Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Доглядач фонтанів

Альбіна Баркова
19бер'21 12:25

Стежити за станом маріупольських фонтанів, поливальних систем і управляти технічним обладнанням - нові технології народжують нові професії.

За останні роки Маріуполь значно змінився на краще, і сьогодні парки, сквери й площі в європейському стилі оснащені сучасним обладнанням, яке вимагає правильного підходу. Так нові технології народжують нові перспективні професії в Маріупольському комунальному підприємстві зеленого будівництва. Начальник ділянки з обслуговування технічних мереж і обладнання «Зеленбуду» Сергій Андрєєв розповів журналісту «Приазовського робочого» про секрети професії, працівників якої умовно можна назвати доглядачами маріупольських фонтанів і водних споруд.

Перспективно, а головне - цікаво

Наш герой почав працювати в «Зеленбуді» 2018 року, тоді він обіймав посаду провідного інженера-енергетика. Пізніше, 2019-го, його підвищили до начальника ділянки з обслуговування технічних мереж і обладнання.

До роботи в комунальному підприємстві Сергій Андрєєв працював на металургійному комбінаті «Азовсталь» заступником начальника з інженерії, а згодом заступником директора з ремонтів.

Сам Сергій Андрєєв розповідає, що перший рік роботи на підприємстві зеленого будівництва він відповідав за документацію: «Часто я працював в офісі з цифрами і проєктами. Іноді мене відправляли ремонтувати обладнання, адже тоді ще не було спеціалізованої ділянки».

Трохи пізніше на баланс «Зеленбуду» почали передавати фонтани і системи поливу. Зі збільшенням об'єму роботи стало зрозуміло: необхідно створювати спецділянку і збирати команду.

Сергій Андрєєв вникав в структуру роботи нових фонтанів ще з початку їх будівництва, а пізніше навчав молодих фахівців, як доглядати, обслуговувати і експлуатувати споруди, а нюансів тут багато - дуже важливо дотримуватися періодичності чищення фонтанів і поливальних систем, їх консервації та розконсервації.

«Цьогоріч ми вперше наймаємо двох сезонних працівників на весь літній період, - розповів Сергій Андрєєв. - Ми обслуговуємо по всьому місту фонтани, зрошувальні і поливальні системи, ці виробничі ділянки - під нашим наглядом».

Всього в Маріуполі працює 11 фонтанів, але незабаром до цього числа додасться ще три об'єкти - два фонтани в парку Гурова і один біля плавбасейну «Нептун».

Модернізація - крок у майбутнє

Нові фонтани в Маріуполі значно відрізняються від старих як зовні, так і технічно. За словами начальника ділянки з обслуговування технічних мереж і обладнання, працювати стало легше завдяки вдосконаленим деталям і технологіям нових фонтанів.

«Звичайно, в плані зручності нові технології дійсно перевершують попередні, але і тут є свої плюси і мінуси. Може здатися складним, що кожен новий об'єкт потрібно вивчати з нуля, розбиратися в цифровому обладнанні, але попутно ми отримуємо можливість віддаленого доступу до управління, а це значно полегшує весь процес роботи», - зазначає Сергій Андрєєв.

Якщо в тому чи іншому фонтані виникла поломка, то її можна побачити і проаналізувати за допомогою комп'ютера або телефону в спеціальній програмі. У ній же можна запрограмувати пуск і зупинку води, а також її зонування. З ручної роботи у Сергія залишається лише механічне очищення.

Найлегшу поломку працівники зеленого будівництва усувають за 15 хвилин в будь-який час доби.

Системами поливу теж можна управляти на відстані, але не всіма. Наприклад, в парку «Веселка» та у будівлі «Мультицентру» команда працює виключно з датчиками насосної станції через зовсім інше технічне оснащення. Дистанційне керування поливом є на площі Свободи, Грецькій площі, у Театральному сквері і парку Гурова.

«Легкої роботи не буває, завжди можуть виникнути якісь складнощі, але мені моя робота подобається. Все нове і цікаве, хочеться постійно розбиратися в технологіях і працювати з ними. З нашою командою діляться досвідом професіонали з різних міст України. Ми поступово вникаємо в усі нововведення і моніторимо, що нового з'явилося на ринку сучасного енергообладнання. Але при цьому не забуваємо і про старі маріупольські фонтани», - говорить Сергій Андрєєв.


Світлина Аліни Комарової:  Професіонали своєї справи. Сергій Андрєєв і його напарник Євген Соколов вже готують систему поливу до весняного запуску. 

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)