Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Господар, а як же я

Еліна Прокопчук
10лют'21 09:00

Де залишити домашнього улюбленця на час відпустки

Квитки куплені, речі зібрані, а домашній улюбленець з щенячими очима сидить на валізі. Їдучи у відпустку, нам всім непросто вирішити: як бути з котом або собакою? Хтось залишає тварину в друзів і родичів, просить сусідів годувати і доглядати за нею. Але як бути, коли довірити улюбленця нікому? У Маріуполі є спеціальні готелі, де приймають хвостатих гостей. Крім того, за наявності необхідних документів Шарика або Мурчика можна взяти з собою.

Готель для пухнастих

У нашому місті є кілька зооготелів. Один з них – на Лівому березі. Там можна залишити на час кішку, собаку, пташку або кролика. Все це – за помірну плату. 

«100 грн на добу коштує проживання кота, 150 – собаки, – розповідає власниця готелю Любов Грубська. – Окремо оплачується харчування: господар може привезти свій корм або попросити нас купити продукти».

Варіанти проживання – на вибір господаря. Тварин можуть розмістити в окремих кімнатах в будинку або у вольєрах на вулиці. Поруч – велика територія для вигулу, обгороджена парканом. Цікаво, що в «номерах» умови людські – кондиціонер, плитка, тепла підлога.

Любов Грубська переконує: навіть за відсутності господаря тварина може дотримуватися звичного графіку: «Ми запитуємо у власника, скільки разів гуляти з твариною, скільки годувати, готуємо за рецептами, які він нам залишив. Також надаємо послугу зоотаксі – можемо забрати і привезти тварину».

За фахом Любов зооінженер, тому точно знає, який догляд потрібен різним видам тварин. У цьому допомагає ще й досвід – крім зооготелі Любов володіє розплідником німецьких вівчарок.

На кілька годин і кілька років

У цьому готелі готові прийняти тварину будь-якої породи. Виняток – занадто агресивні тварини, до яких неможливо знайти підхід. Обмежень у термінах перебування теж немає. «Буває, що господарі приводять нам улюбленців на кілька годин, а один собака жив у нас кілька років – власники поїхали за кордон на заробітки», – згадує Любов Грубська. Але в основному послуга користується популярністю в сезон відпусток – влітку і на новорічні свята.

Простіші умови перетримки в Кальміуському районі. Там пропонують залишити тільки великих собак, а жити вони будуть у вуличних вольєрах. Власниця Ганна розмістила оголошення нещодавно. Розповідає: «Я завела собаку і вирішила займатися цією справою, пройшла експрес-курс з дресирування. Залишити тварина на добу коштує 150 грн».

Канікули або стрес?

На жаль, тварині не поясниш, що ви їдете ненадовго і обов'язково заберете її додому, коли повернетесь. Тому нове місце і опікунів собаки і кішки можуть сприймати по-різному. Але якщо тварина соціальна і не боїться інших людей, шанси на успіх є.

Любов Грубська розповідає: «Легше переносять зміну обстановки собаки. Якщо до них добре ставитися, вони за день-два звикають. А ось кішки більш прив'язані до місця, де живуть, тому їм складніше освоїтися. Але за кілька днів вони розуміють, що загрози немає, і розслабляються».
Мурка, готуй закордонний паспорт

Саме через страх за тварину деякі власники наважуються взяти її з собою. Подорож з пухнастим другом – справа копітка.

Не важливо, що ви вибираєте, – доручити опіку над твариною комусь або взяти її з собою, головне, щоб улюбленцю при цьому було комфортно та спокійно

Тут важливо заздалегідь врахувати всі нюанси, не полінуватися знайти інформацію і бути готовим витратити сили і засоби на оформлення документів.

По-перше, до будь-якій поїздки (неважливо, за кордон або Україною) допускаються чіповані тварини. По-друге, вони повинні бути вакциновані від сказу (робити щеплення можна після досягнення 12 тижнів). По-третє, всі ці дані, а також інформація про інші щеплення, лабораторних дослідженнях і т. д., повинні бути занесені в ветеринарно-санітарний паспорт нового зразка 2019 року. Про це нам розповів заступник начальника Маріупольського управління Держпродспоживслужби Едуард Квашук. Також він додає: «При перевезенні тварини за межі міста – по Україні, в країни СНД або Європу, лікарі дають власникам ветеринарне свідоцтво форми №1. Перед цим ветлікар оглядає тварину, її паспорт. Документ вважається дійсним протягом п'яти днів». Важливо відзначити, що ветлікар має право дати таке свідоцтво, тільки якщо в Маріуполі останнім часом не були зафіксовані інфекційні захворювання, наприклад сказ.

Правила перевезення тварин в країни Євросоюзу суворіші. Крім усього перерахованого вище у собаки чи кішки потрібно взяти аналіз крові на вірус сказу. Його направляють до Києва до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Коштує така послуга недешево – 2223 грн. «Взяти з собою можна не більше п'яти тварин. Оформити паспорт, чіпувати, взяти у тварини аналіз крові можуть фахівці державних ветлікарень за адресами: вулиця Гризодубової, 3 і проспект Перемоги, 40», – каже Едуард Квашук.

На сайті Держпродспоживслужби України можна прочитати докладніше, які обмеження діють у кожній із країн і в чому потрібно перевозити тварин.

Ручна поклажа або окремий вагон

Не забувайте, що у кожного перевізника діють свої правила. Авіакомпанії зазвичай вимагають оплатити переліт тварини додатково. Наприклад, Міжнародні авіалінії України дозволяють перевозити собак і кішок в салоні літака – до 10 кг або в якості багажу – до 75 кг. Допускається перевезення тварин в клітинах, м'яких кошиках, дорожніх сумках, спеціально призначених для тварин. Про те, що ви їдете з вихованцем, потрібно обов'язково попередити не менше ніж за 24 години до вильоту і оплатити послугу.

В «Укрзалізниці» теж діють свої обмеження. По Україні дрібних кімнатних тваринок можна перевозити в вагонах всіх категорій, крім СВ (щоб взяти тварину в люкс, потрібно викупити всі місця в ньому). Везти їх можна в контейнерах або клітках, а розміщувати на місцях, призначених для ручної поклажі (під полицею або на полиці разом з пасажиром). Це не безкоштовно – поїздку тварини потрібно оплатити за ціною перевезення багажу в 20 кг і отримати відповідну квитанцію.

Собаки великих порід (вище 45 см в холці) повинні їхати в наморднику і з повідком, але в окремому купейному вагоні. При цьому пасажир повинен викупити всі незайняті місця за повним тарифом. Якщо ви подорожуєте в країни СНД, дрібних собак, кішок, птахів також можна перевозити в якості ручної поклажі, а великих тварин – в окремому вагоні. Ще складніше знайти готелі, в які приймають з домашніми улюбленцями. Для цього уважно вивчайте правила на сайтах і читайте відгуки відвідувачів готелю.



На світлині з відкритих джерел: В розлуці з господарем. Якщо тварина боїться сторонніх людей і відмовляється йти на контакт, не залишайте улюбленця в чужих руках



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)