Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Коли можна і не можна шуміти?

Людмила Кудріна
12лют'21 12:00

Сусіди з'ясовують стосунки. Той, що з нижнього поверху, каже: «Коли ти, нарешті, вгамуєш своїх дітей? Скільки можна носитися кімнатами?» Той, що з верхнього поверху, парирує: «Так це ж діти!» Шум супроводжує мешканців мегаполісу всюди: вдома, в транспорті, на роботі. Періодично до редакції «Приазовського робочого» надходять листи від наших читачів, в яких по-своєму трактується та чи інша ситуація. А що каже закон? Ми звернулися за коментарем до Анастасії Майської, адвокату адвокатського об'єднання «ПРАВЕКС».

«Питання захисту населення від шкідливого впливу шуму регламентуються статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», якою на всіх громадян так само, як і на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, покладається обов'язок дотримуватися встановлених санітарними правилами норм допустимого шуму і звуку», - розповіла для «ПР» Анастасія Майська.

В законі є такий термін: «захищені об'єкти». До них належать житлові будинки і прибудинкові території; установи медицини, освіти і культури; готелі та гуртожитки; заклади громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; інші будівлі, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів.

«Закон забороняє в нічний час, з 22:00 до 8:00, на захищених об'єктах гучний спів і викрики, використання звуковідтворювальної апаратури та інших джерел побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Крім цього, на захищених об'єктах забороняється проведення супроводжуваних шумом ремонтних робіт в робочі дні з 21:00 до 8:00, а у святкові та вихідні дні - цілодобово. Виняток робиться в тому випадку, якщо власник або орендар попередили про ремонт сусідів і отримали від них згоду», - акцентує адвокат адвокатського об'єднання «ПРАВЕКС».

Закон передбачає також інші ситуації, при яких шуміти не заборонено. Це надзвичайні ситуації, надання невідкладної допомоги, попередження правопорушень, пожеж, виконання завдань цивільної оборони. Заборона не поширюється на проведення мітингів і демонстрацій, про які своєчасно сповіщені органи виконавчої влади; на організацію днів міста та інших свят, спортивних заходів, салютів, феєрверків за рішенням місцевої влади. А до кого звертатися по захист від порушників закону? Наш експерт радить: «Розбіжності з сусідами побутового порядку найкраще, звичайно ж, залагоджувати між собою, виявляючи взаємну повагу один до одного. Якщо не виходить і сусіди продовжують шуміти регулярно, то слід звернутися в поліцію. Потрібно зібрати докази перевищення сусідами допустимого рівня шуму - ними можуть бути аудіозапис, письмові пояснення свідків або що-небудь інше - і направити заяву з доказами на адресу поліції».

Які санкції передбачає законодавство щодо порушників?

На це питання Анастасія Майська відповідає: «До порушників громадського порядку органами поліції або судом можуть бути застосовані покарання, передбачені статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, за порушення вимог закону та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шуму до винних осіб може бути застосоване покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 85 до 255 гривень.

Якщо порушником є ​​підприємець, організація або підприємство, то розмір штрафу за перше порушення складає від 255 до 510 гривень, а за повторне порушення протягом одного року - від 850 до 2550 гривень з конфіскацією предмета, який видає шум».

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)