Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Інвестувати, щоб економити

Альбіна Баркова
10вер'21 11:02

Про те, як провели літо, можуть розповісти не тільки школярі, які повернулися за парти, а й працівники комунальних служб, для яких теплий сезон – жаркий час підготовки до опалювального періоду.

Що вже зроблено «Маріупольтепломережею» і чи готове місто до зими, оцінив мер Вадим Бойченко.

Модернізація, якість, надійність

За словами керівника комунального підприємства «Маріупольтепломережа» Дмитра Мирошниченка, тепловики почали підготовку до майбутнього опалювального сезону 2021-2022 відразу ж після закінчення попереднього – 16 квітня цього року. Перше, до чого приступили фахівці, це гідравлічні випробування тепломереж, щоб виявити прориви й слабкі місця магістралей теплопостачання. Таким чином вдалося визначити 121 прорив, було поставлено завдання замінити 36 км мереж. Вже 80% з них оновлені, до 1 жовтня замінять ще 20%.

Під час об'їзду міський голова Вадим Бойченко відвідав котельню «ЖМР-3» на вулиці Італійській, яка обслуговує 52 житлових будинки, три лікарні, два дитячі садки та дві школи. Раніше тут працював один котел, тепер – три.

«Сьогодні котельня активно модернізується. Ми маємо стовідсотковий резерв і спокійно входимо в опалювальний сезон – маріупольці будуть забезпечені якісним теплом в будь-який час доби. Внаслідок того, що ремонт котла ми провели власними силами, вдалося заощадити близько 1,5 мільйона гривень», – поділився Дмитро Мирошниченко.

Також для «ЖМР-3» придбали аналізатори розчинного кисню, дизельний зварювальний агрегат і замінили помпову групу.

Перетворюється й одна з найбільших маріупольських котелень «Схід», яка розташована в Лівобережному районі. Вона обслуговує понад 120 об'єктів, серед яких лікарня, чотири дитячі садки та чотири школи.

Керівник «Маріупольтепломережі» підкреслив, що вже в майбутньому опалювальному сезоні обладнання, що встановили в цій котельні у 2020 році, повністю окупить себе.

«Минулого року ми провели тут реконструкцію системи електропостачання, встановивши високовольтні частотні перетворювачі на помпову групу. Вартість проєкту оцінювалася в 4,8 мільйона гривень, – розповів Дмитро Мірошниченко. – Завдяки цьому обладнанню нам вдається знижувати витрати енергоресурсів, підвищувати якість подачі теплоносія і забезпечувати надійність. Крім того, ми знизили рівень шуму робочого двигуна і захистили його від аварій та аномальних режимів роботи».

Також він підкреслив, що раніше дві помпи, що працюють тут, не були оснащені плавним регулюванням:

«Коли включали один котел – тепла у квартирах не вистачало, а коли працювали обидва – був надлишок тепла, люди відкривали вікна навіть в найсильніші морози. Тепер такої проблеми немає».

Крім іншого, понад 1 млн грн виділено на реконструкцію котельні дитячого садка №52 на вулиці Ушакова, 52, в якому виховується 93 дитини. Там передбачена заміна двох котлів і помпової групи, інші роботи.

Міський голова Вадим Бойченко підкреслив, що в підготовці до опалювального сезону важливі кілька моментів:

«По-перше, це якість надання послуги населенню. Маріупольці повинні відчувати комфорт у своїх будинках. По-друге – надійність роботи комунального підприємства. Повинні бути впевненими, якщо аварія на одному з котлів, ми зможемо оперативно перемикнутися на інший. Третя складова – інвестиційні проєкти, які окупаються протягом п'яти років. Вони дозволять знизити газо- і електроспоживання. У підсумку – економити та зробити «Тепломережу» більш ефективною і надійною для жителів».

Міський голова нагадав: для теплопостачального підприємства розроблена інвестиційна програма – протягом п'яти років планується провести понад 200 енергоефективних заходів, які скоротять обсяг споживання енергоресурсів. Це дозволить стримувати стрімке зростання тарифу для населення.

Дощі більше не страшні

Готується до зими й житловий фонд. Для товариств співвласників багатоквартирних будинків великою підмогою є Програма підтримки ОСББ, за якою з 2017 року вже капітально відремонтували 405 покрівель, на це спрямовано 300 млн грн інвестицій. Цього року в Маріуполі був запланований капітальний ремонт 57 покрівель, але влітку на місто обрушилися зливи – довелося ремонтувати ще 100 багатоповерхівок, значно постраждалих від негоди.

Один з таких будинків – 9-поверхівка з п'яти під'їздів на вулиці Латишева, 35. Дощова вода залила квартири на верхніх поверхах будинку, текла по стінах під'їздів з дев'ятого по перший поверх. Після цього жителі прийняли рішення про капітальний ремонт 1,5 тисячі квадратних метрів покрівлі, який сьогодні майже завершено – тут демонтували старе покриття і виконали стяжку, відновивши парапети. Поклали два шари покрівельних матеріалів – підкладкову основу та бронепласт.

Голова ОСББ Людмила Яковлєва розповіла, що кошти на ремонт даху, 2 млн грн, будинку виділили позачергово:

«Після штормової зливи у нас сильно потік четвертий під'їзд, хоча ми самостійно перед цим проводили косметичний ремонт на даху. Показали наслідки зливи, запросивши міського голову з адміністрацією району, керівництво вирішило, що допомога нам дійсно необхідна».

Зараз ремонт даху виконаний над двома під'їздами. Остаточно він буде завершений до 20 вересня.

Як зазначив начальник управління ремонтів об'єктів комунальної власності департаменту з питань розвитку житлового фонду та ремонтів комунальної власності Федір Євангелістов, на використані матеріали дається гарантія – 15 років, а на вироблену роботу – 7 років. Також в цьому будинку збільшили діаметр водостоку з 90 до 120 мм.

«Це підвищує пропускну здатність системи», – сказав Федір Євангелістов.

Міський голова Вадим Бойченко зазначив, що Програма підтримки ОСББ в Маріуполі є однією з найпотужніших в країні – на допомогу об'єднанням було спрямовано понад 1 млрд грн.

«За кожним мініпроєктом, «Затишним двором» та оновленими покрівлями стоять ініціативні мешканці та голови ОСББ, які розділили відповідальність з муніципалітетом. Ми підтримуємо їх і разом будуємо комфортний Маріуполь», – підкреслив мер.
Регулює тепло і знижує витрати

Ще один успішний приклад щодо зниження витрат на тепло показали жителі трьох дев'ятиповерхових будинків у Лівобережному районі. У підвалі багатоповерхівки на вулиці Київській, 45/2, де завершили перший етап по заміні інженерних мереж опалення, встановили вузол автоматичного регулювання подачі теплоносія.

Обладнання автоматично налаштовує температуру теплоносія і регулює її у квартирах, тим самим допомагаючи уникнути перегріву або недогріву. Завдяки безперервній роботі «розумного» приладу тепло рівномірно розподіляється по всьому будинку.

Міський голова підкреслив, що у системи є спеціальний мобільний додаток, через який голова ОСББ може регулювати температуру.

«Автоматизована система опалення – сучасне, інноваційне обладнання, яке значно полегшує життя мешканців. Натиснувши всього одну кнопку в телефоні, голова може налаштувати температуру. Тобто не потрібно навіть спускатися в підвал і крутити важкий кран. Крім того, в спецдодатку також показується інформація про нештатні ситуації, наприклад витоку газу. Але найголовніше – даний проєкт дозволяє знизити витрати жителів на опалення на 20%», – розповів Вадим Бойченко.

Голова ОСББ на вулиці Київській, 45/2 Зінаїда Караваєва розповіла, що мешканці будинку беруть активну участь у різних проєктах і програмах з енергоощадження:

«За чотири роки ми провели чимало енергоефективних заходів, які допомагають зберігати тепло в будинку. Одні з найголовніших наших досягнень – ремонт системи центрального опалення і теплий кредит на заміну вікон. Завдяки цьому ми зменшуємо суму в платіжці за опалення».


Світлина Альбіни Баркової: Під надійним захистом. Міський голова Вадим Бойченко особисто переконався, що ремонт даху будинку №35 на вул. Латишева зроблений якісно.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)