Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Кар'єрний ліфт – для тих, хто має намір рости

Людмила Єрмішина
31гру'21 11:46

Група Метінвест дала старт черговому, сьомому сезону корпоративної програми «Молоді лідери Метінвесту».

Понад чотириста учасників працюватимуть над проєктами, які змінять їхні підприємства на краще. Висококваліфіковані, ініціативні, мислячі, амбітні молоді співробітники змагаються не лише за звання кращої команди, а й за можливість кар'єрного зростання, подальшої освіти.

Новий сезон – нові правила

Корпоративна програма «Молоді лідери Метінвесту» проходить у трьох містах, де знаходяться підприємства компанії, – у Запоріжжі, Маріуполі та Кривому Розі. Проєкт був задуманий для розвитку та набуття досвіду молодими співробітниками, щоб вони могли проявити себе.

Усвідомлення того, що, можливо, лише у 40-50 років «доростеш» до керівної посади, ще нікому не додавало мотивації. Зовсім інша справа – знати, що заявити про себе та просунутися кар'єрними сходами можна прямо зараз, навіть маючи відносно невеликий стаж роботи. І молодь, яка хоче не просто відпрацьовувати зміни, а змінювати свої підприємства, роблячи їх ще успішнішими, охоче використовує цей шанс.

Молоді лідери Метінвесту відзначають: відбір кандидатів на програму суворий, натомість успішне проходження завдань підвищує самооцінку

Минулого року через карантинні обмеження було взято тайм-аут у проведенні програми. Вимушена пауза дала можливість доопрацювати та покращити правила – з урахуванням минулого досвіду та побажань учасників. Вік учасників збільшений до 35 років, рівень освіти та стаж роботи в Метінвесті тепер не є обмежуючим фактором.

Вперше до «Молодих лідерів Метінвесту» приєднуються співробітники Дніпровського коксохімічного заводу та Покровської вугільної групи, а також європейських підприємств Групи Метінвест. Поряд із збільшенням кількості потенційних учасників було запроваджено додатковий відбірковий етап – тестування.

Незмінною залишилася головна мета програми – надати реальний інструмент, за допомогою якого можна максимально проявитися молоді. Двері кар'єрного ліфта, як і раніше, відчинятимуться тим, хто розробить найефективніші проєкти, спрямовані на вирішення завдань, актуальних для підприємств Групи Метінвест.

Ще до відбору кандидати могли подавати теми майбутніх проєктів, які стануть завданнями для команд.

«Вони ретельно аналізувалися, відбиралися лише найперспективніші теми, вирішення яких можна реалізувати на практиці, – прокоментувала менеджерка програми «Молоді лідери Метінвесту» Ганна Степчук. – Ще одна умова – пропозиція має бути принципово новою, не «засвіченою» у системі подання пропозицій. Ті співробітники, які подали пропозицію, отримували «імунітет» – пройшли відбір, незалежно від результатів тесту. Іншим же потрібно було довести, що вони мають певні професійні якості, аби потрапити на етап хакатону».

"Усі на штурм!"

Хакатон – форма проведення заходу, під час якого команди спеціалістів вирішують конкретне завдання за обмежений час. Учасники «Молодих лідерів Метінвесту» у Маріуполі збиралися на хакатони у центрі розвитку стартапів 1991. Кожного з трьох днів хакатонів розглядалася своя тема: «Виробництво», «Інжиніринг» та «Транспорт».

Як зазначила менеджерка програми «Молоді лідери Метінвесту» Марина Сарбеєва, у маріупольському етапі відбору брали участь близько 150 співробітників, а у всіх трьох містах – 445. Склад команд формувався шляхом жеребкування, але так, щоб у кожній із них були представники різних підприємств Групи Метінвест.

«Команди, які краще за інших впораються із завданням, приступлять до подальшого опрацювання своїх проєктних робіт за підтримки досвідчених експертів», – додала Марина Сарбеєва.

Ті ж, хто не пройде на наступний етап, але добре виявить себе під час хакатону, не залишаться непоміченими. Вони мають шанс потрапити до кадрового резерву на управлінські позиції свого підприємства. За роботою команд спостерігають експерти, які оцінюють професійні та особисті якості, наприклад вміння працювати в команді, чути колег, розподіляти завдання, приймати рішення. Саме із таких формується кадровий резерв на підприємствах Групи Метінвест.

Думати нестандартно, рухатися постійно

Центр розвитку стартапів 1991 – один із IT-хабів сучасного Маріуполя та одне з наймолодіжних та прогресивних місць у місті. Тут народжуються круті стартапи, проходять інноваційні події, тут можна вчитися та працювати у новому форматі. Місце проведення хакатону молоді лідери оцінили – як говорили деякі з них, давно хотіли побувати всередині 1991 Mariupol.

«Сьогодні тут немає випадкових, байдужих людей. Учасники, ви зробили перший крок – вийшли із зони комфорту, коли вирішили, що братимете участь у програмі, а отже, розвиватиметеся, – зазначив у своєму вітанні учасникам програми директор з персоналу та соціальних питань підприємства «Метінвест Промсервіс» Максим Педь. – Те, що ви тут, вже багато про вас говорить».

Справді, випадкових на хакатоні не було: щойно було дано команду розпочати перше завдання – придумати назву команди – це стало зрозуміло. Молоді металурги з азартом почали пропонувати варіанти: "Прометей", "Машинатори", "Катана", "Трабл шутери", "Планета Залізяка" тощо - під такими назвами вступили в конкурентну боротьбу перспективні виробничники.

Найскладніше – почути кожного

27-річний інженер-електронік цеху управління та автоматизації меткомбінату імені Ілліча Марк Вінковський бере участь у «Молодих лідерах» уже втретє.

«Минулого разу я був координатором команд. А в найперший – капітаном, ми дійшли до фіналу – увійшли до десятки найкращих, – розповів Марк. – Цього разу команди не мають капітанів: усі беруть участь у розробці проєкту на рівних».

Команда Марка обрала назву «Інфініті енерджі» – «Нескінченна енергія».

«Думаю, наша команда має гарний потенціал – усі активні, з різних областей виробництва – це дозволить нам підійти до вирішення завдань з різних сторін», – каже Марк.

Працювати йому належить із іллічівцями, азовстальцями, а також співробітниками «Промсервісу» та Маріупольського ремонтно-механічного заводу.

Тестування, за результатами якого «пропускали» на хакатон, за словами Марка, було досить складним: треба було показати вміння працювати з даними, уважність, загальний світогляд. Причому на відповіді давався обмежений час – його потрібно було розрахувати так, щоб встигнути відповісти на максимальну кількість запитань.

За словами молодого інженера, найскладніше у командній роботі – почути кожного:

«Кожен по-різному мислить, дехто може відстоювати свою ідею, а дехто – ні, навіть якщо він геніальний. Рішення потрібно приймати лише колективно, об'єктивно обираючи найкраще, а не зациклюючись на власному».

Серед учасників жінок було небагато. Проте ті, хто вирішив брати участь у проєкті, налаштовані рішуче. Так, операторка поста управління листопрокатного цеху стану «3000» меткомбінату імені Ілліча Юлія Звіщик розповіла, що готова до того, що після роботи доведеться займатися проєктом:

«Якщо налаштувалась на участь, зважила ризики, значить, готова і до цього. Думаю, організатори пропонують достатньо часу на розробку проєкту. Працювати в команді, хоча ми щойно познайомилися, впевнена, зможемо ефективно: усі мають подібний досвід на своїх підприємствах, адже кожен працює у колективі та постійно взаємодіє з іншими учасниками виробничого процесу».

Юлія працює в листопрокатному цеху вже 12 років, у проєкті бере участь уперше й налаштована не просто брати участь, а почерпнути щось для свого розвитку. Це як мінімум. Максимум – допомогти своїй команді перемогти.

Від ідеї – до рішень

Етап проєктної роботи "Молодих лідерів Метінвесту" стартує 17 січня. Проте не всі команди, які розробили проєкт, отримають допуск до захисту. Відбирати найкращі проєктні роботи будуть начальники цехів та управлінь підприємств. Фіналістам належить захищати свої проєкти перед топ-менеджерами Групи Метінвест та генеральними директорами підприємств на початку наступного року. А самі проєкти будуть реалізовані на підприємствах та принесуть реальну користь.

Окрім можливості потрапити до кадрового резерву учасники найефективніших команд отримають гранти на навчання у першому недержавному гірничо-металургійному університеті «Метінвест Політехніка». А призери – ще й грошову винагороду: кожен учасник команди отримає за перше місце 35 тис. грн, за друге та третє – 25 та 15 тис. грн відповідно.

У минулій програмі «Молоді лідери» найкращою було визнано команду меткомбінату імені Ілліча, учасники якої два тижні проходили стажування на європейських підприємствах Групи Метінвест.


Світлина Аліни Комарової: Один за всіх, усі за одного. Під час хакатону оцінювалися як лідерські якості кожного учасника, так і вміння працювати в команді.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)