Всесвітній день цивільної оборони.
Всесвітній день компліменту.
175 років тому народився Василь Докучаєв (1846-1903), геолог і ґрунтознавець, професор, основоположник школи наукового ґрунтознавства та географії ґрунтів, який провів ряд експедицій, зокрема на території України, де комплексно досліджував Велико-Анадольську ділянку - лісництво стало одним з дослідних майданчиків Особливої експедиції лісового департаменту з випробування та обліку різних способів і прийомів лісового і водного господарства в степах; ім'ям ученого названо місто Докучаєвськ в Донецькій області.
100 років тому, в 1921 році, заснований Луганський національний аграрний університет. Ювілей відзначатимуть на державному рівні.
95 років тому, в 1926 році, в Маріуполі після восьмирічного простою, пов'язаного з Громадянською війною, почала видавати чавун доменна піч №1 на металургійному заводі імені Ілліча.
30 років тому, в 1991 році, донецькі шахтарі розпочали загальний страйк, вперше висунувши політичні вимоги.
190 років тому, в 1831 році, Олександр Пушкін вінчався з Наталією Гончаровою: при обміні обручками його кільце впало на підлогу, у поета згасла свічка, він зблід і сказав: «Все - погані прикмети!» - що і підтвердилося надалі.
90 років тому, в 1931 році, народився Михайло Горбачов, державний і партійний діяч, останній Генеральний секретар ЦК КПРС, перший і останній президент Радянського Союзу, володар багатьох нагород і звань, в тому числі Нобелівської премії миру.
70 років тому, в 1951 році, в Бостоні відбувся перший матч всіх зірок Національної баскетбольної асоціації, який поклав початок щорічним грандіозним шоу з грою найсильніших чинних баскетболістів НБА.
Всесвітній день дикої природи.
Всесвітній день письменника.
Всесвітній день охорони здоров'я вуха та слуху.
155 років тому в Києві великі промисловці та меценати власним коштом відкрили публічну бібліотеку - нині Національна парламентська бібліотека України імені Ярослава Мудрого.
210 років тому народився Антоній Могильницький (1811-1873), український письменник, поет, громадський діяч, уніатський священник. Ювілей відзначатимуть на державному рівні.
170 років тому народився Яків Шульгин (1851-1911), український історик, педагог і громадсько-культурний діяч, видатний представник культурного відродження України кінця XIX - початку XX століть. Ювілей відзначатимуть на державному рівні.
140 років тому народився Павло Альошин (1881-1961), український архітектор і педагог, професор, доктор архітектури, дійсний член Академії архітектури України, один із засновників Київського архітектурного і Київського художнього інститутів. Ювілей відзначатимуть на державному рівні.
90 років тому в місті Кропивницькому народилася Тамара Міансарова (1931-2017), естрадна співачка, народна артистка, чий творчий шлях пов'язаний з Донецькою філармонією, де вона прослужила 12 років; одна з найвідоміших пісень в її виконанні - «Пусть всегда будет солнце».
75 років тому, в 1946 році, в Фултоні (США) Уїнстон Черчилль виголосив свою знамениту промову про «залізну завісу», що стала точкою відліку «холодної війни» - глобального протистояння між двома блоками держав.
120 років тому народився Наум Архіезер (1901-1980), український математик, професор Харківського державного університету, член-кореспондент Академії наук України. Ювілей відзначатимуть на державному рівні.
95 років тому народився Анджей Вайда (1926-2016), польський режисер театру і кіно, класик європейського авторського кіно.
90 років тому народився Олександр Білаш (1931-2003), український композитор, педагог, поет, громадський діяч, народний артист, Герой України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, автор опер, оперет, симфоній і чудових пісень, в тому числі «Два кольори». Ювілей відзначатимуть на державному рівні.
75 років тому, в 1946 році, народився Девід Джон Гілмор, культовий британський композитор, гітарист, вокаліст, один з лідерів групи Pink Floyd, Командор ордена Британської імперії за служіння музиці і благодійності.
350 років тому народився Роб Рой (1671-1734), національний герой Шотландії, розбійник, оспіваний Вальтером Скоттом в однойменному романі. Він став успішним брендом своєї батьківщини, в тому числі відомим у всьому світі назвою декількох сортів шотландського віскі.
185 років тому народився Феоктист Хартахай (1836-1880), український педагог, історик, етнограф, засновник перших середніх навчальних закладів у Маріупольському повіті, засновник і перший директор Маріупольської Олександрівської чоловічої гімназії, керівник педради жіночої гімназії, перший дослідник історії греків Приазов'я. Одна з вулиць Маріуполя носить ім'я Хартахая.
120 років тому народився Семен Скляренко (1901-1962), український письменник, автор історичних романів. Ювілей відзначать на державному рівні.
80 років тому народився Андрій Миронов (1941-1987), популярний актор театру, кіно та естради, народний артист, який гастролював і в Маріуполі.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)