Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Метінвест Політехніка покладе початок відродженню Міського саду

Олег Рисьєв
10кві'21 08:54

Гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка», який Група Метінвест готова звести на прилеглій до Міського саду території, буде містити крім університетських аудиторій виставковий зал і унікальну бібліотеку, доступні всім городянам. Ба більше, ініціатива Групи Метінвест щодо створення недержавного вузу «Метінвест Політехніка» з безкоштовною для маріупольської молоді освітою міжнародного рівня сприятиме відродженню улюбленого маріупольцями паркового саду з майже 160-річною історією. 

Про плани будівництва і те, які плюси дасть зведення корпусу сучасного університету жителям найближчих будинків, студентам і місту загалом, в ефірі телеканалу «Сигма» розповів радник генерального директора Групи Метінвест Дмитро Тевелєв.

Будівництво за найсучаснішими технологіями

Дмитро Тевелєв наголошує: будівництво університету не завдасть незручності жителям сусідніх з Міським садом будинків, в тому числі і по вулиці Семенішина. Сучасні технології дозволяють безболісно для розташованих поряд споруд зводити багатофункціональні будівлі. Тут застосовуватимуться саме такі технології - не буде машини, що забиває палі. Замість цього при будівництві «Метінвест Політехніки» будуть застосовуватися акуратні пальові технології, сучасні технології буріння і заливки бетону, а також технології, пов'язані з монтажем металоконструкцій. Спорудження буде швидким і надійним.

Простір, доступний кожному
«Маріупольці кажуть: ми любимо наш сад, саме це почуття - лейтмотив нового проєкту, ми теж хочемо, щоб сад був красивим і зручним, наші наміри співпадають. Будівництво корпусу університету - саме той початок відродження Міськсаду як осередку культури і відпочинку городян. Ми завдамо тон - якщо городяни підтримають цей позитивний початок, Міський сад перетвориться. Не зміниться до невпізнання, а саме перетвориться, в Міськсад вдихнуть сили, і цей дивовижний парк радуватиме наступні покоління маріупольців», - зазначив Дмитро Тевелєв.

Перший поверх майбутнього університету «Метінвест Політехніка» планують створювати в концепції відкритого громадського простору, користуватися яким зможуть всі жителі міста. Тут запроєктований зал на 500 місць, величезне фоє, де проводитимуть виставки, конференції, офіційні зустрічі, прийоми делегацій і навіть випускні вечори.

12-й поверх будівлі повністю займатиме унікальна технічна бібліотека, користуватися нею зможуть і школярі, і студенти всіх вишів міста, і молоді вчені.

Жодної парковки в Міськсаду
«Принципова позиція Групи Метінвест: на території за огорожею парку не буде жодної автомобільної парковки», - заявив Дмитро Тевелєв.

А ось велопарковки точно не будуть зайвими в Міському саду, користуватися ними зможуть студенти, викладачі та всі городяни.

«Чи будуть заїжджати машини під час і після будівництва? Так, це можливо, але не паркуватися, а лише для того, щоб посадити-висадити людей. Можливо, як виняток відкриємо два-три паркувальних місця для інвалідів, аби створити умови доступності для людей з особливими потребами, але це передбачено законодавством», - відповів Дмитро Тевелєв.

Що стосується паркувальних місць, то вони будуть створені містом за межами парку. Частину цих місць буде орендувати Метінвест Політехніка.

«Азовець» поповниться тренажерами і майданчиками

Коментуючи проєкт реконструкції стадіону «Азовець», Дмитро Тевелєв зазначив: «Стадіон є комунальною власністю Маріуполя, нею він і залишиться, у власність Метінвесту не переходитиме. Але компанія інвестує в реконструкцію спорткомплексу, це як приємний і корисний подарунок городянам».

Зокрема планується облаштувати тренувальні поля зі штучним покриттям, на яких можна займатися цілий рік, спортивні зали з сучасними роздягальнями та душовими, окремі вбиральні для людей з інвалідністю. При цьому спортивний простір, як і раніше, залишиться доступним для городян - тільки чверть відкритих майданчиків буде задіяна в навчально-тренувальному процесі студентів Метінвест Політехніки. Маріупольці зможуть користуватися спортивними об'єктами, які зведе Група Метінвест, - баскетбольним майданчиком, а також гандбольним та волейбольним, відкритою зоною тренажерів, двома футбольними полями.

Майбутнє дітей важливіше за страх перед війною

Маріуполь вже сім років перебуває в прифронтовій зоні, обстановка напружена, і це відлякує багатьох інвесторів, але не Групу Метінвест. Компанія готова інвестувати в місто, і нинішній проєкт Політехніки тому підтвердження, що Група Метінвест - соціально орієнтоване підприємство. Мета проста і благородна - зробити Маріуполь найкращим містом Приазов'я, комфортним для життя та освіти.

«Чи усвідомлюємо ми загрози, пов'язані зі збройним конфліктом? Безумовно. У зв'язку з цим виникають питання про ризики, які супроводжують відкриття університету. Але я думаю, що наш проєкт - це один із прикладів того, як треба боротися зі страхом і працювати заради мирного життя і добробуту жителів міста. Коли ми думаємо про створення університету, отже, ми думаємо про мирне майбутнє нашого міста і дітей, і тут немає місця страху», - підкреслив Дмитро Тевелєв.


Метінвест Політехніка стане надбанням всього міста. Дмитро Тевелєв розповів, що на першому поверсі університету буде розташовано загальнодоступний виставковий зал, а на останньому - відкрита бібліотека.

Світлина Аліни Комарової

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)