Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Дешево і стильно

Альбіна Баркова
05лют'21 14:00

Секонд-хенди користуються попитом - низькі ціни та якісний товар дозволяють підібрати в гардероб цілком гідні речі

Буквально десять років тому магазинів із вживаним одягом соромилися всі. Люди одягалися в них потай від друзів, знайомих, колег і приховували походження речей. Сьогодні робити покупки в секонд-хенді модно, а чим меншу суму ти вклав у придбане, тим краще. У маріупольських секондах і стоках робить покупки різний контингент. Пенсіонери приходять туди в пошуках дешевшого одягу, мами з дітьми вибирають якісні та чисті костюми, підлітки годинами проводять час у пошуках цікавої вінтажної кофти і взуття відомих брендів.

Це безпечно

Навколо речей з секонд-хенду, як і раніше, раз у раз виникають розмови про можливе поширення інфекцій. Деякі люди вважають, що одяг брудний і не оброблюється після попередніх власників. Продавець загальновідомої в Україні та інших країнах Європи мережі магазинів вживаних речей у Центральному районі Маріуполя Анастасія Бажінова розповіла журналісту «Приазовського робочого», які процедури проходять речі, перш ніж потрапити на прилавок.

«Наша компанія дає можливість покупцям отримати доступ до ексклюзивного, якісного, а головне - безпечного одягу, взуття і аксесуарів, - розповідає продавець. - Речі до нас везуть здебільшого з Європи, і ще в країні постачальника вони проходять хімічну обробку. Наступний етап вже за нами - кожен елемент одягу перуть перед тим, як ми виставимо його на продаж, а те, що підлягає сухому чищенню, відправляється в хімчистку. Після ми прасуємо все відпарювачем, а прикраси і взуття обробляємо розчином хлоргексидину».

Проте в магазині все одно рекомендують після покупки випрати або почистити річ самостійно. Хоча б тому, що, поки одяг знаходиться в магазині, його багато разів міряють інші відвідувачі. Також всі речі ретельно відсортовані і розміщені в торговому залі за сезоном, довжиною рукава, фактурою тканини і кольором.

Працівник іншого секонд-хенду, розташованого на пр. Металургів, Єлизавета Міроніченко пояснила, що за специфічний запах іноді відчувається в магазинах: «Компанії, які привозять нам одяг, обробляють його за спеціальною системою, куди входить багатоступенева теплова і хімічна дезінфікуюча обробка, що робить речі безпечними для подальшого використання. Але у цій дезінфекції є мінус - різкий і не дуже приємний запах, який складно видалити одним пранням».

«Платимо, як і ви»

Кореспондентку «Приазовського робочого» зацікавило питання: чи носять реалізатори секонд-хенду одяг, який самі ж сортують і продають?

На це питання відповів продавець великої мережі секонд-хендів Ярослав Мацука: «З кожного нового привозу я купую собі як мінімум кілька футболок. І ключове слово тут «купую». Тому що деякі споживачі вважають, що з кожною новою поставкою ми відкладаємо собі найкращі речі, а потім безкоштовно забираємо їх. Це не так».

Також Ярослав уточнив, що всі його колеги вдягаються в секонд-хендах і це дійсно якісні речі.

«Наші магазини поділяються на два типи: які оновлюють повністю асортимент кожні п'ять тижнів і кожні два тижні. Щотижня ціни в магазині знижуються, тому ви можете придбати будь-яку річ за ціною до 30 гривень. Співробітники дбають, щоб торговий зал завжди підтримував повний асортимент товарів», - розказав продавець.

Для читачів нашої газети Ярослав дав пораду, яку сам почув від молодих покупців: «Раджу приходити за одягом в перший або другий день завозу товару. Так буде набагато більше шансів придбати брендові речі в ідеальному стані за низькими цінами. Але будьте готові до того, що людей теж буде багато - від 100 до 400 осіб за робочий час».

За розповідями продавців, клієнти в магазинах вживаного одягу бувають декількох типів. Перший - люди, яким дійсно потрібен одяг за низькими цінами, тому що на обновку в звичайних торгових точках банально не вистачає грошей. Найчастіше це пенсіонери та багатодітні сім'ї. Інший тип - модна молодь, яка створює власний стиль покупками в секонд-хендах, адже ризик побачити таку ж річ на іншій людині дуже малий. Останній тип - люди з високим рівнем достатку, які вдягнені в модні пальта і черевики, але все одно приходять у пошуках чогось вінтажного.

У чому різниця?

На вулицях Маріуполя можна часто побачити вивіски з написом «Сток». Велика частина людей не розуміє різниці між стоком і секонд-хендом, помічаючи лише, що в першому одяг дорожче.

На відміну від секонд-хенду в стоці продається тільки одяг, і такий товар, як нижня або постільна білизна, зустрічається рідко. Також вартість стокових речей значно вища, ніж у секонд-хенді, проте набагато нижча, ніж у фірмових крамницях. Але головна відмінність - на реалізацію приходить тільки новий товар з бірками. Здебільшого - брендові речі застарілих колекцій.

Часта покупниця стокових крамниць Валерія Захарова поділилася, що 90% її гардеробу придбано саме в них.

«Я стала завсідником стоків в 2017 році. Тоді мій гардероб складався зі звичайного одягу, в якому ходила кожна третя маріупольчанка, - розповідає Валерія. - Після того як моя знайома показала мені стоковий магазин на проспекті Будівельників, я зрозуміла, що кращих варіантів, ніж купувати одяг в подібних місцях, немає».

Зараз в гардеробній Валерії практично весь одяг придбаний в маріупольських стоках.

«Якщо раніше я купувала одні джинси в торговельному центрі за тисячу гривень, то зараз я на ці гроші можу купити ще светр і майку від відомих брендів», - ділиться Валерія Захарова.

Особливістю речей стала їхня якість, яка перевірена часом. У таких магазинах можна створити свій неповторний стиль за копійки.


Фото з відкритих джерел: Не переплачуй. У секонд-хенді можна знайти якісні речі на всі випадки життя


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)