Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Медичний сервіс на європейському рівні

Олег Рисьєв
14кві'21 14:35

Орієнтованість на пацієнта, доступність, якісне надання допомоги – головні складові медичної сфери, яка продовжує розвиватися в Маріуполі.

Щоб у нашому місті кожен пацієнт міг отримати якісну допомогу в комфортних умовах, оновлюються міські амбулаторії, проводиться їх капітальний ремонт. А крім того, створюються умови для розвитку сфери в майбутньому. Рік тому були відремонтовані приміщення амбулаторій №5, 6 та 8 центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №1. Тепер на пр. Металургів, 196 діє сучасний центр сімейної медицини. Як зріс рівень обслуговування тут, наскільки комфортно маленьким і дорослим пацієнтам, оцінив під час робочого візиту міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Всі умови – для лікарів і пацієнтів

Після ремонту в амбулаторіях створені умови для людей з інвалідністю – окремий в'їзд та санвузол. Працюють процедурний і прищеплювальний кабінети, кімната матері і дитини. Також на базі ЦПМСД №1 працюють мобільні бригади, які надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19. Капітальний ремонт амбулаторій розпочався у липні 2019 року, а 16 березня 2020-го відбулося їх відкриття.

«Стан приміщення був плачевним, ремонт в нашій поліклініці не проводився дуже довго. За півроку тут все було зроблено практично заново – провели проводку, оновили систему пожежної безпеки, закупили нове обладнання, меблі, інформаційні стенди, з'явилася ігрова зона для дітей. Пацієнтам стало комфортно отримувати медичну допомогу», – розповіла директор ЦПМСД №1 Віолетта Длугоканська.

Вадим Бойченко зазначає: доступна і якісна медицина – запорука успіху в боротьбі з пандемією COVID-19. «Спільними зусиллями ми виходимо на європейський рівень надання медичних послуг. Місто створює всі умови для пацієнтів, лікарів та залучення нових кадрів. Підвищується престиж професії, заробітна плата, створюються комфортні умови роботи і лікування», – розповів мер.

Зараз ЦПМСД №1 обслуговує 38 тисяч пацієнтів, у тому числі 5 тисяч дітей. Більшість дітей охоплено деклараціями, дорослих же – близько 70%.

Подолати нестачу медиків допоможе медичний хаб

Одна з головних проблем, з якою стикається ЦПМСД №1, як і багато інших центрів первинної допомоги міста, це слабка укомплектованість медичними кадрами. На жаль, цю проблему швидко вирішити неможливо.

«Зіткнувшись з пандемією COVID-19, Маріуполь гостро відчув нестачу медичних працівників, в першу чергу сімейних лікарів, – зазначає Вадим Бойченко. Тільки у ЦПМСД №1 укомплектованість на терапевтичній службі становить 68%, а з 6 тисяч медичних працівників міста близько 60% пенсійного та передпенсійного віку. Щоб кардинально виправити становище, місту може знадобитися до 13 років: вісім років становить цикл навчання лікаря разом з інтернатурою, ще п'ять нам знадобиться, щоб побудувати в Маріуполі медичний хаб».

19 березня представники міської влади підписали з Міністерством охорони здоров'я України меморандум про створення регіонального медичного центру Європейського стандарту в нашому місті. Вона включатиме університетську клініку, лабораторії та наукові корпуси.

Зараз на базі ЦПМСД №1 проходять інтернатуру двоє майбутніх лікарів. Очікується, що з початком нового навчального року прийде ще 11. Зараз центру потрібні вісім сімейних лікарів і три лікаря-педіатра. Щоб підняти престиж професії та забезпечити гідну зарплату медикам, місто надає їм пільги: щомісячну доплату з міського бюджету в розмірі мінімальної заробітної плати. Також можлива компенсація частини плати за орендоване житло або комунальні послуги.


Фото автора: Зразкова первинна допомога. В оновлених амбулаторіях ЦПМСД №1 створені комфортні умови для пацієнтів.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)