Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Медицина нового рівня

Людмила Єрмішина
10лют'21 09:00

Пріоритетний напрямок: відділення судинної хірургії облаштовується після ремонту.

У кардіосудинному центрі лікарні швидкої медичної допомоги завершився капітальний ремонт відділення судинної хірургії. Проведений комплекс робіт забезпечить комфортну температуру в приміщенні протягом всього року, сучасні оздоблювальні матеріали - гігієнічність і естетичність, а досвідчені фахівці - проведення високотехнологічних хірургічних втручань для порятунку життів. У відділенні на 20 ліжко-місць оснащенні операційні, палати та інші необхідні приміщення різного призначення. Змонтовані системи вентиляції та кондиціонування, замінені інженерні мережі.

У 2020 році з обласного та міського бюджетів на ремонт в ЛШМД було виділено 11 млн грн.

Важливо та актуально

Судинна хірургія вважається пріоритетним напрямком медичної допомоги в усьому світі. У Маріуполі та Приазов'ї вона також затребувана: з моменту відкриття кардіоцентру проведено понад 200 операцій з видалення тромбів, відновлення прохідності венозних і артеріальних кровоносних судин.

Процес створення спеціалізованого центру в Маріуполі почався ще в 2017 році, і зараз установа функціонує для жителів усього півдня Донецької області. Направлення пацієнтів з гострою серцево-судинною патологією в Краматорськ – а це п'ять годин шляху – ставило б їх життя під загрозу.

У відділенні, що зазнало разючих змін, побував міський голова Вадим Бойченко.

«Для Маріуполя будівництво кластеру кардіосудинної хірургії було життєво необхідним. Нам вдалося об'єднати ресурси Європейського інвестиційного банку, Державного фонду регіонального розвитку, області та міста, що дозволило за чотири роки створити регіональний центр, на обслуговуванні якого перебувають понад 600 тисяч осіб, – зазначив Вадим Бойченко. – Ми бачили, що відділення на 30 місць недостатньо, з'явилося друге – ще на 20 ліжок. Досягнення, яким можна пишатися, – те, що смертність від інфарктів у Маріуполі скоротилася в два рази. Лікарі – професіонали високого класу у нас були і є, а своєчасні і правильні рішення допомогли створити для них умови, в яких їх потенціал зміг розкритися».
«Серцево-судинні захворювання самі по собі – провідна причина смертності в світі, на них припадає близько 65% смертей, – прокоментував директор Лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Орлеанський. – Зараз на тлі поширення коронавируса помітно зросла кількість випадків тромбозів, інфарктів, інсультів та інших судинних патологій. Ще в березні минулого року такого сплеску тромбозів ми не відзначали. Тоді ми тільки читали про досвід колег інших країн, який показував, що COVID-19 може призводити до таких ускладнень, як порушення згортання крові і утворення тромбів. Тепер наші лікарі зіткнулися з цим в своїй практиці. З усіх пацієнтів, що ургентно надходять з інфарктом в нашу лікарню, 30% виявляються носіями коронавируса. Тобто саме ця інфекція була первинним фактором, який дав поштовх розвитку патології».

Найбільш схильні до таких ускладнень люди з цукровим діабетом та ішемічною хворобою серця. Тромбоз – це загроза розвитку інфаркту або гангрени. Єдиний спосіб врятувати життя і уникнути інвалідності – своєчасна операція. Сьогодні спеціалізовану допомогу таким пацієнтам надають в кардіосудинному центрі, причому за допомогою сучасних малотравматичних втручань.

Потужний генератор - ключ до енергонезалежності

Ще одне цінне придбання для маріупольської ЛШМД – новий потужний дизель-генератор.

До найближчого кардіоцентру в Краматорську – п'ять годин шляху, тому Маріуполю потрібен був власний – він створений в 2017 році і вже врятував сотні життів

Тепер навіть якщо під час проведення складної операції припиниться централізоване електропостачання, лікарі зможуть продовжувати роботу, маючи в своєму розпорядженні діагностичне, життєзабезпечуючих обладнання і навіть ліфт для підйому хворих.

Як розповів перший заступник міського голови Михайло Когут, вартість генератора складає 2,7 млн ​​грн, а його потужності у 431 кВт вистачить, щоб забезпечити функціонування всієї реанімації, блоку інтенсивної терапії, ліфта. Підключається він автоматично, всього за декілька хвилин. Згідно гарантії виробника, мінімум 10 років пристрій не потребуватиме ремонту.

«Наш колишній генератор на 30 кВт міг забезпечити тільки роботу апаратів ШВЛ і освітлення. Один тільки ангіограф має потужність 110 кВт, а на вбудованому акумуляторі він може пропрацювати всього 20 хвилин, – розповів директор ЛШМД Сергій Орлеанський. – Наша лікувальна установа функціонує цілодобово і спеціалізується на невідкладних втручаннях при серцево-судинних патологіях – гострих інфарктах міокарду, тромбозах артерій. А будь-яке хірургічне втручання неможливе без використання досить енергоємного обладнання».

Такий же генератор з'явився у відділенні екстреної допомоги міськлікарні №1. Всього подібними системами будуть обладнані п'ять лікувальних установ Маріуполя.

Ще одна філія комунальної аптеки

Крім того, на першому поверсі кардіосудинної центру відкрився нова, дев'ята за рахунком філія комунальної аптеки. Працює вона цілодобово. Філії комунальної аптеки є у всіх районах міста на базі лікарень. Це єдині аптеки, в яких пацієнти з цукровим діабетом отримують за рецептами безкоштовні інсуліни.

«Для нас життя і здоров'я маріупольців – в центрі уваги. Перед комунальною аптекою стоїть завдання не заробляти, а допомагати. Всі медикаменти – сертифіковані, закуповуються в офіційних дистриб'юторів, – підкреслив Вадим Бойченко. – Тепер нам не потрібно вмовляти «приватників» підтримати ті чи інші соціальні програми - на них не заробиш, і комерційні аптеки неохоче в них брали участь».

На думку директора міськлікарні №1 Лариси Мамаєвої, філії комунальної аптеки в найбільших лікувальних установах вкрай необхідні: «Маріупольці повинні відчувати цю підтримку. У комерційних аптеках націнка може становити 100% і більше. Для людини, яка зіштовхнулася з бідою, у якої кожна копійка на рахунку, це катастрофічні витрати».

Як прокоментувала директор – завідуюча комунальним підприємством «Міська комунальна аптека» Ірина Шабанова, у філії в кардіосудинному центрі будуть представлені всі лікарські препарати, які входять до переліку держпрограми «Доступні ліки», інсуліни. «Націнка – мінімальна, що дозволяє виходити на мінімальну рентабельність, про прибуток не йдеться. Також в мережі можна придбати препарати, вироблені нашою аптекою. Наприклад, водно-сольовий розчин буде дешевше орієнтовно на 50% в порівнянні із заводськими аналогами. Нещодавно почали виробляти антисептичні розчини для рук», – додала Ірина Шабанова.

Виробнича база комунальної аптеки працює в головній аптеці, на Лівобережжі. Там само проходять практику студенти Маріупольського медичного коледжу – майбутні фармацевти.


Світлина Кирила Жульова: Чотири роки інтенсивного розвитку. Вадим Бойченко підкреслює, що створення кардіосудинного центру – результат об'єднання зусиль міста, області та міжнародних партнерів


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)