Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Екскурсія в серце металургії

Альбіна Баркова
16чер'21 10:14

Студенти Української академії лідерства побували на меткомбінаті імені Ілліча і побачили, як працює сучасне масштабне виробництво.

Група Метінвест – головний роботодавець Маріуполя. Гідні умови праці, конкурентна заробітна плата, можливості навчання та кар'єрного росту – ось чим залучають підприємства компанії Метінвест. Побачити сучасне металургійне виробництво і поспілкуватися з професіоналами своєї справи минулого тижня змогли студенти Української академії лідерства, які протягом десяти місяців навчалися в Маріуполі. «Приазовський робочий» також відправився на меткомбінат разом з молодими лідерами.

Масштаби, які вражають

Знаючи, що Маріуполь називають містом металургів, хлопці та дівчата мріяли побачити виробничу «кухню» своїми очима. І ось минулої середи майже сорок студентів УАЛ відвідали меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест.

Спочатку для хлопців провели лекцію з охорони праці, після чого видали спецодяг і молоді лідери вирушили в конвертерний цех.

Машиніст крана Віктор Спірке розповів, як відбувається виготовлення металу і які етапи підготовки проходить сталь, перш ніж потрапити на металургійний ринок. Хлопців та дівчат вразив процес виплавки та масштаби машин безперервного лиття заготівель.

Більше деталей про стипендіальні програми Групи Метінвест для студентів та молоді можна дізнатися за телефоном 0-800-606-000 або в офісі Центру кар'єри Метінвест за адресою: пр. Металургів, 68

Студент Української академії лідерства Максим Козакевич впевнений, що кожна людина, яка потрапить в «серце» меткомбінату, буде здивована: «Вражає, як звичайні людські руки та розум можуть творити такі неймовірні речі. Це виробництво величне і всередині, і зовні. Саме завдяки цій екскурсії я почав розуміти, що праця металургів буквально в кожній навколишній нас речі, де використаний метал».

Студентка УАЛ Вікторія Драпелюк розповіла, що раніше не мала уявлення, як влаштований весь технологічний процес на металургійному комбінаті: «Я з нетерпінням чекала цієї поїздки, щоб дізнатися, що тут відбувається і як тут працюють люди. Після екскурсії я і мої друзі зрозуміли, що в житті не обійтися без технічних наук».

З конвертерного цеху студенти вирушили до цеху холодного катання, де про властивості металу, способи його виготовлення та методи рулонної скатки їм розповів майстер виробничої дільниці Василь Бородничий. Він підкреслив, що для розвитку молодих фахівців на меткомбінаті імені Ілліча є всі перспективи.

«Доля нашого міста і країни залежить від молодих металургів. Багато з тих, хто тільки працевлаштовується на меткомбінат, з часом стають справжніми професіоналами – вони ставлять перед собою високі цілі та досягають їх», – розповідає Василь Бородничий.

Студента УАЛ Віталія Ворону особливо здивував цей цех. Юнак переконався, що працювати на такому масштабному виробництві – почесно і цікаво: «Пора руйнувати міфи та стереотипи про те, що професії, пов'язані з металургією, не потрібні й не важливі. Люди, які працюють тут, гідні похвали, ми пишаємося ними, вони – герої. Сподіваюся, в майбутньому в Україні відкриється більше нових технічних навчальних закладів, а традиційні університети будуть вдосконалюватися».

Ментор Української академії лідерства Оксана Підопригора розповіла, що екскурсія на меткомбінат справила на студентів величезне враження.

«Нам випала дуже крута можливість приїхати сюди, побачити виробництво зсередини, відчути міць, почути десятки дивовижних фактів. Для нас така екскурсія дуже важлива, тому що наші студенти – випускники шкіл, які ще замислюються над вибором професії», – підкреслила ментор.
Вибирайте технічні спеціальності

Після відвідин меткомбінату хлопців та дівчат запросили в Центр кар'єри Метінвест. В ході бесіди студенти отримали відповіді на питання про переваги роботи в компанії Метінвест, дізналися про досягнення і виклики, які стоять перед підприємством, поговорили про розвиток металургії в Україні та про те, що металургія – престижна професія.

Провідний спеціаліст Центру кар'єри Метінвест Надія Мірошникова зазначила, що у молоді зростає інтерес до технічних професій. Також вона розповіла, що сьогодні в коледжах і училищах впроваджуються стипендіальні програми Групи Метінвест. Виплати в розмірі від 700 до 1200 грн зможуть отримувати студенти I-IV курсів п'яти закладів освіти, з якими група Метінвест уклала меморандум про співпрацю.

У програмі беруть участь Маріупольське вище металургійне професійне училище, Маріупольський центр профтехосвіти, Маріупольський професійний ліцей автотранспорту, Маріупольський професійний машинобудівний ліцей, Маріупольський політехнічний професійний коледж ПДТУ. Завдяки цьому та іншим проєктам від Групи Метінвест студенти розуміють, що можуть отримати хороший старт на підприємствах рідного міста, відчувають зацікавленість роботодавця в них.


Світлина автора: В цеху холодного катання. Майстер виробничої дільниці Василь Бородничий розповів студентам про розвиток найбільшого промислового підприємства Маріуполя.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)