Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Коли тане сніг

Еліна Прокопчук
04лют'22 10:41

Наприкінці січня до Маріуполя прийшла справжня зима – з кучугурами, хуртовиною та морозом.

Навіть нині сніг ще лежить на наших вулицях. Діти раділи, що санки нарешті можна дістати з далекого кута, комунальники посипали та розчищали дороги, а до кожного з нас хоч раз приходило питання: як довго сніг буде танути?

Міська гідротехнічна служба розвивається та ставить перед собою масштабні завдання – поетапно ми побачимо їхнє виконання

Підтоплення через опади в нашому місті – не рідкість. Будь-який сильний дощ перетворює площу Кірова на річку, затоплює будинки у селищах, стає причиною аварій на підстанціях. Цього літа ми пережили аномальні опади: день за днем ​​місто буквально потопало у воді. Саме тоді стихія змусила замислитися над створенням у місті нової установи – гідротехнічної служби. Її фахівці мали вивчити всю зливову систему міста, знайти проблемні ділянки та почати відновлювати крок за кроком.

Наразі служба працює вже півроку на базі комунального підприємства «Маріупольавтодор». Чого вдалося досягти, як йдуть роботи й яких заходів вживають фахівці, аби вулиці Маріуполя не перетворювалися на венеціанські канали?

Очищення вже триває

Начальник гідротехнічної служби Ярослав Зелений розповідає:

«Вже зараз працівники підприємства очистили 99% зливової системи від снігу – талого та замерзлого. Найближчим часом ми чекаємо на сильні опади, але система впорається з цим об'ємом води. У разі необхідності вживатимемо оперативних заходів – продовжуватимемо очищення».

Щоб обмежити підтоплення житлових будинків, тротуарної частини та дорожнього полотна під час негоди, співробітники служби працюють у проблемних місцях, а також знаходять занедбані ділянки системи – труби, які закатані під асфальт, «заховані» під зеленими зонами, відсутні на кресленнях.

«Основні завдання служби – утримувати зливову систему у робочому стані, – каже Ярослав Зелений. – Також ми проводимо ремонт та інвентаризацію».

Світлина Аліни Комарової: Завчасний ремонт. Працівники гідротехнічної служби усувають проблеми у «вузьких» місцях.

Проблемні точки на карті міста

Усі жителі міста знають, де стихія завдає найбільшої шкоди. Цього літа потопала в потоках площа Луніна, заливало площу Кірова, дощовою водою майже повністю затопило тунель під мостом на вулиці Громової. Наразі співробітники обстежують «вузькі» місця та усувають проблеми.

«Одна з них – на вулиці Казанцева, – каже начальник служби. - Там труба була засмічена на 80-90%. У грудні провели очищення, трубу пробурили, промили. Тепер вона чиста, і це виключає підтоплення вулицею, а також частково у мікрорайоні Кірова».

Як пояснює Ярослав Зелений, площа Кірова – нижня точка центральної частини міста, і там завжди накопичується багато води. Щоб вирішити проблему, комунальники вже зробили частину робіт.

«Минулого року було очищено трубу в районі магазину «Орбіта», цього року планується охопити ділянку на проспекті Металургів у бік річки Кальчик, щоб повноцінно забезпечити відведення води», – розповідає начальник гідротехнічної служби.

Обстежили ділянку вулицею Громової у районі літака. Разом із рятувальною, аварійно-водолазною службою комунальники оглянули тюбінг (залізобетонна підземна споруда, якою проходить вода). Виявилося, що він у хорошому стані та з відведенням води з проїжджої частини справляється. Але самі ґрати, що приймають опади, постійно забиваються листям. Причина цього – великі схили неподалік. Якщо накопичується сміття, воно не дає проходити воді, і трапляються підтоплення. У цьому питанні гідротехнічна служба співпрацює з комунальним підприємством «Зеленбуд» – йому передали список вулиць та ділянок, де листя треба прибирати в першу чергу, аби воно не засмічувало зливову систему.

Також роботи проходили проспектом Луніна та вулицею Азовстальською. У Приморському районі, який влітку теж затоплювало, тюбінг уже обстежили – його було забито сміттям, і комунальники його прочистили. На Лівому березі ще шукають інженерні рішення, слід обстежити Тернову балку.

У планах – карта гідросистеми

Зливова система міста потребує детального уточнення. Нині співробітники гідротехнічної служби тільки починають велику роботу з інвентаризації. Все, що є, – креслення 60-х, 70-х, 80-х років. За ними комунальники шукають ділянки, де труби закинуті та закатані під асфальт. Трапляється і зворотне – картами мережі вказані, а за фактом їх немає.

«Шукаємо навіть методом розриття, намагаємося зрозуміти, куди йде вода, знаходимо труби, відновлюємо. Буває, що вулицею йде десять ґрат, а ми знаходимо ще двоє. Така ситуація була на проспекті Миру під час капітального ремонту дороги», – каже Ярослав Зелений.

Точно сказати, скільки труб занедбано, поки що не можна. За словами фахівців, найчастіше вони трапляються під дорожнім полотном чи першою зеленою зоною. У приватному секторі знаходять їх рідко. У планах служби скласти повну карту гідросистеми міста. У цьому напрямку має бути велика скрупульозна робота. Карта вже є в електронному вигляді, і тепер на неї поступово наносять схему зливової системи – те, що вже проінспектовано та вивчено.

Нова техніка для підприємства

Зараз для роботи співробітники використовують каналопромивну машину - вона працює як насос, може відкачувати бруд і воду, розмиває забиті труби. Також є АС-бочка для відкачування, спуску води. Цього року приїде ще чотири одиниці техніки: нові каналопромивальні машини, занурювальні та повноповоротні екскаватори.

На новій ділянці проспекту Миру триватиме ремонт – після того, як знімуть дорожнє полотно, співробітники служби будуть вивчати зливову каналізацію, звіряти креслення та заносити дані на свою карту.

Також гідротехнічна служба бере участь у роботі над масштабними проєктами, такими як реконструкції парку Гурова, лівобережної набережної. Фахівці шукають рішення щодо водовідведення та консультують колег.

Світлина Аліни Комарової: Опади не стануть проблемою. Комунальники вживають всіх необхідних заходів для того, аби сніг не викликав підтоплень.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)