Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022


22січ'25

середа

Кращий подарунок, по-моєму, мед

Еліна Прокопчук
29січ'21 17:29

Маріупольській родині пасічників добре відомо, що таке солодке життя. Уже сім років Владислав і Марія Демків ставлять рамки, викачують мед і розливають ароматне літо по банках. Подружжя навіть створило власний бренд «Солодке золото». Смачний мед, незвичайні десерти і красиві свічки - в своїй продукції підприємці поєднують класичні рецепти і модні тенденції.

Сімейний підряд

Тонкощам бджільництва Владислава навчив батько. Він пасічник зі стажем - з бджолами працює вже 40 років. Початок у цієї історії незвичайний. 

«Коли тато був у третьому класі, сусіди подарували йому три вулики. Він став цікавитися бджолами, присвячував їм багато часу, - розповідає Владислав. - Ми з братом теж пішли по стопах батька, і тепер працюємо трьома родинами. Можна сказати, сімейний підряд».

На всіх у бджолярів близько 70 вуликів. Пасіка знаходиться за містом, в Запорізькій області. Там бджоли запилюють квіти і трави, а пасічники стежать за комахами. 

«Це важка праця, - ділиться Владислав. - Але ми дуже любимо свою справу, живемо нею. Тому на роботу ходимо з радістю».
Збився на 47-му укусі

Зараз бджоли зимують, активний період життя комах почнеться в квітні. 

«У теплу пору року ми приїжджаємо на пасіку кожен день. Ставимо рамки, міняємо, лікуємо бджіл, викачуємо мед. Влітку в одній сім`ї кількість бджіл досягає 100 тисяч, а у нас таких сімей 70», - розповідає Владислав.

Щоб стати пасічником, мало знати, як влаштований вулик і за якою технологією викачувати мед. Важливо розуміти, як живуть і працюють найпрацелюбніші комахи на світі. А це, якщо бути чесним, ціла наука. 

«У кожної бджоли своя роль. Є бджоли-водоноси, бджоли-охоронці, які стежать, щоб чужинець не залетів у вулик. Є бджоли, які виховують потомство. Але головне місце займає матка - без неї сім'я загине», - ділиться знаннями бджоляр.

На пасіці маріупольців живе три породи бджіл: українська степова, карпатська і бакфастська з Німеччини. Всі вони різні. 

«Карпатські найбільш злі, німецькі не кусаються, але гірше переносять зиму. Найбільше нам підходить місцева порода - українська степова», - каже Владислав.

Треба сказати, що укуси бджіл чоловік давно не рахує. Лякали вони його тільки в дитинстві. 

«Зараз я їх навіть не помічаю. Тим більше це своєрідна апітерапія. Якось хотів підрахувати, скільки бджіл вкусили за день, але збився на 47-й», - сміється підприємець.
Свічки, нектар, крем-мед

Головне, що результат того вартий. Пасічники гарантують якість і натуральність продукції. Ніяких хімічних добавок і шкідливих домішок в меді не знайдеш. Але якщо такого правила дотримуються багато бджолярів, то урізноманітнити асортимент поспішають не всі. У «Солодкого золота» це виходить.

«Разом з дружиною ми задумалися: як відрізнятися від інших? Чистий мед люблять далеко не всі, і, щоб зацікавити продукцією, треба правильно її подати, - вважає Владислав. - Тому вирішили створити свій бренд: я займаюся пасікою, а Марія виготовляє свічки, веде сторінку в соціальних мережах».

Зараз там можна замовити не тільки різні види меду, але й подарункові набори, горіхи в меду, свічки з вощини. Продає подружжя навіть нектар з квіткового пилку.

«Це, можна сказати, природний антибіотик, він піднімає імунітет. Бджоли годують таким нектаром личинок», - ділиться підприємець.

Незабаром подружжя представить клієнтам новинку - фруктовий крем-мед. Для того щоб готувати десерт, вони вже замовили спеціальне обладнання. Як робляться ласощі? Звичайний мед збивають протягом п'яти діб - в результаті з нього зникають кристали, він стає повітряним і кремовим, як згущене молоко. Туди можна додавати висушені ягоди, щоб надати, наприклад, малиновий або полуничний смак. Всі корисні властивості при цьому зберігаються.

З ріпаку або акації

Наш регіон багатий на медоноси. Тому пасічники можуть пропонувати покупцям різні сорти меду. Ріпаковий, соняшниковий, різнотрав'я, мед з акації - всі вони корисні, але кожен має свої властивості. 

«У меді з акації, наприклад, найменше глюкози, його можуть вживати навіть люди, які хворіють на цукровий діабет. Крім того, він довго не зацукровується, - розповідає Владислав. - Ріпаковий мед дуже ніжний, не засолодкий, з дрібної кристалізацією. Його рекомендують при проблемах зі шлунком, в періоди відновлення здоров'я, наприклад після операції».

Різнотрав'я - найбільш ароматний і пряний мед з насиченим смаком. Він увібрав у себе лугові трави - шавлію, чортополох, волошки. Соняшниковий, навпаки, універсальний і до того ж найбільш ходовий - його часто додають у чай ​​і навіть у каву.

Як відрізнити якісний продукт? Бізнесмен радить: «По-перше, якщо ви бачите зараз на полицях магазинів рідкий мед, то він або розтоплений, або неякісний. Будь-який мед повинен кристалізуватися. Якщо він ще рідкий, переверніть банку догори дном, в ній повинно піти два міхури - великий і маленький».

У родині бджолярів без меду теж не обходяться. З ним готують пироги, в ньому маринують м'ясо. А ще діляться рецептом: якщо вночі не можете заснути - випийте теплу воду з однією ложкою меду. Він подіє як валеріана.

Пасічники мріють: колись їхні діти теж продовжать медову історію. До того часу вони прагнуть встигнути багато. 

«Хочемо перейти до промислових масштабів, створити свій магазин. Ми живемо своєю справою, тому хочеться розвиватися», - говорить Владислав Демків.



На фото з архіву родини Демків: Солодкий бізнес на двох. Владислав і Марія Демків по-справжньому захоплені своєю справою - сімейну пасіку вони мріють передати своїм дітям.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)
0.42