Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Для активних та ініціативних

Альбіна Баркова
31гру'21 12:33

У Фонді розвитку Маріуполя презентували молодіжний проєкт «Громада моїх можливостей»

Активно брати участь у житті громади, мати можливість реалізувати свої ідеї, знати, що ти можеш змінювати своє місто, село чи селище, а потім і країну – активну молодь Приазов'я запрошують стати учасниками нової програми. Минулого тижня у Фонді розвитку Маріуполя представили новий проєкт «Громада моїх можливостей», який буде реалізовано протягом 2022 року за підтримки міжнародної програми «U-LEAD з Європою». На учасників чекає маса тренінгів, обмін досвідом та сесії у літньому таборі. А в грудні наступного року юнаки та дівчата презентують свої напрацювання – мініпроєкти та стратегії.

Якісні знання та навички

Проєкт охоплює п'ять громад Донецької області – Маріупольську, Сартанську, Мангушську, Нікольську, Кальчицьку та дві громади Запорізької області – Бердянську та Приморську.

Як підкреслила заступниця директора програми «U-LEAD з Європою» Олена Томнюк, метою нового проєкту є сприяння розвитку молодіжної політики на місцевому рівні та просування активної участі молодих людей у ​​житті своєї громади.

«Створення привабливих для життя молоді умов сьогодні є одним із найважливіших питань для органів місцевого самоврядування в Україні, адже необхідно зацікавити молодь залишатися у своїх містах та розвивати їх. Для цього місцеве самоврядування має перебувати у постійному діалозі з молоддю та працювати над запровадженням ґрунтовної та якісної молодіжної політики на місцевому рівні», – зазначила Олена Томнюк.

«Громада моїх можливостей» запрошує до участі молодих людей віком від 14 до 35 років, які хочуть стати членами молодіжних рад у своїх містах або вже перебувають у них, а також представників органів місцевого самоврядування, відповідальних за роботу з молоддю у громадах. Попереду в учасників насичена програма, що складається з кількох етапів: навчання протягом січня та лютого, у березні та квітні – проведення соціологічного опитування про потреби молоді, у травні та червні – навчальні візити для обміну досвідом та впровадження семи мініпроєктів, на які готові виділити по 1,5 тисяч євро. Завершиться проєкт форумом, на якому молодь передасть розроблені стратегії органам місцевого самоврядування.

«Я впевнена, що проєкт «Громада моїх можливостей», який запроваджується за підтримки нашої програми на семи територіальних громадах Азовського регіону, допоможе молодим хлопцям та дівчатам активніше включатись у вирішення важливих питань розвитку міст України. Ми разом працюватимемо над тим, аби молодь хотіла жити і працювати в рідних містах, а не виїжджати у великі міста й за кордон», – наголосила Олена Томнюк.

За словами генеральної директорки Фонду розвитку Маріуполя Лілії Малицької, 60 молодих людей, які будуть відібрані для участі у «Громаді моїх можливостей», зможуть у найкоротші терміни реалізувати свої масштабні ідеї, у цьому їм готові допомагати організатори проєкту.

«Для створення нової культури молодіжної політики Приазов'я необхідно забезпечити молодь сучасними знаннями та практичними навичками, а також дати їм можливість реалізовувати власні ідеї та довести, що вони можуть впливати на рішення місцевої влади, – наголосила Лілія Малицька. – Ми готові підтримувати ініціативну молодь, тому запрошуємо приєднатися до цього проєкту та зробити 2022-й роком найцікавіших пригод, відкриттів та нових можливостей. Учасники разом навчатимуться, спілкуватимуться, подорожуватимуть та реалізовуватимуть ініціативи».

Визначитись із вектором розвитку

Можливість здобути знання та вміння, щоб згуртувати молодь, надихнула подати заявку на проєкт учасницю громадської організації «Агенція розвитку Сартани» Христину Шапурму.

«До складу Сартанської громади входить 14 молодіжних пунктів, які необхідно об'єднати і створити єдиний орган. Наступного року ми запланували створення молодіжної ради, і я мрію, аби вона працювала ефективно. Активна молодь, яка живе у нашій громаді, готова працювати, але поки що ми не визначилася з вектором розвитку. Сподіваємося, що проєкт «Громада моїх можливостей» допоможе нам у цьому», – розповіла Христина Шапурма.
Говорив про користь проєкту й куратор молодіжної ради Приморської громади Олексій Зюзін: «Ми реорганізовуємо програму для молоді, бо раніше жодних проєктів для юнацтва віком від 16 років у нас не було. Ми попрацювали над змінами, але тепер нам треба створити стратегію на майбутнє, сподіваємось, «Громада моїх можливостей» буде дуже корисною для нас і дасть нам поштовх у розвитку».

Голова молодіжної ради Маріуполя Аліна Козицька зазначила, що у нашому місті молодь займає активну позицію та участь у проєкті «Громада моїх можливостей» дозволить покращити знання та прокачати навички.

«Наша молодіжна рада працює рік, за цей час ми реалізували чимало проєктів та ініціатив. Активно співпрацюємо з муніципалітетом, депутатами та Фондом розвитку Маріуполя. Тішить, що у Маріуполі прислухаються до молоді та дають можливість втілити наші ідеї, тому участь в ще одному масштабному проєкті нам не завадить, а лише покращить ефективність нашої роботи», – розповіла Аліна Козицька.

Заявку на участь у проєкті «Громада моїх можливостей» можна подати до 23 січня. Посилання на електронну форму можна знайти на сайті Фонду розвитку Маріуполя та на сторінці ФРМ у Facebook.


Нові можливості освіти. Активна молодь Приазов'я готова розвивати свої громади та розробляти власні мініпроєкти.





Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)