Абсолютною рекордсменкою за кількістю декларацій в Маріуполі стала сімейна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Іраїда Литвинова.
Ніякого змагання за кількістю декларацій серед лікарів немає: у кожного з них і так вистачає роботи. Але буває, що сарафанне радіо приносить популярність тим із них, кого пацієнти вважають «справжніми лікарями» - уважними, грамотними, чуйними.
«До недавнього часу я й не знала, скільки у мене декларацій. Але за прийомами бачу, що приходять не тільки ті, хто проживає на моїй колишній «ділянці», а й новенькі, - зазначає Іраїда Литвинова. - За їхніми словами, приписалися до мене за порадою когось із знайомих».
Іраїда Литвинова почала практикувати в 1985 році після закінчення Донецького медичного університету. У перші роки - в Димитрові як дільничний терапевт. З 2004 року - в рідному Маріуполі в поліклініці №2 (нині ЦПМСП №2). У 2014 році після курсів отримала сертифікат сімейного лікаря, що розширило коло професійних обов'язків.
Кілька десятків років практики допомогли лікарці вистояти в найважчі дні, коли лікувальні установи були переповнені ковідними пацієнтами. «Було складно не тільки через масовість пацієнтів - хворіли й самі лікарі, і тоді потрібно було вести не тільки своїх хворих, але і підхоплювати тих, чий лікар сам пішов на лікарняний, - згадує лікарка. - З ранку - прийом в амбулаторії. Після обіду - робота в складі виїзної бригади, в деякі дні виїжджала на 20 і більше адрес. Весь час в повному комплекті захисту, по сходових маршах, в постійному діалозі з людьми. Всі лікарі працювали з великим навантаженням. Дуже допомагає моя медсестра Олена Голощапова, рада, що у мене така надійна помічниця».
Спеціально створені в допомогу лікарям колл-центри опитували за телефоном хворих, які лікувалися амбулаторно, виокремлюючи із загальної маси тих, кого повинен проконсультувати сімейний лікар. І таких виявлялося чимало. «На зв'язку з усіма цими пацієнтами доводилося бути постійно, телефон ледве встигав приймати вхідні дзвінки», - зазначає лікарка.
Не всі відповідально ставляться до власного здоров'я, і тоді навіть досвідченому лікарю доводиться буквально боротися за життя пацієнтів.
«Звичайно, радує, коли вдається встигнути і хворий йде на поправку, - зазначає Іраїда Литвинова. - Так, одна літня жінка звернулася за допомогою, коли через ускладнення коронавірусу в неї вже істотно була порушена функція легенів, сатурація - рівень насичення крові киснем - була близько 40%. Вижила - вчасно госпіталізували під кисень, почали терапію в стаціонарі».
Лише з настанням літа у лікарів випала можливість зменшити темп, але в той же час, попереджає лікарка, всі розуміють, що це лише тимчасовий перепочинок. І питання «Коли все це закінчиться?», яке задають пацієнти, поки залишається без відповіді.
Надійна команда. Підтримка медсестри дуже допомагає, каже сімейна лікарка Іраїда Литвинова (праворуч).
Світлина з особистого архіву Іраїди Литвинової
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)