Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Джазовий дебют Quartman

Олег Рисьєв
12бер'21 11:20

Нещодавно створений чоловічий квартет разом з камерним оркестром «Ренесанс» і артистами дніпровської опери привітав жінок Маріуполя.

Театру авторської п'єси «Концепція» найбільше підходять епітети «співочий» і «музичний» – багато артистів за сумісництвом ще й виконавці пісень, а перед кожним спектаклем в театрі звучить жива музика. З недавніх пір у театру є свій музичний проєкт – перший в Маріуполі чоловічий естрадно-джазовий ансамбль Quartman. Своє дебютний виступ він дав 8 березня на святковому концерті «Коханим».


Світлина автора: Синтез опери та естради. Перший концерт Quartman став унікальним музичним подарунком жінкам міста на 8 Березня.

Для улюблених – класика опери та естради

Під оркестровий акомпанемент Quartman виконав три пісні – «Лебедина вірність», «Трава у дома» й тему з фільму «Хрещений батько», а двоє учасників сольно – Adagio Томазо Альбіноні та «Знаєш» Віталія Козловського. Звучала й оперна класика у виконанні оперних співаків Максима Іващука та Ігоря Мостового, і класична музика у виконанні «Ренесансу».

Диригент і керівник камерного оркестру «Ренесанс» Василь Крячок зазначає: такого концерту на 8 березня маріупольці ще не бачили. 

«Щороку ми оновлювали програму на свято, але ще ніколи не давали виступ в такому естрадному форматі разом з чоловічим квартетом, – ділиться диригент. – Quartman став нашою родзинкою, слухачі його прийняли, і ми продовжимо творчу співпрацю».

Василь Крячок додає: незважаючи на те, що учасники квартету непрофесійні вокалісти, сумнівів в команді не виникало – досвід вдалих проєктів показав, що маріупольці ще не раз почують зі сцени джазове чотириголосся.

«Синтез оркестру й естрадних каверів це не унікальне явище для музичної індустрії, але для Маріуполя воно нове, – говорить керівник Quartman і «Концепції» Олексій Гнатюк. – Ми почали співпрацю з «Ренесансом» ще минулого року, коли готували кліп на пісню «Щедрик», в якому співали актори нашого театру. Ми продовжили співпрацю з філармонією та департаментом культурно-громадського розвитку і вирішили піднести маріупольцям подарунок до 8 березня, створивши джазовий ансамбль і підготувавши виступ на святковому концерті».

Відомі пісні української та зарубіжної естради маріупольці почули в незвичайному джазовому виконанні.

Успішно дебютувавши на великій сцені, естрадно-джазовий ансамбль Quartman обіцяє підготувати сольний концерт і нові музичні проєкти

Quartman був створений в лютому, колектив мав всього місяць, щоб підготувати концерт, тому репетиції проходили щодня. Режисер зазначає: до самого виступу він не знав, як складеться доля квартету, як його сприйме глядач, чи виявиться він затребуваним. 

Після концерту Гнатюк остаточно вирішив: «Квартет продовжить існувати, 8 березня у нас був успіх. Тепер ми будемо готувати сольний концерт Quartman».

Талановиті непрофесіонали

Quartman незвичйний своїм складом. У його учасників багато спільного: всі непрофесійні вокалісти, встигли попрацювати або повчитися за кордоном – в Німеччині, Китаї, В'єтнамі, а до музики повертаються в різні періоди свого життя.

«Мені цікаві неординарні, особливі люди, у яких насичене життя і можна багато чому навчитися, – розповідає Олексій Гнатюк. – Але не менш важлива й культура людини, її інтелігентність, порядність, завищені вимоги до себе – з людьми іншого складу характеру я не працюю».

Микита Іващенко навчався шість років в Німеччині, набував професію логіста, вокалом почав займатися лише півроку тому. Концерт в драматичному театрі став його першим виходом на велику сцену.

«Взагалі я підприємець і фотограф, але коли до мене спонтанно прийшло бажання навчитися вокалу, я одразу знайшов Олексія Гнатюка і став у нього займатися, – говорить Микита Іващенко. – Місяць тому я переїхав в іншу країну, а в Маріуполь повернувся на тиждень, щоб відіграти цей концерт».

Втім приїжджати до Маріуполя йому доведеться ще не раз – за словами Іващенка, він готовий брати участь в майбутніх проєктах і концертах у складі квартету.


Світлина автора: На сцені – художній керівник. Музикант і театрал, керівник Quartman і «Концепції» Олексій Гнатюк написав авторські аранжування до репертуару квартету і сам виконав одну з пісень.

Підприємництвом займається і другий учасник Quartman – Богдан Малущенко, актор «Концепції».

Першою роллю в театрі стала роль Ромео в мюзиклі за класичним шекспірівським твором, поставленим на сучасний лад, зараз він грає в постановці «Другий шанс» і готується до прем'єри «Портрета Доріана Грея», де виконує головну роль. Граючи в «Концепції», важко залишитися не співаючим, і Богдан продовжує заняття вокалом.

«До музики я повертаюся знову і знову, розлучаюся на якийсь час і розумію, що без неї не можу, – каже третій учасник квартету Михайло Налбантов. – Співати я почав ще в гімназії, коли поїхав навчатися до Харкова, брав участь в роботі творчого колективу свого вишу. У 2016 році переїхав до Китаю, де викладав англійську і час від часу співав у закладах, потім працював у В'єтнамі. Коли повернувся до Маріуполя, поступив на службу в поліцію, я соліст в оркестрі поліції Донецької області».

Четвертий учасник Quartman Михайло Федоров музикою займається зі шкільної лави, але в останній місяць репетицій перед концертом розкрив справжній сильний голос.


Світлина автора: Adagio Томазо Альбіноні. Маріупольський слухач тепло прийняв твір венеціанського композитора у виконанні молодого вокаліста Михайла Федорова.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)