Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Де ідеї стають відчутними

Олег Рисьєв
12бер'21 13:35

У Маріуполі відкрилася перша цифрова майстерня.

У місті з'явилася цифрова лабораторія, в якій кожен охочий зможе попрацювати з 3D-принтером і фрезерно-гравірувальним верстатом, щоб створити власний продукт або концепт. Майстерня FabLab відкрилася в центрі розвитку стартапів 1991 Mariupol завдяки швейцарському фонду Terre des hommes за підтримки USAID. Головна мета проєкту «Цифрове прототипування для професійної освіти» - допомогти студентам професійно-технічних навчальних закладів отримати нові навички та навчитися працювати з сучасним обладнанням. Але лабораторія також стане і місцем, де молоді люди зможуть попрацювати разом і реалізувати свої ідеї практично в будь-якій сфері - від освіти до мистецтва і науки.

Місто нових можливостей
«Ми прагнемо налагодити відносини між системою професійно-технічних навчальних закладів та підприємствами, - говорить виконавчий директор Terre des hommes - Україна Олександр Морозов. - Учні профтехучилищ освоять 3D-моделювання, навчаться працювати з програмним забезпеченням, щоб створювати прототипи - цифрову форму креслення того чи іншого проекту і в результаті створити свій власний продукт».
На відкритті першої у Маріуполі IT-майстерні побував заступник міського голови Сергій Орлов: «Маріуполь - місто нових можливостей. Саме це ми враховуємо при створенні нової Стратегії розвитку - 2030. Велику увагу приділяємо напрямкам освіти і IT, де діти отримують знання і виробничі навички. Цифрова лабораторія - це сучасне обладнання, підтримка і навчання, а найголовніше, вона відкриває нові можливості для розвитку молоді».
Досвід показує: лабораторія буде затребуваною

Таких лабораторій в Донецькій і Луганській областях п'ять, маріупольська - найбільша, в ній шість одиниць обладнання. Це цифрова вишивальна машина, 3D-принтер, 3D-сканер, два фрезерувальних верстати і ардуіно-конструктор на базі ARM-процесора, який дозволяє створювати невеликі мікрокомп'ютери. Завдяки таким інструментам можна створювати вироби з пластику, пінопласту, дерева, металу, картону, а які саме - залежить від ідеї та мети.

«2018 року ми відкрили подібну лабораторію на базі університету імені Даля в Сєвєродонецьку. Практика показала, що приблизно 10-15% тих, хто відвідав нашу лабораторію, захотіли і змогли створити свої продукти. Студент Попаснянського залізничного училища створив дрон - самостійно спроєктував і виготовив корпус, гвинти, систему управління, докупити потрібно було тільки радіовузол. Інший приклад - студенти швейного ліцею з міста Золотого спроєктували колекцію одягу з незвичайними вишивками і прикрасами і пошили її на цифровій вишивальній машині», - розповів Олександр Морозов.
У планах - навчити викладачів і створити курс для профтехучилищ

Проєкт «Цифрове прототипування для професійної освіти» не обмежується відкриттям лабораторій, його мета - дати студентам знання і навички роботи на сучасному обладнанні, щоб зробити їх конкурентоспроможними фахівцями. 

Хоча проєкт і направлений насамперед на учнів, скористатися лабораторією FabLab зможе будь-хто - для цього потрібно лише узгодити час з адміністрацією 1991 Mariupol

Для цього Terre des hommes провели тренінги для викладачів дев'яти професійно-технічних навчальних закладів Донецької та Луганської областей з роботи на обладнанні та розвитку підприємницьких навичок. 

«Ми мотивуємо педагогів включати нову інформацію в свої вже наявні курси і розширювати їх, - кажуть в Terre des hommes. - А щоб освоїти верстати і сканери, ми будемо привозити студентів в наші лабораторії на практичні заняття».

Пізніше фонд планує створити повноцінний курс і запропонувати його Міністерству науки і освіти України, щоб включити до навчальних планів профтехучилищ.


Світлина автора: Цифрова майстерня в 1991 Mariupol доступна для всіх городян. На новому обладнанні можна створити прототип практично будь-якого продукту, чи то вироби з дерева, чи то з металу, чи то з пластику або колекція одягу.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)