Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

«Краще допомагати іншим, ніж просити допомоги собі»

Еліна Прокопчук
23кві'21 11:33

Благодійний проєкт «Марафон добра» вже два роки дарує тяжкохворим маріупольцям надію на одужання


Два роки тому ми вперше прийшли в гості до дівчинки, у якої був крихкий шанс на життя, але дуже багато друзів. Тепер історію Даші Романової знають всі - маріупольці об'єдналися і допомогли дитині перемогти хворобу. З того часу ми разом пробігли вже не один марафон і зібрали не один мільйон на життя. Але, на жаль, хворих дітей і дорослих не стає менше. Наші 10, 50 або 100 грн можуть допомогти їм повірити в диво.

Маленькими кроками до великої мети

Проєкт «Марафон добра» запустила випускова редакторка телеканалу «Сигма» Наталя Дєдова. За ці два роки вона стала для багатьох сімей хорошим другом та янголом-охоронцем. Але починалося все несподівано навіть для самої Наталі: про Дашу вона дізналася випадково і не припускала, що в найближчому майбутньому все її життя буде пов'язане з доброчинністю.

Наталя згадує: «Мені подзвонила перша вчителька мого сина, вона знала маму Даші. Попросила допомогти, і я погодилася. Але коли почула, яка сума потрібна сім'ї, зрозуміла, що допомагати потрібно швидко й усім разом».



Наша Даша. Про одужання цієї дівчинки мріяло все місто.


Нагадаємо, в той час чотиримісячній маляті поставили страшний діагноз: атрезія жовчовивідних шляхів. Це рідкісна вроджена патологія: печінка дитини не працювала, жовч з організму не виводилася і отруювала кров. Надія залишалася тільки на трансплантацію органу, донором для дитини став тато.

У той час трансплантацію органів маловагим дітям в Україні не проводили, а сума лікування в Італії була величезною - 135 тисяч євро, або 4,5 мільйона гривень. На пошук коштів давали півроку. Наталя згадує: «Перед початком збору мій син Саша запитав мене:" Ти правда допоможеш Даші? Давай продамо квартиру і дамо їй гроші!"»

Потрібно було шукати не такий радикальний шлях. Так як у журналістиці Наталя вже 18 років і знайомих у неї багато, вона вирішила підключити до вирішення проблеми все місто. Насамперед створила співтовариство в Viber, додала туди друзів, і люди потроху почали відправляти гроші. «Голь на вигадки хитра, - згадує Наталя. - Ми організовували акції, лотереї, розіграші, забіги, концерти. Я думала: невже дорослі не скинуться, щоб жила дитина? Краще допомагати іншим, ніж просити допомоги собі».

Дорослі скинулися. У той момент Маріуполь згуртувався - хтось переказував гроші, хтось з боксами ходив по місту. Багатодітні мами пекли кекси і продавали їх на ярмарках, аби Даша жила. Родині допомогло і місто, з місцевого бюджету на лікування дівчинки виділили 20 000 євро. У фіналі збору грошей все одно не вистачало - останній крок у марафоні допоміг зробити міський голова і з власних ресурсів закрив збір. «Ми йшли маленькими кроками до великої мети», - згадує Наталя Дєдова.

Страшно не встигнути
- Настя Грищенко
ПУМБ 5355 2802 0266 1953, ПриватБанк 5168 7574 0343 6050 (Олена Пісаткова, мати)
- Тетяна Печериця
ПУМБ 5355 2802 0364 9536, ПриватБанк 5167 9855 6080 9303
- Ян Романов
ПриватБанк 4731 2191 2063 0359,
ПУМБ IBAN: UA773348510000026205114048792 (мати Анастасія Вікторівна Гнусіна)


З днем ​​народження, Даша!

Сьогодні Даша - іменинниця, 23 квітня їй виповнюється 2,5 року. Коли бачиш, як ця активна дівчинка грає з братиком, не залишається сумнівів: про хворобу сім'ї нагадує тільки шрам на дитячому животику. Мама Даші, Ольга Романова, розповідає: «Вона нічим не відрізняється від однолітків. Ми проходимо обстеження, приймаємо препарат, який не дає зрозуміти організму, що орган чужий, але в іншому слідів хвороби не залишилося».

Маріупольці подарували їй щасливе дитинство: тепер дівчинка, яка проводила час тільки в лікарнях, грає, танцює, малює і «шикує» всю сім'ю. «Даша у нас командир, - усміхається Ольга. - Завжди отримує те, що хоче. Але за брата стоїть горою, зі старшим Данилом вони дуже дружать».

Жінка дякує всім небайдужим людям, які два роки тому подарували Даші шанс. Тепер маля - знаменитість, хоча сама поки не підозрює про це. 

«Ми часто зустрічаємо на вулиці людей, які впізнають Дашу, з нею грають. Коли вона підросте, ми розповімо їй цю історію», - обіцяє Ольга.
За однією історією - друга

Наталя Дєдова згадує: коли після закінчення першого збору їй розповіли про дитину з таким же діагнозом, вона спочатку не повірила. Такий же вік, таке ж захворювання і таке ж бажання жити було у маленького Богдана Фороста. У «Марафон добра» звернулася бабуся - вона просила допомогти онуку.

Маріупольці зробили диво вдруге - Богдану зібрали гроші на лікування й успішно прооперували в Бельгії. Мамі Олені досі важко згадувати цей час: «У Дніпрі нам сказали: він не жилець. У вас є старший син, ось і радійте».

Але батьки боролися і перемогли, тепер хлопчик активний, веселий і життєрадісний. 

«Богдану вже два з половиною роки, - каже Олена. - Він любить слухати казки, малювати, знає багато віршів. Уже наздогнав і перегнав однолітків». Сім'я дякує маріупольцям і проєкту «Марафон добра» за неоціненну допомогу. «Маріуполь дійсно місто добрих сердець. Ніде дітей так не підтримували, як у нас. Дякую Наталі Дєдовій, вона приходила до нас у лікарню, завжди була на зв'язку», - розповідає мати.
Ми можемо допомогти

За два роки в проєкт «Марафон добра» звернулося сто чоловік. «80% з них - діти, але іноді бувають і дорослі. Люди самі вирішують, кому допомагати: хтось перераховує гроші тільки дітям, хтось, навпаки, співчуває пенсіонерам», - ділиться Наталя.

Нещодавно збір закрили Кароліні Барановій - дівчинці з таким же діагнозом, як у Даші та Богдана. Малечі допоміг народний депутат України Вадим Новинський, він виділив на лікування маріупольчанки 400 тис. грн.

Зараз допомоги потребують семимісячний Ян Романов, трирічна Настя Грищенко, Тетяна Печериця, яка одна виховує сина. На підтримку Яна 24 квітня в ПК «Іскра» пройде фестиваль і благодійний ярмарок. У хлопчика також біліарна атрезія, цироз печінки. Йому терміново потрібна трансплантація. Сума збору - 2,2 млн грн, зібрати їх потрібно встигнути до 12 травня! Але збір для дитини просувається повільно. Наталя Дєдова каже: «Зараз люди допомагають вже не так активно. Всі звикли до зборів, дітей, проблемам співчуття менше. Але батьки чекають, тому що життя дитини залежить від грошей». Допомогти хлопчику може кожен з нас - відмовтеся від однієї чашки кави і відправте заощадження на рахунок батьків. Тоді Ян, як і Даша з Богданом, зможе святкувати дні народження.

Чуда чекає і трирічна Настя Грищенко. У дівчинки ДЦП і важка форма спастичного тетрапареза. Малятко проходить п'ятий курс лікування в центрі реабілітації «Самотужка+» і мріє стати на ніжки. Але попереду ще довгий шлях. Сім'я зможе його пройти, якщо їй вистачить грошей на лікування. Зібрати залишилося 26 875 грн.

Ще одна історія, повз яку складно пройти, - у Тетяни Печериці. Два роки тому жінка поховала 17-річну доньку Ольгу. Того разу марафон добігти не встигли... Але через два роки захворіла і вона сама. У жінки діагностували рак грудей. Коли Тетяна дізналася про хворобу, написала Наталі Дєдовій з питанням: «Як за життя оформити опікунство на сина?» У 14-річного Валерія є тільки мама, і він дуже хоче, аби вона жила.

Збори для Яна, Насті і Тетяни дуже важливо завершити до травня. І сім'ям страшно не встигнути.

Завжди на зв'язку

Як справляється з такою відповідальністю сама Наталя? Вона розповідає: морально вести збір дуже важко. Кожен день вона пише пости про пацієнтів, шукає волонтерів, проводить акції. Розповідає: «Важко, коли люди телефонують і плачуть, що немає грошей, що діти не сплять. Коли молодий тато каже: "Закривайте збір, Аліса померла"».

До Наталі звертаються не тільки маріупольці - пишуть сім'ї навіть із Західної України. Їм вона розповідає, як відкрити та ефективно вести збір. Керівник проєкту закликає жителів допомагати, але не довіряти на слово шахраям. «Часто люди вірять уявним благодійникам, - каже Наталя. - Наприклад, у Маріуполь приїжджав одеський фонд «Спарта». Люди заробляли на жалості - збирали цілі коробки грошей, а батькам віддавали мізерну частину».

Перед тим як переводити кошти на незнайомі рахунки в інтернеті, керівник марафону радить перевірити всю інформацію: «Іноді відкриваєш сторінку, а там збори п'ятирічної давності. Якщо хочете допомогти, перераховуйте гроші у відомі в Україні благодійні фонди - «Пігулки», «Країна добрих справ». Це і гарантія чесності, і контроль за надходженнями, і захист від шахраїв».

Ті, хто не може допомогти фінансово, можуть хоча б поширювати інформацію про пацієнтів. І пам'ятайте: навіть 10, 15 або 30 грн - теж допомога. «З таких маленьких річок і виходить океан», - впевнена Наталя Дєдова.



Радість батьків. Богдан Форост зростає активним і допитливим.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)