Це перша позиція в Маріупольському районі й третя – на підконтрольній Україні території Донецької області. Дані стали відомі 3 вересня на черговій сесії Маріупольської районної ради.
Показники вакцинації, про які розповіли керівники сфери освіти п'яти територіальних громад (ТГ), що входять до складу Маріупольського району, такі:
Нагадаємо, що в разі входження території в «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону карантинних обмежень, пов'язаних з поширенням COVID-19, працювати у звичайному режимі в Україні зможуть тільки ті школи, де вакцинація працівників складе 80% і більше. Всі інші перейдуть на дистанційне навчання.
У Нікольській селищній раді впевнені, що відсутні 2% доберуть до кінця вересня. А як вдалося випередити всіх інших в районі? На запитання «Приазовського робочого» відповів Петро Марков, начальник відділу освіти, культури, спорту, туризму та молоді Нікольської селищної ради.
«Всі чудово розуміють, що традиційний офлайн-формат освіти школярів нічим не замінити. Досягнутий показник вакцинації працівників шкіл – це результат командної роботи та розуміння необхідності для власного здоров'я, а також для того, щоб давати якісні знання учням. Кожен з наших директорів шкіл і кожен з вчителів розуміє: якщо школи знову перейдуть на дистанційне навчання, то якість знань буде не такою, як хотілося б. Якщо не вакцинуватися, то рано чи пізно до працівників шкіл пред'являть свої претензії батьки учнів. Ми не маємо права допустити, щоб з вини педагогів школи поверталися до дистанційної освіти», – вважає Петро Марков.
На сьогодні в Нікольській територіальній громаді трудяться 202 педагоги. У деяких з них є протипоказання, є і такі, хто не бажає вакцинуватися, але вони – в мінімальному числі.
Ще минулого навчального року відділом освіти були максимально використані кошти на забезпечення шкіл вільним доступом до мережі інтернет. Однак далеко не у всіх школярів є можливість брати участь в дистанційній освіті, тому що не у всіх батьків є на це кошти.
«З 1595 учнів у 278 дітей пільгових категорій, або понад 17%, немає такої можливості. Минулого року вчителі організували для них навчання в телефонному режимі, але це неефективно. Недоступність дистанційної освіти для дітей є також однією з головних причин такого великого відсотка вакцинації педагогів. Ми хочемо працювати не тільки для тих дітей, у кого є можливості, але і для тих, у кого їх немає», – підкреслив Петро Марков.
При цьому він зазначив, що «дистанційка» для самих вчителів не така комфортна, як це може здатися на перший погляд. Ця робота вимагає організаційної підготовки. Так, щоб всі діти виходили на заняття синхронно. Але з тих чи інших причин не всі учні виходять на зв'язок, з ними займаються окремо, тобто приділяють цьому більше часу, ніж на звичайних уроках.
Що стосується якості знань, то, нагадаємо, що в Україні у 2021 році результати зовнішнього незалежного оцінювання мали шоковий ефект: у «рік математики» понад 31% учнів завалили математику, тоді як роком раніше їх було 12,7%. Плачевні результати виявилися з іноземних мов, і навіть українську мову не змогли здати 7,5%. Багато експертів і фахівців пов'язують цей шок з дистанційною освітою.
Наш співрозмовник Петро Марков не приховує: у Нікольській територіальній громаді результати ЗНО у зв'язку з «дистанційкою» також виявилися нижчими, ніж у 2020 році. Ось і спрямовані зусилля команди, яка займається освітою дітей, щоб в цьому навчальному році працювати офлайн, забезпечуючи незамінне нічим живе спілкування учня і вчителя.
Світлина з відкритих джерел
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)