Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Французи модернізують азовське узбережжя

Людмила Кудріна
16лют'22 13:00

Відома французька компанія Beten Ingénierie розробить концепцію розвитку прибережної зони та водопостачання Мангушської територіальної громади Маріупольського району.

На початку шляху

Берегова лінія в 56 км має величезний потенціал для розвитку туризму, підняття економіки та наповнення бюджету Мангушської громади

Курортну перлину Донбасу та України – азовське узбережжя поблизу Маріуполя, на території Мангушської громади, очікують великі зміни. Тристоронній меморандум про співпрацю підписали президент Beten Ingénierie Жан Рош, голова Маріупольської районної ради Степан Махсма та мангушський селищний голова Володимир Караберов.

«Відбулася важлива подія для Маріупольського району, яка стане початком великого проєкту з дослідження азовського узбережжя та водопостачання технічної та питної води у Мангушській громаді. Перший крок зроблено, а попереду тривала й копітка праця, в успіх якої ми всі щиро віримо», – зазначив Степан Махсма.

Першим проєктом у рамках меморандуму стане розвиток прибережної курортної лінії. Нагадаємо, через територію громади проходить 56 км берега моря з унікальними піщаними пляжами. Тут розташовані шість населених пунктів: села Бабах-Тарама, Урзуф, Юр'ївка, Білосарайська Коса, Мелекіне та селище Ялта. Безцінне багатство громади – Національний природний парк «Меотида» з його неповторними лиманами, різноманітністю птахів, чарівним повітрям, настояним на запахах моря та степу. Влітку на узбережжі бувало до 400 тисяч туристів щороку з України та близького зарубіжжя.

«Розкрити рекреаційний та туристичний потенціал азовського узбережжя – надзвичайно актуально для Мангушської громади, яка живе, заробляючи на цьому бізнесі. Наше завдання – зробити узбережжя ще привабливішим для туристів», – розповів голова райради.

За його словами, за підписанням меморандуму про співпрацю буде укладено договір між Мангушською селищною радою і Beten Ingénierie.

«До кінця 2022 року буде розроблено концепцію розвитку узбережжя Мангушської громади. Концепція включить як зони відпочинку, так і інфраструктуру. А потім вона трансформується у проєкт, який потрібно буде реалізувати за рахунок залучених джерел фінансування», – розповів Степан Махсма.

Мангушський селищний голова Володимир Караберов заявив, що вся громада в очікуванні реконструкції водопостачання та курортної зони ось уже чверть століття:

«Тристоронній меморандум із французькою компанією – це крок у майбутнє для наших дітей та онуків».

За прикладом Маріуполя

Beten Ingénierie має сорокарічний досвід реалізації таких проєктів як у Франції, так і в інших країнах світу. При цьому французькі експерти допомагають розробити не лише технічний бік проєктів, а й підготувати заявки для залучення міжнародних інвестицій.

Маріупольський район зробив крок до співпраці слідом за Маріуполем. Починаючи з 2019 року муніципалітет тісно взаємодіє з Beten Ingénierie у реалізації унікального для України проєкту модернізації системи водопостачання міста. Крім цього, компанія надала свої рекомендації муніципалітету з реконструкції трьох морських набережних у межах міста та надала підтримку у розробці Стратегії розвитку Маріуполя до 2030 року.

Азовське море – це головна географічна перевага Маріупольського району. Узбережжя відкриває величезні можливості для розвитку сучасної туристичної індустрії як одного з основних компонентів економіки та джерела доходів місцевих бюджетів. Виконання тристороннього меморандуму має шанс довести можливості справою.

Світлина Аліни Комарової: Курортна перлина Донбасу. Французькі експерти допоможуть використати найкращий досвід та залучити інвестиції для реконструкції прибережної зони Мангушської громади.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)