Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Готуйтеся до пробних іспитів

Альбіна Баркова
13січ'21 10:52

Пробне тестування надає його учасникам можливість випробувати свої сили в максимально наближених до екзаменаційних умовах, з доступом до пункту тестування і робочого місця, такими ж бланками відповідей і тестовими зошитами. У 2021 році у зв'язку з поширенням епідемії COVID-19 пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проходитиме один день – 10 квітня, на відміну від попередніх років, коли на нього виділялося два дні.


Етапи тестування
Реєстрація для участі в основній сесії ЗНО буде відкрита з 1 лютого по 5 березня 2021 року. До 30 Квітня учасники зможуть зареєструвати свої запрошення, де буде вказано місце і час проведення тестів. Основна сесія ЗНО відбудеться з 21 травня по 15 червня. Результати основної сесії ЗНО оприлюднять до 30 червня.

Реєстрація стартувала

З 5 по 19 січня 2021 року бажаючі взяти участь у пробному тестуванні можуть зареєструватися на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО - платна послуга. У 2021 році воно подорожчало і обійдеться від 195 до 255 грн. Це дорожче, ніж у минулі роки, у зв'язку зі зменшенням очікуваної кількості тестувань, а також підвищенням окладів працівникам першого тарифного розряду. Для порівняння: у 2020 році вартість одного пробного тесту становила від 138 до 150 грн.

Враховуючи те, що в різних регіонах відрізняється кількість доставок, друку матеріалів та учасників пробного ЗНО, вартість для учасників з різних регіонів також варіюється.

Вартість тестування для жителів Донецької та Луганської областей у 2020 році становила 144 грн, у 2021 році – 255 грн.

Для реєстрації необхідно заповнити фіксовану форму, зайти в Особистий кабінет учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманим при реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення іспиту, за п'ять-сім днів в особистому кабінеті учасника перевірити факт зарахування коштів.

За спостереженнями журналіста "Приазовського робітника", при реєстрації учаснику надається перелік документів з докладними роз'ясненнями про проведення пробного тестування – з ними потрібно ознайомитися. Після цього слід внести свої дані та отримати на вказану при реєстрації адресу електронної пошти бланк заяви з персональним штрихкодом на участь у пробному ЗНО та посилання, за яким необхідно перейти Для активації особистого кабінету. В результаті отримуємо персональний код і пароль інформаційної сторінки «Особистий кабінет учасника ПВНО». Заяву, яка прийде в особисту поштову скриньку, необхідно заповнити, а квитанцію для оплати вартості послуг – роздрукувати і оплатити до 23 січня 2021 року в будь-якому банку України. Оплачену квитанцію обов'язково збережіть - вона вважається підтвердженням ознайомлення та згоди Учасника з умовами пробного ЗНО. Головний етап-завантажити на інформаційну сторінку скан-копії (фото) заповненої заяви та оплаченої квитанції. Через 10 робочих днів після оплати регіональний центр повинен направити на інформаційну сторінку повідомлення про отримання електронної заяви та зарахування платежу.

Під час проведення пробного ЗНО в період карантину в усіх пунктах проходження тестування будуть вжиті протиепідемічні заходи – допуск учасників до пункту складання іспиту здійснюватиметься за умови одягненої захисної маски, що закриває ніс та рот, та після перевірки наявності ознак респіраторних хвороб. З підвищеною температурою і кашлем шансу здати пробне ЗНО немає.

Кожен учасник зможе вибрати тільки один предмет для проходження пробного іспиту в аудиторії: Українська мова, Українська мова та література, Історія України, математика, біологія, географія, Фізика, Хімія та іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.

Втім, важливо відзначити, що організатори тестування компенсують втрату одного дня тим, хто зареєструвався. Так, учасник зможе вибрати, який тест він бажає пройти в спеціальній аудиторії, а інші-пройти вдома онлайн. Результати тестувань, пройдених вдома, потрібно буде вносити до сервісу «визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» з 10 квітня до 14 квітня на сторінці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та отримати результати за шкалою 100-200 балів.

В організаційно-методичному відділі Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти журналісту "Приазовського робочого" пояснили, що завдяки пробному ЗНО, пройденому вдома, можна перевірити, наскільки добре тестований володіє програмою з певного предмета, тому шукати відповіді в Інтернеті і списувати сенсу немає. "Цього року учасник у пункті тестування може пройти іспит з одного навчального предмета, але отримати результати з усіх предметів, які були зареєстровані та оплачені. Тобто коли учасник прийде додому, в його е-кабінеті вже будуть посилання на тестові зошити і бланки відповідей з навчальних предметів», – розповіли в регіональному центрі.

Результати пробного ЗНО - 2021 для осіб, які запровадять свої відповіді на спеціальному сервісі, будуть оприлюднені на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня. Крім того, УЦОЯО підготує ряд відеооб'яснень до пройдених завдань, що дозволить учасникам дізнатися, де саме вони допустили помилку, і краще підготуватися до основного іспиту.

Премія за знання

Кабінет міністрів України підтримав проект указу про надання премії у розмірі 5 тис. грн українським випускникам, які здадуть ЗНО на максимальні 200 балів з двох і більше предметів, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Всього передбачено 20 щорічних премій від держави в розмірі 5 тис.грн, які будуть виплачені одноразово.



На фото з відкритих джерел: майже як сьогодення. Пробне тестування-відмінна можливість оцінити рівень своїх знань і, якщо потрібно, ще підучити предмети.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)