Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Магазин гострих відчуттів

Еліна Прокопчук
11чер'21 09:27

Куркума, розмарин, чорний перець - маріуполець Антон Кобзарчук продає прянощі власного виробництва

Є тільки одне місце, де аромати можуть запаморочити голову та забрати в далекі країни. І ні, це не парфумерний бутік. Ми говоримо про магазин натуральних прянощів. Спеції там не замкнені в тонкі пакетики - різнокольорові, яскраві, пряні, вони розсипаються перед вами. Змішайте кілька, і ваше блюдо отримає цілу палітру смакових відтінків.

У нашому місті можна купити корицю зі Шрі-Ланки, гірський чабер та арабський сумах. Про тонкощі в світі спецій погодився розповісти засновник магазину «Пряна крамниця» Антон Кобзарчук.

Сто видів спецій

Колись Антон разом із дружиною Катериною жили в Донецьку. Чоловік працював у торговельній компанії, Катерина - в банку. Звичний устрій життя порушила війна. У 2015 році довелося кинути все та переїхати до Маріуполя. «Важко прощатися зі старим життям, - згадує Антон. - Але вибору не було. На новому місці ми відразу ж захотіли створити свій бізнес».

Мрія здійснилася в 2018 році. Антон і Катерина люблять смачно готувати, часто використовують спеції. Тому, коли в одному з супермаркетів не знайшли розмарин до м'яса, задумалися: «Може, пора відкрити свою справу?» Так один стейк став початком великої історії.

Зараз Антон - власник двох невеликих магазинів. Спочатку в асортименті було близько 60 видів прянощів. Тепер їх 100. А крім цього, горіхи, сухофрукти, чай і зернова кава.

«У нас є шафран, стручкова ваніль, чабер, справжня шріланкійска кориця, сумах, різні овочеві суміші, - розповідає підприємець. - Постійно замовляємо щось нове для наших клієнтів».
Прянощі на замовлення

Родзинка магазину - у прянощах власного виробництва. В цьому році бізнесмен отримав грант від представництва Данської ради у справах біженців в Україні. На 13 тис. грн купили спеціальний млин і вакууматор для прянощів. Тепер їх подрібнюють прямо при клієнтах, щоб ті не сумнівалися в свіжості та якості продуктів. «До цього ми користувалися звичайною кавомолкою, але, наприклад, куркуму, мускатний горіх, палички кориці в ній не перемелеш, - розповідає Антон Кобзарчук. - А свіжомелені спеції набагато ароматніші, смакові відчуття яскравіші».

Покупцям у магазині пропонують на 100% натуральний продукт. У прянощі не додають консервантів, підсилювачів смаку. Це особливо важливо для людей, які використовують продукцію в лікувальних цілях.

«Великі виробники часто додають у пакетики сіль, щоб збільшити їхню вагу. Ми цього не робимо, - каже підприємець. - Часто готуємо прянощі прямо при покупцях. Наприклад, у нас купують куркуму, яку багато хто використовує як ліки. Вдома перемолоти її не вийде».
Спробуйте їх на смак

На своїй кухні ми звикли використовувати одні й ті ж самі спеції. У хід йдуть часник, чорний перець, кріп, лавровий лист. До м'яса часто кладуть хмелі-сунелі, а в суп - овочеву суміш. Але за кордоном, а особливо на Сході, люди використовують інші добавки. Спробувати їх на смак пропонує Антон Кобзарчук.

У магазині підприємця багато екзотичних спецій, наприклад арабський сумах. Це пряність з подрібнених ягід. Він прекрасно поєднується з червоними сортами м'яса, особливо бараниною та яловичиною. Сумах добре розм'якшує м'ясні волокна та додає смаку легку кислинку.

«Також можна купити поширений у вірмен чабер. Ця травичка додасть пряний післясмак вашому шашлику, - розповідає підприємець. - Також з м'ясом добре поєднуються паприка, часник, хмелі-сунелі, коріандр. До риби підійдуть аніс, фенхель, кріп».

Що додати до грибів? У Антона є відповідь і на це питання. З печерицями добре буде поєднуватися пажитник у поєднанні з дрібкою сухого чебрецю, запашного перцю й мускатного горіху. Для тих, кому бракує часу на експерименти, в магазині є готові суміші для м'яса, риби, супів, курки, борщу. Плюс у тому, що якщо щось зі складу ви не любите, для вас легко приготують нову приправу. З магазинними спеціями так не вийде.

Кориця або касія?

У гості до Антона часто заглядають кондитери, адже у нього можна купити справжню стручкову ваніль. З неї вдома нескладно приготувати цукор, ваніль додають у випічку й морозиво. Також у Маріуполь приїжджає кориця зі Шрі-Ланки. Ви здивуєтеся, але зазвичай на прилавках супермаркетів є тільки її «сестра» - касія.

У чому різниця між ними? Касія - це більш бюджетний варіант, вона зростає в Індонезії, В'єтнамі та Китаї. На відміну від кориці вона містить високий рівень кумарину, а він при систематичному вживанні несприятливо впливає на роботу печінки та нирок. Смак традиційної кориці теж відрізняється. «Вона ніжніша, а смак шляхетніший, - розповідає Антон. - Зростає цейлонська кориця тільки в Шрі-Ланці та Південній Індії».

Звичайно, спеції вищого гатунку коштують дорожче. Навіть, здавалося б, простий чорний перець може відрізнятися в ціні: пакетик 50 г іноді коштує 5 грн, а іноді 15. Але експерти стверджують: краще трохи переплатити, щоб відчути справжній смак прянощів.

Улюблена справа. Для Антона Кобзарчука важливо постійно розвиватися та дивувати клієнтів.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)