Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Екологія – наша спільна відповідальність

Еліна Прокопчук
11лют'22 10:19

Екологічні проєкти – завжди в топі тем, що хвилюють маріупольців.

Ми стежимо за тим, як на підприємствах оновлюється обладнання, у виробництві застосовують нові технології та кількість викидів зменшується. Проте повна модернізація меткомбінатів міста – довгий та дорогий процес. Прискорити його можна за допомогою держави, вважає народний депутат України Сергій Магера. Він акцентує увагу на тому, що уряду потрібно брати приклад із європейських країн, де держоргани активно допомагають підприємствам. А еконалог, який регулярно платять меткомбінати, може й має йти на мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище, а не розчинятися у бюджеті. Ці питання він обговорив на зустрічі зі співробітниками підприємств Групи Метінвест – представники меткомбінатів імені Ілліча та «Азовсталь» розповіли про виконану роботу та висловили свої пропозиції щодо екопрограм України.

Гроші – у реальні програми

«Зараз у Верховній Раді готується пакет законопроєктів, спрямованих на імплементацію екологічних вимог Європейського союзу до нашого законодавства, – розповідає Сергій Магера. – Але робиться це без урахування реальних умов, у яких перебуває бізнес. В ЄС до 2030 року планується виділити трильйон євро прямих інвестицій в екологічні проєкти підприємств. А в Україні наразі немає жодної державної екологічної програми».

Народний депутат планує добиватися того, аби влада використала такий раціональний досвід, і тоді питання покращення стану довкілля вирішуватиметься швидше. Один із варіантів – перенаправити кошти екологічних податків.

«Всі ми знаємо, що підприємства регулярно сплачують мільярди гривень. Потрібно, щоби вони йшли на екологічні проєкти», – вважає Сергій Магера.

Модернізація не зупиняється

Підприємства Групи Метінвест виконують взяті на себе зобов'язання
та модернізують виробництво

Про те, які проєкти зараз реалізуються на маріупольських майданчиках, розповіли директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату імені Ілліча Олег Астаф'єв, директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату «Азовсталь» Андрій Савченко та начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Володимир Колодочка.

Так, Олег Астаф'єв зазначив, що, незважаючи на складну ситуацію, пов'язану з пандемією, та виклики в економіці, інвестиції в екологічні проєкти не скорочуються, і все обіцяне громаді буде виконано:

«На меткомбінаті вже реалізували найбільший проєкт із реконструкції аглофабрики, і продовжуємо модернізацію доменних печей – ДП №3 та №5 вже обладнані системами газоочищення ливарних дворів та підбункерних приміщень. Тепер закінчуємо роботи з доменної печі №4. На сьогоднішній день за того ж обсягу виробництва, яке було десять років тому, викиди пилу знизилися в сім разів».

Завершено модернізацію газоочисних установок машин випалу вапняку агломераційної фабрики. До 2025 року планують реалізувати проєкт з уловлювання та очищення неорганізованих викидів у конвертерному цеху.

«Ведуться роботи, спрямовані на підвищення ефективності аспірації на хвостових частинах агломашин. Це наша додаткова ініціатива, реалізація якої дозволить підвищити ефективність роботи системи пилу з місць її утворення», – каже Володимир Колодочка.

Про ключові проєкти меткомбінату "Азовсталь" розповів Андрій Савченко. За його словами, продовжується перекладка коксової батареї №1, яка закінчиться у 2024 році.

«В активній фазі – проєкт реконструкції аспірації печей, що обертаються, вапняно-випалювального цеху. Монтажні та пусконалагоджувальні роботи усіх печей завершаться у червні. Реалізується проєкт реконструкції системи аспірації підбункерних приміщень у печі №4».

Також цього року планують реконструювати газоочищення конвертерів №1 та №2, ведеться будівництво аспірації неорганізованих викидів конвертерів. Готується проєкт з реконструкції біохімічної установки та цеху уловлювання сіроочищення. Наразі розробляється проєктна документація, йде вибір постачальників обладнання. Закінчать модернізацію до кінця 2025 року.

На завершення зустрічі озвучили плани на подальшу співпрацю – народний депутат України Сергій Магера пообіцяв відстоювати свою позицію у столиці та доносити до уряду, що масштабні проєкти вимагають підтримки та уваги з боку держави.


Світлина Аліни Комарової: Продуктивна бесіда. Сергій Магера обговорив терміни виконання екологічних проєктів із представниками меткомбінатів.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)