Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Корисні винаходи на допомогу людям

Людмила Єрмішина
12січ'22 10:59

Початок календарного року для молодих вчених Приазовського державного технічного університету співпав із початком роботи над проєктами, які отримали підтримку та фінансування на державному рівні.

Що ж винаходять маріупольці та яке практичне застосування планується для їхніх розробок?

«Вічні» деталі дозволять заощаджувати

Перемогу в конкурсі наукових праць та науково-технічних (експериментальних) розробок від Міністерства освіти і науки України серед 32 проєктів здобули дві групи викладачів Приазовського державного технічного університету – кафедри фізики та кафедри систем автоматизації та електроприводу.

Перший проєкт - "Розробка гібридних мультикомпонентних сплавів триботехнічного призначення та технології їхньої структурної модифікації із застосуванням висококонцентрованих джерел енергії" - реалізується під керівництвом доцентки кафедри фізики, кандидатки наук Юлії Чабак.

«Метою проєкту є розробка зносостійких матеріалів нового класу, – прокоментувала Юлія Чабак. – Ці матеріали, у свою чергу, можуть застосовуватися, наприклад, для виготовлення ріжучих інструментів або деталей обладнання, яке піддається абразивному зносу: в агрегатах металургійного чи машинобудівного виробництва чи інших сферах діяльності».

Підвищена зносостійкість деталей дозволяє заощаджувати ресурси, тому актуальність розробки не викликає сумнівів. Вчені кафедри фізики планують довести дослідження до логічного кінця протягом трьох років – воно продовжує їхнє дослідження, розпочате в попередньому проєкті.

Зварювання у полі без генератора

Проєкт кафедри систем автоматизації та електроприводу – «Розробка універсального електротехнічного комплексу для забезпечення безперебійного електропостачання у польових умовах від різних джерел енергії». Як розповів керівник проєкту, професор кафедри систем автоматизації та електроприводу, доктор технічних наук Володимир Бурлака, термін його реалізації – два роки. До команди входять також викладачі цієї кафедри Світлана Піднебенна, Володимир Кисляк, можливо, залучатимуться й аспіранти.

Автономність та безперебійність електропостачання – перспективна тема. Джерела живлення, що працюють від акумулятора, особливо потрібні під час аварійних відключень електроенергії, щоб можна було використовувати різні електроінструменти, медичне обладнання, холодильники, комп'ютерну техніку і таке інше. Особливо актуальне це питання в зоні ООС та так званій сірій зоні – у разі аварійних відключень.

Група молодих учених вже розробила прототип мобільного джерела живлення для зварювального обладнання, яке має чимало переваг перед звичайним дизель-генератором. З ним зварювальні та будь-які інші роботи можна буде проводити в польових умовах з максимальною ефективністю та надійністю.

Для кафедри систем автоматизації та електроприводу це також не перший проєкт, який отримав підтримку на всеукраїнському рівні.


Світлина з відкритих джерел


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)