний вплив на нервові закінчення.

Тому так важлива профілактика, тобто правильне «використання» хребта. Наприклад, накачати м'язовий корсет, правильно організувати своє робоче місце й обов'язково час від часу міняти положення тіла, вставати, рухатися, виконувати найпростішу руханку протягом робочого дня.

Чому це так важливо? М'язовий корсет не тільки підтримує міжхребетні структури та суглоби, але й забезпечує нормальний кровообіг. Робота м'язів змушує кров рухатися активніше, а кров доставляє необхідні речовини та живить тканини.

Якщо м'язи спини не отримують навантаження, вони втрачають еластичність і тонус. І тоді навіть невеликі навантаження можуть привести до проблем зі спиною. Йдеться про протрузії, грижі, стеноз спинномозкового каналу, компресії (стискання, обмеження) корінцевих структур. Медикаментозне лікування, масажі, фізіотерапевтичні процедури можуть принести тимчасове поліпшення. Але для усунення причини захворювання потрібна постійна робота над фізичною формою.

Слабкий м'язовий корсет не здатен утримувати хребет у правильному положенні, що з часом призводить до сутулості, остеохондрозу. І навпаки, сильні, еластичні м'язи - надійний захист.

Навіть звичайна ходьба зміцнює м'язи, які утримують тіло у вертикальному положенні, і покращує стабільність хребта. А якщо до щоденних піших прогулянок додати хоча б кілька вправ, це буде великим плюсом.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)