Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Допомога вищого класу

Людмила Єрмішина
03лют'21 10:45

Сучасне обладнання, продумана логістика, комфорт і естетика - дитячий інфекційний центр Маріуполя в новому статусі знаходить більше можливостей для лікування

На базі міської лікарні №4 завершується процес створення регіонального дитячого інфекційного центру. Ще влітку 2017 року було розпочато капітальний ремонт першого з відділень майбутнього центру, за ці роки за підтримки Групи Метінвест змінилися і інші підрозділи - як всередині, так і зовні. Роботи, які вже вийшли на фінішну пряму, оцінили генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков і міський голова Вадим Бойченко.

Найбільш затребуваний профіль

Якщо говорять про дитячі хвороби, то зазвичай мають на увазі інфекційні: ГРВІ та грип, вітрянка, кір, тепер ще й COVID-19. На первинному рівні допомогу надає педіатр, в умовах стаціонару - лікарі інфекційних відділень. Те, що всі відділення цього профілю тепер зосереджені в одному місці - дитячому інфекційному центрі, дало можливість об'єднати ресурси, в тому числі кадрові, для роботи на більш високому рівні. Тільки за 2020 рік у інфекційних відділеннях міськлікарні №4 пройшли лікування майже 3 тисячі дітей.

Капремонт в корпусі відділень №1 та 2 і баклабораторії почався навесні минулого року. Роботи планували завершити до жовтня-листопада 2021 року.

«Закінчити реконструкцію на десять місяців раніше стало можливим завдяки ємному фінансовому ресурсу - від Групи Метінвест і обласного бюджету, - зазначив міський голова Вадим Бойченко. - Ми крок за кроком разом з нашими партнерами створювали повноцінний інфекційний центр, який незабаром відкриється і буде стояти на сторожі здоров'я дітей всього регіону. Тут будуть рятувати життя і зберігати здоров'я. Наші діти отримають медичну допомогу вищого класу і в комфортних умовах».
Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков підкреслив: «Для нашої компанії тема охорони здоров'я завжди була ключовою. За останні п'ять років ми перейшли від точкової благодійності до системних стратегічних інвестицій, створивши основу для ефективного соціального партнерства. Створення унікальної для регіону установи, де на найсучаснішому обладнанні працюватимуть кращі лікарі, спеціалізація яких - лікувати дітей з вірусологічними, бактеріальними та іншими інфекціями, - це внесок Метінвесту в майбутнє, в доступність якісної сучасної медицини в Україні».

Загальна вартість створення регіонального центру близько 28,5 млн грн. З них 10 млн грн виділила Група Метінвест, обласна субвенція склала 14,5 млн грн, з міського бюджету направлено 4 млн грн.

Розповідаючи про обсяги виконаної роботи, перший заступник міського голови Михайло Когут зазначив, що будинок 1934 року побудови не тільки отримав нову покрівлю з утепленням, посилення фасаду і фундаменту, заміну мереж всіх внутрішніх комунікацій - в ньому змонтовані системи, які раніше не були присутні, але вкрай потрібні: кондиціонування і вентиляції, пожежогасіння.

У внутрішніх приміщеннях стіни облицьовані дуже міцними та практичними панелями з сучасного негорючого матеріалу з суміші скловолокна. В палатах світло, тепло, свіжо завдяки вентиляції. Мамам не доведеться залишати малюка, щоб викликати медсестру: досить натиснути на кнопку виклику, і на посаді відразу ж відреагують. Обладнані окремим виходом на вулицю дві боксові палати, пацієнти яких не будуть перетинатися з іншими. Облаштована спеціалізована палата для дітей з особливими потребами.

Ремонт, що тривав в корпусі без малого рік, не заважав роботі відділення, бо виконувався частинами: спочатку в одному, потім - в іншому відділенні. Тепер, коли практично все готово до прийому маленьких пацієнтів, сюди незабаром переїде інфекційне відділення колишньої міськлікарні №5.



На фото Кирила Жульова: Лікарні, доброзичливі до пацієнта. Маріуполь розвиває систему охорони здоров'я, що йде в ногу з сучасними досягненнями медицини.

Діагноз плюс інформація

Розповідаючи про перетворення підрозділів, директор міськлікарні №4 Володимир Жигіль детально зупинився на тому, які нові можливості відкриває для лікарів переоснащення бактеріологічної лабораторії, де досліджуються проби на респіраторні та кишкові інфекції.

Нагадаємо, на базі цієї лікарні діє ще і вірусологічна лабораторія, там проводять ПЛР-проби на COVID-19. У лабораторії дитячого інфекційного центру тепер є «розумний» аналізатор, який здатний визначати будь-які відомі мікроорганізми.

«Вартість апарату - понад два мільйони гривень, але економічний ефект колосальний. Крім того, що видає результат швидко і з граничною точністю, він показує також чутливість досліджуваних мікроорганізмів до антибіотиків. Лікар відразу ж призначає ефективне лікування, - розповів Володимир Жигіль. - Крім того, всі процеси автоматизовані, що виключає ризики для лаборантів під час роботи з біологічними матеріалами».

Встановлено в лабораторії і інше нове обладнання, в тому числі два автоклава для знезараження біоматеріалів, стерилізації медичних або лабораторних інструментів, ємностей. Обладнана термостатна кімната, яка може згодитися під час спалаху будь-якої інфекції, оскільки дасть можливість працювати одночасно з багатьма пробами.

Точна діагностика, поділ потоків пацієнтів і весь комплекс рішень дає величезні переваги і лікарям, і пацієнтам.

Протистояння пандемії триває

Як уже розповідав «Приазовський робочий», зараз лікарні Маріуполя посилено готують до можливого зростання захворюваності COVID-19. Вадим Бойченко разом з Юрієм Риженковим ознайомилися з ходом робіт і по розширенню точок прямої подачі кисню в міськлікарні №9.

Закінчити планують у лютому, на той час в місті буде 688 ліжок, підключених до кисню, не рахуючи тих, які можуть обслуговуватися кисневими концентраторами - їх в місті 286. Інвестиції Групи Метінвест в монтаж і обслуговування нових кисневих точок склали понад 70 млн грн.

«Ще в першому кварталі минулого року головний акціонер Рінат Ахметов прийняв рішення об'єднати ресурси благодійного фонду, Групи Метінвест, футбольного клубу «Шахтар», ДТЕК та інших активів. На підтримку системи охорони здоров'я в рамках протистояння пандемії виділено 300 мільйонів гривень. Маріуполь став однією з точок прикладення цієї допомоги. Металурги у співпраці з лікарями, прислухаючись до їхніх порад, допомагали забезпечувати киснем лікарні. Спочатку підвозилися окремі балони, міняти їх потрібно було досить часто. Зараз ми переходимо на новий рівень - стаціонарні системи, які будуть безперебійно постачати киснем лікарні, очікуємо поставку кріосистем. У планах Метінвесту - подальша взаємодія з лікувальними установами», - підкреслив Юрій Риженков.

Кріосистеми з'являться в міськлікарні №1, 4 і 9, де для них зараз готують майданчики. Рідкий кисень з п'ятикубової ємності буде переводитися в газоподібний стан і в такому вигляді розподілятися по існуючим киснепроводам. Це позбавить від необхідності частої заміни спорожнілих балонів і дасть медикам запас міцності.

Протягом 2020 року металургійні підприємства Групи Метінвест у Маріуполі спільно з Фондом Ріната Ахметова передали лікарням 206 тисяч кубометрів кисню на суму 11,5 млн грн, зокрема 183 тисячі кубометрів газу поставлено у відділення для лікування хворих на коронавірус. Також в медустановах Маріуполя вже встановлено 15 висококласних апаратів ШВЛ, переданих Фондом Ріната Ахметова, всі лікарі лікарень, які пройшли навчання роботі на цій техніці, отримали від Фонду Ріната Ахметова комплекти медичного спецодягу.


На фото Кирила Жульова: Системно і комплексно. Як зазначає Юрій Риженков, Група Метінвест підтримує систему охорони здоров'я в партнерстві з міською та обласною владою, результат - більш ніж масштабний.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)