Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Карантин зимових канікул

Людмила Єрмішина, Альбіна Баркова
08січ'21 13:32

Маріуполь і Україна - на порозі другого локдауна. Більшість країн зараз також змушені посилювати правила карантину, щоб стримувати темпи поширення пандемічного коронавируса. Але прийдешній карантин не порівняти з першим, березневим - він буде значно м'якшим. «Приазовський робочий» з'ясував, що буде працювати, а що закриють майже до кінця січня.

Товари та послуги першої необхідності

Основні правила, визначені Кабінетом Міністрів України на період з 8 по 24 січня, ми для зручності виклали в інфографіці.

Найголовніше, що потрібно знати: дійсно необхідні товари і послуги як і раніше будуть доступні (харчові продукти, ліки, засоби гігієни, ветеринарні препарати та корм для тварин, паливо тощо). Працюватимуть лікувальні установи (ветеринарні теж), поштові відділення, банки, автозаправки, станції техобслуговування, салони краси і перукарні. Щоб уникнути скупчення відвідувачів - за попереднім записом.

Кафе і ресторани зможуть працювати на виніс, а ось фітнес-зали чекають вимушені канікули. Тому що вони входять до переліку місць, де ризик підхопити респіраторну інфекцію вкрай високий, як і у всіх інших закладах, де інтенсивно дихають, голосно розмовляють або співають.

Громадський транспорт продовжить працювати з дотриманням раніше введених правил. Установам і організаціям рекомендується перейти на віддалену роботу.

Після 24 січня Україна повертається до правил «помаранчевої» зони, однаковим для всіх регіонів. Цей режим офіційно діє до 28 лютого, що нас чекає далі - залежить від епідемічної ситуації в країні і світі.

«Дистанційка» заради безпеки

11 січня для всіх школярів закінчуються зимові канікули, які розпочалися 21 грудня. Однак шкільне життя не повернеться до звичного формату - після канікул діти будуть навчатися дистанційно.

«Під час карантину викладачі перебуватимуть на своїх місцях із заздалегідь підготовленим планом роботи, - розповіла начальник відділу розвитку мережі закладів освіти департаменту освіти міськради Інна Дарменко. - Досвід дистанційного навчання у нас вже є, в березні минулого року ми вперше зіткнулися з тривалим карантином. Цього разу школи набагато краще підготовлені. Вчителі та учні вже ознайомлені з режимом роботи з 11 січня, навчальний процес постраждати не повинен - ​​дистанційне навчання організовано по максимуму».

У маріупольських школах використовуватимуть технології для дистанційного навчання: інтернет-платформи Skype і Zoom, а також електронні інструменти Microsoft Office, Google, соціальних мереж і мобільних додатків.

Дошкільні заклади після новорічних вихідних запрацювали з 4 січня, але відвідувати їх будуть чотири дні на тиждень. «Один з робочих днів відводиться на повну дезінфекцію. Який день вибрати санітарним, керівники установ обговорювали з батьками, майже у всіх дитсадках вибір припав на понеділок, лише у п'яти - на п'ятницю», - повідомила головний спеціаліст відділу розвитку мережі закладів освіти департаменту освіти міськради Ірина Куркіна.

За її словами, чергові групи в дитсадках відкривати не будуть, так як в них немає необхідності. «У Маріуполі було всього п'ять сімей, в яких не було з ким залишати дітей в робочий день. Для них ми збиралися відкривати черговий сад, але батьки знайшли вихід із ситуації і відмовилися від пропозиції», - додала Ірина Куркіна.

Санітарний день передбачає комплексну дезінфекцію всіх приміщень і буде включати не тільки вологе прибирання із застосуванням деззасобів, а й знезараження за допомогою кварцових ламп. Співробітники дитсадків впевнені, що закриватися на день для генерального прибирання - хороша ідея, а ось думки батьків розділилися.

«Персоналу не завжди зручно займатися дезінфекцією, коли в приміщенні постійно багато дітей. Завдяки такому нововведенню прибирання стануть якіснішими, предмети та іграшки чистіше, а значить, і ризик захворіти знизиться», - вважає бабуся вихованця дитячого садка №136 Лариса Борщакова.

Для батьків, які працюють на дому, додатковий «вихідний» у дитини означає, що їм доведеться встигати на два фронти.

«Нам з дружиною не дуже сподобалася ця ідея, адже працювати вдома і одночасно стежити за дитиною не зовсім зручно. Але раз це потрібно, то діватися нікуди», - каже тато вихованця дитячого садка №148 Олександр Руденко.

Фото Аліни Комарової: Без транспортного колапсу. На цей раз можна буде їздити без довідок, а до масок більшість вже звикла.

Готовність лікарень - плюс до ефективності карантину

«Приазовський робочий» вже розповідав про те, що Маріуполь на відміну від багатьох міст забезпечений, і навіть із запасом, найнеобхіднішим засобом для порятунку важких хворих - киснем.

Проти пандемії коронавируса об'єдналися міська влада, бізнес і благодійні фонди. Одним з перших прийшов на допомогу системі охорони здоров'я країни Фонд Ріната Ахметова, який передав лікарням 200 висококласних апаратів штучної вентиляції легенів, з них 15 надійшли до лікарень Маріуполя. Оскільки кисневу підтримку пацієнти отримують не тільки за допомогою ШВЛ, а й через маски, необхідно було розширювати кисневу інфраструктуру госпітальних баз. І Група Метінвест облаштувала 343 точки прямої подачі кисню в медустановах міста, на що було направлено 26,5 млн грн. А меткомбінат імені Ілліча продовжує безперебійно постачати життєво важливий газ в необхідному обсязі. За 12 місяців минулого року меткомбінат передав міським лікарням 206 тисяч кубометрів кисню на суму майже 11,5 млн грн. В зокрема 183 тисячі кубометрів газу поставлено в відділення для лікування хворих коронавірусів (для порівняння, за цей же період 2019 року лікарням було відвантажено 53 тисячі кубометрів кисню на суму 1,5 млн грн).

Також з початку пандемії коронавируса медустановам Маріуполя від фондів Ріната Ахметова і Вадима Новинського було передано понад 20 тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб в комплекті з тест-системою і боксом біобезпеки, а також інше обладнання.

Все це допомагає медикам швидше і якісніше надавати допомогу хворим. Оптимізм вселяє і те, що протягом останніх днів кількість маріупольців, які перебувають на лікуванні з COVID-19, набагато нижча, ніж в середині минулого місяця. Так, за даними міської ради, 5 січня на лікуванні перебували 1648 маріупольців. З них на стаціонарному лікуванні - 169 пацієнтів, це найнижчий показник за останні шість тижнів. Наприклад, 16 грудня загальна кількість хворих по місту доходило до 2416 чоловік. Більш 12,5 тисячі городян вже одужали.

Відзначається значне зниження статистики захворюваності і по Україні. Однак МОЗ не поспішає це розцінювати як перемогу над коронавірусом, а пояснює цю тенденцію тим, що в новорічні свята люди часто не звертаються за медичною допомогою. Можливо, свою роль зіграли і зимові канікули. І, безсумнівно, велика частина українців переглянула своє ставлення до протиепідемічним обмежень, стала більш обережною. Тому й новий карантин сприймається набагато спокійніше, ніж перший: люди не розуміли, чому їм забороняють гуляти вздовж моря або в парку, тривожилися від невідомості, ворожили, скільки триватимуть обмеження. Сьогодні ні продовження карантину, ані його жорсткість вже не сприймаються так гостро - мова йдеться про збереження здоров'я і життя. Адже в кінцевому рахунку, заради цього і потрібні карантини: не допустити «лавину», дати медикам можливість надати допомогу всім, хто її потребуватиме.

Без дружніх посиденьок. Кафе, піцерії, бари працюватимуть тільки на винос і доставку.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)