Ешлі Бурнет і Сара Харті приїхали до Маріуполя навесні цього року. Привів їх до нас, як не дивно, коронавірус. За цей час дівчата встигли скласти свій рейтинг привабливих місць нашого міста і провести два майстер-класи з ірландських танців. Один з них відбувся минулого тижня в Палаці культури «Молодіжний».
Сара та Ешлі приїхали до Маріуполя на початку березня 2021 року. Причина проста: в Україні не такий суворий карантин, введений через пандемію коронавірусу, як в Ірландії.
«Більше року в нашій країні закриті всі ресторани, кафе і парки розваг. У нас немає доступу до шопінгу і вільного переміщення по містах, – розповіла Ешлі Бурнет. – Коли ми дізналися, що в Україні епідеміологічна ситуація не така складна, вирішили приїхати».
Відвідати місто біля моря Сарі та Ешлі порадив їх друг, маріуполець Євген Єськов, з яким вони познайомилися в інтернеті. «Щоб потрапити у ваше місто, нам довелося виконати довгий і складний шлях. Ми кілька разів летіли на літаку, їхали поїздом, а пізніше – автобусом. Також ми по два рази здавали експрес-тести на коронавірус», - поділилася Сара Харті.
За кілька місяців гості встигли відзначити для себе туристичні магніти Маріуполя. Так, в рейтинг найпривабливіших місць потрапила «Вежа» – її адміністратори провели екскурсію по місту, а також Театральна площа, міський пляж, Палац культури «Молодіжний» і кілька кафе на проспекті Миру. Туристки відзначили, що Маріуполь – дуже гарне місто, в якому є безліч розваг і цікавих місць. Також їх вразив ритм життя городян.
«Ми здивовані, що маріупольці постійно в русі. Всі кудись поспішають – на роботу або на зустріч з друзями. На вулицях дуже багато спортсменів: бігунів, велосипедистів і скейтерів. В Ірландії все інакше, ми завжди розслаблені, робимо все повільно та обережно», – зазначила Ешлі Бурнет.
Зараз ірландки періодично викладають англійську мову в одній з приватних шкіл, а у вільний час продовжують вивчати культуру та історію Маріуполя.
Майстер-клас Ешлі та Сара вирішили провести не випадково. Раніше вони вже показували маріупольцям силу і виразність рухів національного ірландського танцю. Однак перша репетиція проходила у вузькому колі друзів, де гості міста зрозуміли, що такий незвичайний для України вид танцю точно зацікавить жителів.
«Одного разу ми танцювали на спортивному майданчику біля моря. Тоді до нас приєдналися міські спортсмени, яких привернуло те, чим ми займалися. З боку на нас захоплено дивилися інші люди, але повторювати рухи вони чомусь не наважилися», – розповіла Ешлі.
Вона професійно займалася танцями з дитинства, потім стала хореографом у своїй країні.
«Ми вирішили провести майстер-клас для всіх бажаючих, для того щоб українці побачили різницю між національними танцями країн і могли порівняти. Можливо, когось зацікавить наша культура так само, як нас зацікавила ваша», – розповіла Ешлі.
На безкоштовне заняття минулого четверга прийшло багато відвідувачів, серед яких були і літні люди, і діти. «Сьогодні до нас навіть чоловіки заглянули, ми здивовані. Думали, що майстер-клас зацікавить тільки жінок. Це ще раз доводить, що маріупольці – активні та з творчою душею люди. Вау!» – не приховували захоплення мешканки Ірландії.
Перед початком майстер-класу Ешлі сказала: «Під час танцю ви зможете відчути крила на своїх ногах, ми будемо буквально літати по залу». І вона не жартувала, адже особливість ірландських танців – дуже швидкі і чіткі рухи ногами та стрибки, при цьому руки залишаються досить нерухомими та лежать по швах.
Керівник колективу сучасного танцю «Імпульс» Палацу «Молодіжний» Ганна Паніотова зазначила, що вивчення іншої культури – одне з найцікавіших і вражаючих занять: «Завдяки танцю ми можемо вивчати традиції країн. Я вважаю, що такі майстер-класи допомагають жителям міста розвиватися і пізнавати щось нове, чого вони ніколи не пробували».
Через годину інтенсивної репетиції втомлені учасники зі щасливими посмішками на обличчях фотографувалися і спілкувалися з Сарою та Ешлі.
«Я отримала море позитивних емоцій і величезне задоволення від майстер-класу. Даний стиль я змогла вивчити вперше, хоча майже 18 років займаюся різними видами танців», – поділилася учасниця майстер-класу Марія Сизко.
Також гості з Ірландії розповіли, що, можливо, з поліпшенням погоди вони організують флешмоб або ще один майстер-клас на свіжому повітрі.
«Можливо, ми зможемо потанцювати з городянами в Театральному сквері або на пляжі. Думаю, на піску танцювати буде ще цікавіше і веселіше», – сказала Сара.
Світлина автора: Вибухова енергія. Як і обіцяла Ешлі, учасники майстер-класу практично літали під легку ірландську музику і простий рахунок.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)