Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Квіти, які не в'януть

Альбіна Баркова
03бер'21 15:50

Мешканка Маріуполя створює оригінальні 3D-букети з мила, які можуть стати не тільки незвичайним подарунком, а й бути елементом декору.

Зовсім скоро настане весна, а разом з нею - жіночий день 8 Березня, який очікують всі представниці прекрасної статі. Якщо ви хочете висловити любов і порадувати свою маму, бабусю, подругу або кохану корисним і несподіваним подарунком, то можете звернути увагу на композиції з мила ручної роботи. Симпатичні троянди, яскраві тюльпани і ніжні проліски виглядатимуть особливо стильно.

Милотерапія

Переселенка з Луганської області Тетяна Корж приїхала до Маріуполя два роки тому. До переїзду вона 15 років працювала кравчинею-закрійницею і завідувала цехом з 13 робітників на швейній фабриці. Шила Тетяна різні речі - верхній одяг, чоловічі костюми, літні сарафани та навіть отримала міжнародний диплом з пошиття весільних суконь. З початком війни переїхала у Закарпаття, де співпрацювала з великою фірмою і шила одяг на замовлення в Австрію. Пізніше Тетяна виграла грант і планувала відкрити власне ательє - закупила обладнання, розробила план розвитку, але ідею довелося відкласти через серйозне захворювання.


Світлина з архіву Тетяни Корж: Жар-птиця. Тетяна Корж увійшла в десятку кращих українських миловарів завдяки своїй авторській роботі - павичу, прикрашеному трояндами.

Вже більше року Тетяна прикута до інвалідного візка - не може самостійно вставати і пересуватися. У всіх планах її підтримує чоловік Максим і буквально носить жінку на руках. Тетяна ж говорить, що завдяки йому відчуває себе принцесою.

У квітні 2020 року вона знайшла для себе заняття до душі і назвала його милотерапією. За словами Тетяни, хобі допомагає відволіктися від болю, проблем і дійсно затягує захопливим процесом.

«Я побачила в інтернеті, як роблять мило, коли лежала в лікарні після операції. Мені стало дуже цікаво, особливо зацікавила процедура створення букетів, - розповідає Тетяна Корж. - Потрібно було відволіктися від важких думок, і я вирішила спробувати зайнятися миловарінням. Шиттям, на жаль, більше промишляти можливості немає, тому що потрібна велика амплітуда рухів, а мої руки дуже скуті».

Перша проблема, з якою зіткнулася Тетяна в процесі створення мила, - маленька палітра фарб, всього десять кольорів. Домагатися потрібних відтінків доводилося довго - експериментувати, змішуючи кольори один з одним.

У червні майстриня вступила до всеукраїнської школи мильного мистецтва, там навчилася створювати «бомбочки» для ванн, цукрові скраби для тіла та, звичайно ж, мило. За кілька місяців отримала диплом за друге місце в конкурсі «В гостях у казки - 2020», створивши лисицю та вовка. Торік у вересні отримала диплом і закінчила навчання основам миловаріння в школі.

Такі квіти не потребують догляду. Єдине, що потрібно зробити для тривалого зберігання букета, - протирати пил сухою щіткою, щоби квіти не втрачали форму і запах

Продавати свої роботи почала не відразу, до цього підштовхнула її родичка, яка розповідала своїм друзям про нове захоплення Тетяни - так з'явилися перші покупці.

Ажіотаж замовлень жінка отримала зовсім недавно - в лютому 2021 року після розміщення відео своїх робіт в групі Facebook.

«Думаю, саме там мене побачили люди. Всі писали, що мої роботи дуже гарні, і почали активно їх замовляти до 8 Березня. Я навіть призупинила зараз прийом замовлень, адже боюся, що не встигну все зробити», - поділилася маріупольчанка.

Середня ціна букетів з мила - 300 гривень, а термін виконання - 4 дні.

Здебільшого в композиції - квіти в натуральну величину, але можна замовити і мандарини, шишки, ведмедів, котів і пташок: «Першу добу мило вариться, остигає, обробляється. Потім йому потрібно дати висохнути, надати колір, форму, запах. Це тривала і копітка робота».

Аромат квітів надається за допомогою парфумерної віддушки: «Живі квіти швидко в'януть, тоді як букет з мила здатний дарувати запашний аромат довгий час - до трьох місяців, а деякі - до півроку».

Зі своїм хобі Тетяна планує розвиватися й надалі - відвідувати онлайн-курси і уроки, розробляти нові дизайни букетів. Наприклад, зовсім скоро у продажу з'явиться нова квітка - півонія.

Альтернатива живим квітам своїми руками

Щоб створити гарне і унікальне подарункове мило для найулюбленіших людей, вам знадобиться трохи часу і терпіння. Найчастіше для створення невеликої квітки зі спіненого мила використовуються наступні компоненти: 100 грамів мильної основи; 1 столова ложка гліцерину; ароматизатори; барвники.

Спосіб приготування: основу для мила розрізають на кілька частин і розтоплюють на плиті в термостійкій посуді. Головне - не доводити масу до кипіння. У суміш додати гліцерин, завдяки якому ліплення стане більш легким. Наступний крок - додавання косметичного барвника й ароматизатора. На 100 грамів маси знадобиться по 5 крапель. Після того як основа зроблена, настає черга ліплення квітів. Для цього на рівну поверхню виливають приготовлену масу і за допомогою невеликої склянки вирізують кружечки. Потім невеликими паличками загортають кружечки таким чином, щоб вийшла пелюстка. Другий кружечок накладається зверху першого. Всі інші пелюстки робляться за таким же принципом. Після надання форми бутона ніжку потрібно обережно дістати. Після того як квітка повністю сформована, кожну пелюстку можна підправити вологими руками, так квітка вийде більш красивою. Готовий виріб можна упакувати в коробочку з картону або фольги.


Світлини з архіву Тетяни Корж: Як справжні. Довжина стебла і бутон квітів з мила повністю відповідають натуральній величині

 

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)