Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

30бер'25

неділя

Маріуполь стане студентською столицею

Олена Топалова
24бер'21 15:05

Група Метінвест починає будівництво технічного закладу вищої освіти - в новому університеті молодь буде отримувати знання безкоштовно.

Давайте уявимо університет мрії. Що в ньому буде?

«Головна інвестиція - це отримання хорошої освіти. Упевнений, саме підвищення якості освіти має стати національною ідеєю України. Силою, яка об'єднає всіх українців. Щоб Україна не втратила свою промисловість, перший і найважливіший крок, який необхідно зробити, - це повернути технічну освіту на її історично високий рівень. Той рівень, який дозволить підприємствам успішно працювати і випускати якісну продукцію, а їх співробітникам - гідно жити і пишатися своїми професіями. Метінвест Політехніка - не просто новий технічний університет. Це наш внесок у майбутнє, який створює міцний технологічний і кадровий фундамент для розвитку України», - Рінат Ахметов, бізнесмен

По-перше, звичайно, кращі викладачі. Вони не просто «начитують» лекції, а знайомлять з майбутньою професією на практиці. Все, що відірване від реальності, - відходить у минуле. По-друге, велика бібліотека, затишні лабораторії, сучасне обладнання. Та й сам будинок - стильний, надихаючий, в дусі часу. По-третє, перетвориться і міський парк, який чекає реконструкції та нового витку розвитку.

В університеті мрії знання дають абсолютно безкоштовно! Для дітей Маріуполя - тільки бюджет. Хтось зараз з посмішкою додав би: «А можна все це і з видом на море?» Можна, можливо! Тепер за такою картинкою не потрібно далеко їхати. Скоро випускникам не доведеться думати, як знайти можливість і здобути освіту міжнародного рівня, не потрібно буде їхати для цього в Польщу, Німеччину, Нідерланди. Мрії здійснюються в рідному місті.

У минулий четвер Група Метінвест оголосила про будівництво нового університету в Маріуполі. Метінвест Політехніка відкриє двері для майбутніх металургів, айтішників, інженерів.

Буде молодь - буде майбутнє

Ще зовсім недавно більшість абітурієнтів покидало Маріуполь. Заступник міського голови Олександр Кочурін наводить статистику: «П'ять років тому тільки 30% вибирали місцеві виші. 70% - їхали до Києва, Харкова, за кордон. Міська влада зробила чимало для того, щоб залучити до нашого міста нові виші. Тепер маріупольські школярі можуть стати лікарями, художниками, юристами, і їхати для цього не треба. Статистика змінилася кардинально - тепер в нашому місті залишається 70% дітей».


Світлина Аліни Комарової: Перший в Україні. Метінвест Політехніка - єдиний приватний виш для підготовки технічних фахівців.

У Маріуполя є потенціал стати по-справжньому студентським містом, місцем, де формується інтелектуальна еліта. 

«У місті 10 тисяч студентів, а ми хочемо, щоб їх було 20-30 тисяч. Розвиток науки, залучення молоді - це запорука сталого розвитку Маріуполя», - вважає Олександр Кочурін.
Реальність, а не мрія

І саме такий університет мрії, про який ми з вами фантазували, здатний утримати студентів тут, змусити молодь приїхати до Маріуполя. Такий заклад вищої освіти навряд чи побудували б теоретики, але це точно під силу практикам.

Група Метінвест - один з головних роботодавців в країні. Її керівництво добре розуміє, чого саме бракує молодим фахівцям. І щоб готувати дійсно професіоналів своєї справи, компанія вирішила взяти освіту молоді у свої руки.

«Створення сучасного і високотехнологічного університету міжнародного рівня в цьому році символічно як для України, що відзначає 30-річчя незалежності, так і для Групи Метінвест, що відзначає 15-річний ювілей. Це наш внесок у відродження технічного потенціалу країни в якості її найбільшої гірничо-металургійної компанії. Ми зацікавлені в тому, щоб і на наших підприємствах, і в усій українській промисловості працювали висококласні фахівці. І віримо, що доступність освіти та її вихід на новий рівень залучать в галузь молодь, яка захоче вчитися інженерних професій і будувати кар'єру в Україні. А ми створимо для цього всі умови», - говорить генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.


Візуалізація: Сталева прикраса міста. Інноваційна будівля стане не тільки домом для студентів, а й новою визначною пам'яткою.

Заклад вищої освіти буде відкритий для всіх молодих людей, які хочуть отримати інженерно-технічні професії, що затребувані в Україні, а також для співробітників Групи Метінвест, які бажають підвищити свою кваліфікацію.

Ректор університету «Метінвест Політехніка» Олександр Поважний розповідає: «Потреба у створенні приватного технічного університету давно назріла. У нас є потреба в кадрах нової формації, в технічних спеціалістах. Ми не тільки будуємо абсолютно новий виш, але і покращуємо ділову активність міста, сприяємо розвитку наукових зв'язків. Навчальні програми Метінвест Політехніки будуть орієнтовані на конкретні запити українського бізнесу. Ми залучаємо до вишу кращих українських і зарубіжних лекторів, а також найсучасніші цифрові технології. Упевнений, що для багатьох студентів новий університет стане трампліном до професійного становлення, успішної кар'єри і фінансового добробуту».

В університеті планують відкрити десять спеціальностей - Метінвест Політехніка готуватиме фахівців з металургії, гірничої справи, матеріалознавства, автоматизації виробничих процесів, комп'ютерних наук, екології, охорони праці, хімічних технологій та інженерії, архітектурі і цивільної інженерії, а також економіці.

Студенти навчатимуться по системі дуальної освіти - спочатку засвоювати теоретичну базу, а потім проходити практичну підготовку. Навчальні програми для України новаторські - з урахуванням сучасних вимог бізнесу і кращих світових практик. Над ними зараз працюють 11 докторів і 18 кандидатів наук.

В університет також будуть залучати найкращих викладачів - як українських, так і зарубіжних. Тут будуть читати лекції вчені зі світовим ім'ям, професора з Австрії, Італії, Німеччини.

Науковий світ відкриється не тільки через педагогів з міжнародним ім'ям - студенти Метінвест Політехніки зможуть стажуватися в різних країнах, брати участь в міжнародних олімпіадах.

Дітям Маріуполя - безкоштовну освіту

Ми звикли до того, що навчання - це дорого, але інвестувати в себе і свій розвиток доводиться. Мами і тата часом віддають за контракт дитини останні заощадження, але у когось їх просто немає. У політехнічному університеті можливості будуть рівні - всі маріупольські випускники зможуть навчатися безкоштовно.

І при цьому зовсім не в тих мінімальних умовах, які пропонують навіть імениті виші за 40 тисяч, а то і 60 тисяч гривень на рік. Виш уклав меморандуми про створення й оснащення сучасної лабораторної бази університету з провідними виробниками технологій і обладнання - міжнародними корпораціями Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine і Festo. IT-інфраструктуру університету розробляє Microsoft.

Проєктуванням університету займається компанія DC Evolution. 

Її директор Андрій Рижиков розповідає: «Для студентів ми створимо аудиторії міжнародного класу, де вчитися можна не тільки по книгах. За допомогою сучасного обладнання хлопці та дівчата зможуть руками вивчити те, з чим вони будуть надалі працювати. Метінвест Політехніка - це унікальний проєкт, навколо якого почне розвиватися наука і бізнес. Це кузня тієї молоді, яка зможе творити Маріуполь майбутнього».

А ще в будівлі розміститься найбільший конференц-зал в Маріуполі. Там можна буде проводити не тільки університетські, але і міські заходи.

Стильний, тому що сталевий

Будівлю університету зведуть за дизайн-проєктом нідерландського архітектурного бюро MASA Architects японського архітектора Хірокі Мацуура. Роботи завершаться до 2022 року - тоді ж стартує і перша бакалаврська програма. Університет побудують зі сталі та скла. Погляньте на фото візуалізації проєкту: заклад вищої освіти виглядає стильно, дизайн навіть можна назвати футуристичним. Те, що для України - майбутнє, у багатьох країнах вже норма. В Об'єднаних Арабських Еміратах, Австрії, США давно будують університети зі сталі.

У нічний час будівля буде підсвічуватися - вогняні візерунки на стінах нагадують індустріальні картини.

Замість руїн - університет

Розміщуватися виш буде поруч з Міським садом, на місці колишнього літнього кінотеатру. Замість застарілого будівлі, близької до руїн, тут з'явиться університет.

Деякі маріупольці задаються питанням: чому поруч з парком? Щоб зрозуміти логіку, потрібно подивитися на місто ширше. 

Олександр Кочурін пояснює: «Парк і університет - два об'єкти, які дружать. У багатьох містах і України, і світу виші знаходяться в зоні відпочинку. Крім того, так ми створимо так званий науковий трикутник - недавно реконструювали технічний ліцей на вулиці Пушкіна, скоро з'явиться Музей науки в колишньому волейбольному комплексі і потім політехнічний університет».

Крім того, в тому ж 2022 році міська влада відремонтує вулицю Архітектора Нільсена - від водонапірної вежі і до воріт Міського саду. Ще одна частина нашого міста заживе новим життям, у неї з'явиться своє обличчя.

Міський сад теж буде оновлюватися - зараз йде робота над новим дизайном парку. При цьому врахують первісний вигляд найстарішого маріупольського парку і його неповторну атмосферу.

Що скаже молодь?

Наукове та освітнє співтовариство міста підтримує створення в Маріуполі восьмого університету. Сучасний виш буде підстьобувати інші університети розвиватися, зможе співпрацювати зі школами, а це - нові можливості для учнів.

Ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко вважає: «Метінвест Політехніка - сучасний проєкт, який має великі перспективи. Він дійсно може зупинити міграцію студентів в інші міста. Дякую інвесторам, що вибрали саме Маріуполь для розташування університету. Я впевнений, що виш займе свою нішу в місті і разом ми станемо сильнішими».

Міська влада і Група Метінвест роблять все, щоб молодь отримувала кращу освіту і закохалася в Маріуполь назавжди

Таку ж думку висловила і директорка ЗОШ №47 Ніна Воробей: «Перш за все створення вишу дасть нові можливості нашим випускникам, в Маріуполі будуть готувати фахівців різних галузей. У школярів формуватиметься повага до металургії. Для інших областей виш стане візиткою нашого міста, для студентської молоді - магнітом тяжіння в місто біля моря».

«Якби свого часу, коли я вступала до університету, мені показали цей виш, у мене б і сумнівів не виникало - залишилася б точно вчитися в місті. Думаю, випускники обов'язково зацікавляться Метінвест Політехнікою. Та й в Міському саду стане ще більше молоді, це йому на благо», - вважає глава Молодіжної ради Маріуполя Аліна Козицька.
Новий гуртожиток і спортивний комплекс

Якщо створювати заклад вищої освіти, то і всю необхідну для нього інфраструктуру. На перетині вулиць Семенішина і Архітектора Нільсена з'явиться гуртожиток проєктною потужністю в 300 осіб. Власний спортзал, пральня кімната, кухня з сучасним обладнанням - ще не все, що чекає майбутніх мешканців. Гуртожиток стане другим сталевим житловим будинком в Україні (перший будують в нашому місті на вулиці Амурській).

Чому важливо розвивати сталеве будівництво? В першу чергу тому, що це не тільки красиво, але і екологічно. Такі будівлі набагато більш енергоефективні, швидше зводяться.

Також Група Метінвест прийняла рішення відремонтувати міський спортивний комплекс «Азовець». Зараз він виглядає гнітюче, будівля зносилася і всередині, і зовні. Але зовсім скоро «Азовець» отримає нове життя. Спорткомплекс трансформується в сучасну багатофункціональну арену. 

«Там з'являться два тренувальних поля, три спортивні майданчики по футболу, волейболу, тенісу, окрема зона з тренажерами просто неба, бігова доріжка», - розповідає директор компанії DC Evolution Андрій Рижиков.

Усередині комплексу відкриється два спортзали, адміністративне приміщення, роздягальні. При цьому всі спортивні секції, де займаються маріупольці, збережуться в повному обсязі. 

«Спортивний комплекс залишається у власності міста. Борцівський зал, айкідо - все це залишиться для учнів. Крім того, жителі зможуть займатися баскетболом, волейболом, легкою атлетикою», - розповідає заступник міського голови Олександр Кочурін.

Спортивне співтовариство новим проєктом задоволене. 

За словами начальника управління молоді та спорту Олексія Казанцева, відновлена ​​арена - це нові можливості для масового і професійного спорту: «Від проєкту ми в захваті. Це абсолютно нова арена, на якій з'явиться цілий комплекс спортивних майданчиків. Маріупольці зможуть займатися спортом в центрі міста».


Інфографіка Олександра Товкача


Крута перспектива для наших дітей

Маріупольці підтримують будівництво нового університету «Метінвест Політехніка» поруч із Міським садом

Новий університет - це нові можливості. Це крута перспектива для наших дітей і плюс для розвитку рідного міста. Так кажуть маріупольці про створення нового приватного політехнічного вишу. Молодь відразу замислюється про отримання професії, а старше покоління - про майбутнє дітей і онуків.

Володимир Голубєв, інженер-механік:

«Відкриття університету - великий плюс для студентів і бізнесу, на якому сьогодні тримається усе місто. Там буде розвиватися наука, до нас почнуть приїжджати діти з інших міст. Прекрасно, що університет буде розташовуваний поруч з Міським садом. Його побудують на місці зруйнованої будівлі, яка зараз нікому не потрібна. Сучасна Політехніка буде цікаво виглядати поряд з традиційними будівлями».



Марина Попова, мама:

«Чудово, що у нас з'являється більше вишів, у підростаючого покоління буде вибір. В українських вишах найчастіше є викладачі, але немає технічної бази. Нам потрібно щось міняти та брати приклад з Європи, де використовуються інші освітні методи. Особливо вразило, що освіта буде безкоштовною, це дуже важливо, тому що далеко не у всіх сімей є можливість оплатити навчання дітей».



Геннадій Вишневецький, пенсіонер:

«Я вважаю, що університет відкривати потрібно. Молодь підростає, шукає себе, обирає професію. Технічні спеціальності - це економіка країни, а для дітей - гарантовані робочі місця, гідні зарплати. По телевізору я бачив макет будівлі університету, красиво і сучасно. Біля Міського саду з'явиться нова визначна пам'ятка».



Сергій Омельчак, пенсіонер:

«Без розвитку освіти ніяк не можна. Наука повинна йти вперед. Маріуполь може стати студентським містом, це хороша перспектива. Я сам дідусь - у мене й онуки, і правнуки, я думаю про їхнє майбутнє. Дуже хотів би, щоб ніхто не виїжджав вчитися в інші області. Молодь потрібна тут, розвивати рідне місто. І відкриття університету буде цьому сприяти».



Галина Іванівна, оператор:

«Діти будуть розвиватися, вчитися, їм не доведеться їхати в інші міста. Звичайно, це хороша новина! Я багато років працюю на виробництві, тому розумію, що технічні фахівці - основа, на цих кадрах тримається економіка. Дуже добре, що на місці занедбаних руїн поруч з Міським садом з'явиться сучасна будівля, буде ще одне цікаве місце в місті».


Розмовляла Олена Топалова

Світлини Аліни Комарової


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)
0.41