Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Для всіх, хто живе в Маріуполі

Еліна Прокопчук
18чер'21 07:21

Група Метінвест допомагає городянам зробити двори затишними і будує нове сучасне житло

Те, як перетворюється Маріуполь, помітно не тільки по нових площах і парках. Зміни приходять до городян додому. Красиві затишні двори з лавками і гойдалками, заасфальтовані внутрішньоквартальні дороги, автобус, який не потрібно довго чекати на зупинці. Все це робить життя маріупольців кращим. І в кожній сфері є внесок Групи Метінвест.

Комфорт для кожного
Розвиток міста і підтримка соціальних проєктів - важливий напрямок в роботі Групи Метінвест

Ще в 2016 році в Маріуполі стартувала унікальна програма «Затишний двір». Сьогодні її результати видно всім. Мешканці, які створили ОСББ і взяли управління будинками в свої руки, отримали допомогу від міста: навели лад на прибудинкових територіях, відремонтували по два конструктиви. Двори нагадують мініпарки: є гойдалки і турніки для дітей, лавки і альтанки для дорослих. Кожен може знайти місце до душі.

Кількість таких прибудинкових територій зростає - кошти на ремонт виділяє в тому числі і Група Метінвест. Загальні інвестиції Групи Метінвест за три роки за програмою «Затишний двір» склали 87,5 млн грн. При відкритті чергового такого двору генеральний директор меткомбінату імені Ілліча Тарас Шевченко зазначив: «Група Метінвест завжди приділяє особливу увагу соціальним проєктам. Маріуполь активно змінюється, металурги системно підтримують проєкти, спрямовані на розвиток міста. Наша партнерська допомога - в ремонтах шкіл, лікарень, у новому обладнанні для освітніх і медичних установ, у реконструкції міських парків і скверів».

Жителі вдячні за комфорт - маріупольчанка Любов Беретехіна мешкає в будинку №165 на проспекті Будівельників з самого його заснування.

Згадує: «Раніше тут не було нічого, замість асфальту росла трава, лавок не вистачало, не було де присісти. А тепер є й альтанки, і гойдалки, і нові квітучі рослини. Дякую за затишок!»

Також за останні роки в нашому місті відремонтовано 30 тис. кв. метрів доріг у 60 дворах Маріуполя. На це Група Метінвест виділила понад 6 млн грн.

Новий зручний транспорт

Щоб жителі могли без проблем доїхати з одного району в інший, в Маріуполі розробили нову транспортну стратегію. Повне оновлення парку тролейбусів, автобусів і трамваїв зайняло чимало часу. І на кожному етапі руку допомоги простягали металурги.

Так, ще 2012 року меткомбінат імені Ілліча закупив і передав місту два трамваї на суму 7,8 млн грн.

А в 2014-му меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» подарували громаді вісім пасажирських автобусів МАЗ загальною вартістю близько 15 млн грн. Для повноцінного транспортного сполучення селищ Сартана та Талаківка з Маріуполем підприємства закупили ще два нових автобуси на суму 965 тис. грн.

Сьогодні система управління транспортом змінилася. На кожній машині встановлені GPS-трекери - завдяки їм автобуси і тролейбуси можна відстежувати в режимі реального часу. Дані передаються в диспетчерський пункт Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління. Це дозволяє правильно розподілити пасажиропотік і зменшити навантаження на транспорт.

170 GPS-трекерів для оснащення комунального транспорту були закуплені коштом Групи Метінвест. У 2017-2018 роках компанія виділила на ці цілі 1,5 млн грн. Також був придбаний програмний комплекс, призначений для планування і диспетчерського контролю громадського транспорту Маріуполя. Робота цього обладнання дозволила поліпшити якість транспортного сполучення в Маріуполі, і жителі міста вже оцінили, як зручно користуватися додатком з інтерактивним розкладом автобусів, щоб не витрачати час на очікування транспорту на зупинці.

Перший в Україні

Зараз Маріуполь багато в чому - лідер. І саме в нашому місті з'явиться перший в Україні багатоквартирний сталевий будинок. Його побудують з металу, який виробляють підприємства Групи Метінвест, - маріупольські меткомбінати нададуть сталь підвищеної міцності.

Як уже розповідав «Приазовський робочий», будівництво будинку почалося в листопаді 2020 року. Це спільний проєкт міста, держави та Групи Метінвест. Вартість будівництва будинку - близько 120 млн грн, з яких 20 млн грн (у виготовлення металоконструкцій для дому) інвестує Група Метінвест. Крім того, компанія профінансувала розробку проєкту. Інвестиції в підготовку проєктної документації склали 2,7 млн ​​грн.

Восьмиповерховий будинок розрахований на 120 однокімнатних і двокімнатних квартир. Від типового панельного житла він буде відрізнятися яскравим зовнішнім виглядом. Кольорові рішення, перепади поверховості будинку з двох під’їздів, різні вікна - все це буде виділяти його серед решти забудов. Також новобудова матиме найвищий рівень енергоефективності (А +++), а всі квартири отримають стовідсоткове оздоблення.

Каркас будинку буде виконаний з металоконструкцій, а стіни із залізобетону, що дозволить здійснити будівельно-монтажні роботи в стислі терміни. Крім того, сталевий каркас можна легко посилити і реконструювати або розібрати в кінці експлуатації, що дає додаткові економічні та екологічні переваги. При цьому надійність і довговічність будівлі зростають, з'являються більш широкі можливості для використання внутрішнього простору. Проєктний термін експлуатації будівлі - понад сто років.

Генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі каже: «З початку будівництва передано вже 90 тонн стали, до кінця червня планується передати ще 250 тонн. Цей приклад співпраці Групи Метінвест і Маріуполя ще раз показує, як правильне партнерство з великим соціально відповідальним бізнесом значно покращує життя городян. В надійному будинку, ми впевнені, буде особливо комфортно. Адже кожну квартиру можна перепланувати на свій розсуд, і це не буде суперечити будівельним нормам».

Варто сказати, що зараз сталеве будівництво - світовий тренд. У мегаполісах зі сталі зводять хмарочоси, стадіони, торговельні центри і мости. Так, в Норвегії частка будівель із сталевим каркасом становить 48%, в Швеції, Великобританії і США - до 70%. Тепер сучасне житло з'явиться і у нас - першу сталеву багатоповерхівку введуть в експлуатацію влітку 2022 року.

Додамо, що з використанням сталі, виробленої на підприємствах Групи Метінвест, зведені хмарочоси The Shard в Лондоні, Garitage Park в Болгарії та Hudson Yards на Манхеттені, київські торговельні центри Lavina Mall і ЦУМ. З нашої сталі споруджений і популярний київський скляний міст, і новий міст в італійській Генуї. А ще - захисне укриття четвертого ядерного енергоблоку в Чорнобилі.

Світлина Людмили Єрмішиної. Перетворення триває. Інноваційне будівництво. Сталевий житловий будинок - новинка не тільки для Маріуполя, а й для всієї України.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)