Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Маріуполь – проти зростання тарифу на розподіл природного газу

Людмила Кудріна
29жов'21 14:41

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко заявив про неприпустимість зростання тарифу на розподіл природного газу, оскільки це може спричинити втрати міського бюджету на 320 мільйонів гривень.

Про наміри ПАТ «Маріупольгаз» різко підвищити вартість тарифу на свої послуги стало відомо 23 жовтня під час слухання, яке провело публічне акціонерне товариство.

Як розповів перший заступник міського голови Михайло Когут, який взяв участь у слуханні, підприємство обґрунтовувало зростання тарифу здебільшого тим, що сьогодні ціна природного газу, який використовується «Маріупольгазом» на нормативні та виробничо-технологічні втрати, визначається за комерційною вартістю з урахуванням моніторингу рівня оптової ціни та аналізу тенденцій на нерегульованому сегменті оптового ринку.

Наміри «Маріупольгазу» викликали протест з боку міського голови Вадима Бойченка.

«Маріуполь – проти підвищення вартості розподілу газу. Тому що для міста це будуть заплановані збитки у 320 мільйонів гривень», – наголосив мер на сесії міської ради 27 жовтня.

Вадим Бойченко звернувся з офіційним листом до голови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Валерія Тарасюка. Крім цього, спілкувався з ним у телефонному режимі та отримав впевненість у тому, що нацкомісія не допустить такого зростання.

Про ситуацію, що склалася, її наслідки для місцевого бюджету міський голова розповів на нараді, яку провів міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов, і попросив втручання уряду.

Виступаючи на сесії міської ради, Вадим Бойченко нагадав про напружену роботу, яка була зроблена для максимально можливого стримування зростання тарифів напередодні опалювального сезону 2021-2022 років.

«Головне, що нам вдалося, – підписано меморандум між Асоціацією міст України, урядом та НАК «Нафтогаз України». Є ключові маркери, які вніс особисто Президент України Володимир Зеленський у цей меморандум.

Перше – ціна газу для населення становить 7420 гривень за 1000 кубічних метрів.

Друге – тарифи для населення не змінюються упродовж трьох років. Для порівняння: сьогодні ринкова вартість газу становить від 40 до 50 тисяч гривень за 1000 кубічних метрів.

Третє, про що важливо було домовитися, – як громада платитиме за соціальну сферу, яка фінансується з міського бюджету. Тобто за наші заклади медицини, освіти, культури, спорту тощо. Ми домовилися про пільгову вартість – 16 800 гривень.

Вперше в історії України глава держави ухвалив рішення: весь газ, який видобувається в Україні, віддається на дві статті – для населення та соціальної сфери», – наголосив Вадим Бойченко.

Мер також зазначив, що подорожчання вартості природного газу для соціальної сфери могло б коштувати міській скарбниці 300 мільйонів гривень додаткових витрат і стати «зашморгом» для бюджету розвитку Маріуполя.

«Але Президент України Володимир Зеленський ухвалив ще одне дуже важливе рішення, в результаті якого Маріуполь у 2022 році отримає плюс 4% податку на доходи фізичних осіб додатково до тих 60%, які ми завжди мали. Що це означає для місцевого бюджету? Це плюс 230 мільйонів гривень, що значною мірою нівелює наслідки зростання тарифу на природний газ для соціальної сфери», – наголосив Вадим Бойченко.

З цього контексту випадає заявлений «Маріупольгазом» намір різко підвищити вартість розподілу природного газу. У Маріуполі розраховують, що НКРЕКП спільно з урядом втрутиться в ситуацію та ухвалять адекватні рішення, аби не допустити зростання тарифу.


Світлина Аліни Комарової: Не допустити збільшення тарифу. Різке підвищення послуг «Маріупольгазу» позначиться як на місцевому бюджеті, так і на бюджетах звичайних споживачів.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)