Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Центральна набережна Маріуполя виставлена ​​на міжнародний конкурс

Людмила Кудріна
09лип'21 12:41

Муніципалітет оголосив Міжнародний конкурс архітектурних ідей імені Віктора Нільсена на реконструкцію центральної набережної Маріуполя. На цьому тижні в місті працюють експерти, які мають практику успішного вирішення подібних завдань. А вчора, 8 липня, відбулася презентація розвитку узбережжя за участю міського голови Вадима Бойченка й відомого грузинського політика, ексглави уряду Автономної Республіки Аджарія Левана Варшаломідзе, що створив «батумське диво».

Морський статус Маріуполя самі маріупольці називають найбільш значною перевагою життя в місті. Цей факт підтверджують дані соціологічного опитування, проведеного на замовлення мерії ще в 2019 році. Не випадково, орієнтуючись на переваги жителів, а також на розвиток туристичних перспектив міста, розпочато системну роботу щодо реконструкції трьох основних морських набережних: лівобережної, де вона наближається до завершення, селища Піщаного, де розробляється проєкт, і центральної - мабуть, найбільш складної, загальною площею 38 га, що межує на сході з металургійним комбінатом «Азовсталь» і на заході з Азовським судоремонтним заводом.

За допомогою міжнародного конкурсу в муніципалітеті розраховують залучити з усього світу сміливі та сучасні архітектурні рішення для реконструкції центральної набережної Маріуполя. Запрошуються архітектори, урбаністи, ландшафтні дизайнери та їхні команди, від яких очікують пропозиції, здатні підкреслити ідентичність прибережної зони та цінностей міста, врахувати потреби як місцевих жителів, так і гостей. П'ять концептуальних засад: бачення, інтеграція, ідентичність, спадкоємність і відновлення.

З огляду на важливість питання муніципалітет має намір інвестувати безпосередньо в реконструкцію центральної набережної, заплановану на 2024-2025 роки, близько 60 млн євро.

Перша премія - 5000 доларів

Міжнародний конкурс проводиться в два етапи. На першому можна подати заявку на участь до 31 липня 2021 року. Після розгляду заявок авторитетне журі конкурсу проведе онлайн-інтерв'ю з учасниками. Це необхідно для того, аби переконатися: відібрані фіналісти першого етапу достатньо кваліфіковані для розробки й завершення масштабного проєкту.

9 серпня журі оголосить результати першого етапу: будуть відібрані три фіналісти, і кожен учасник або команда отримає гонорар у розмірі 2000 доларів на розробку проєкту в другому етапі конкурсу.

На 30 вересня заплановано оголошення переможця конкурсу. Перша премія складе 5000 доларів. Детальна інформація про умови конкурсу представлена ​​на його сайті: https://mariupolseashores.com.ua.

Знайти рішення

Відмінною рисою території конкурсу є залізниця. Вона проходить паралельно по всій протяжності центральної набережної та ставить перед конкурсантами важливе завдання знайти рішення, як поєднати пляжну зону з Приморським бульваром і нівелювати проблему її візуального та звукового впливу.

Що стосується самого пляжу, то в пошуку інноваційних рішень його ландшафтного дизайну учасникам конкурсу пропонується також врахувати, що в цій зоні знаходиться шість хвилерізів. У даний час застарілі, вони колись були побудовані для захисту пляжу від ерозії, а також для захисту залізниці від хвиль і льоду.

Муніципалітет недавно схвалив пропозицію додати 20 тисяч кубометрів піску, щоб збільшити ширину пляжу на 20 метрів і запобігти подальшій ерозії.

Відремонтовані конструкції хвилерізів повинні стати характерною рисою проєкту «Центральна набережна». Весь цей час вони активно використовуються жителями міста для риболовлі, прогулянок і плавання, а після реконструкції повинні бути доступними до використання для самих різних занять. Оновлений пірс не входить у територію конкурсу.

Майбутні масштабні події та фестивалі в Маріуполі, визнаному «Великий культурною столицею України» в 2021 році, так само важливі для реконструкції центральної набережної, як і елементи інфраструктури та дизайну самого пляжу.

Серед неодмінних умов - безперервність, доступність і легкість руху, рівний доступ з пріоритетом для пішоходів і велосипедистів. У міській стратегії Маріуполя на 2030 рік заплановано створення нового пішохідного та велосипедного туристичного маршруту, що з'єднає Приморський парк від його головної алеї та центральну набережну.

Маріуполь оновлюється, і в рамках міжнародного конкурсу архітектурних ідей його учасникам пропонується включитися в цей стрімкий процес.

Як у нього вже включилися експерти на чолі з Леваном Варшаломідзе. Очолюючи уряд Аджарії за часів президентства Михайла Саакашвілі, політику вдалося фактично побудувати новий Батумі, вирішуючи проблеми, аналогічні маріупольським. Але про це - в нашій наступній публікації.


Простір для творчості. У результаті міжнародного конкурсу Маріуполь розраховує залучити сучасні архітектурні ідеї для поновлення центральної набережної.

Фото з сайту mariupolseashores.com.ua


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)